Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z klimatyzacją - Pomocy !!!nie mogę jej uruchomić


Krzaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie..Mam audi a4 1995r 1.8

Od niedawna walczę z klimatyzacja - na początek nabiłem ja do pełna - później po tygodniu przestała chłodzić ..

wiec pojechałem do serwisu klimatyzacji.. tam pewien pan stwierdził że trzeba wymienić dysze (znajdującą się w rurkach pod szyba)

gdyż była mocno zabrudzona opiłkami.. - koszt 40 zł.Żeby tego dokonać musiał załączyć proces komputera - i cały cykl wyciąganie gazu,

sprawdzanie szczelności itd..- koszt 150 zl

klimatyzacja chodziła tydzień czasu i znów to samo .. powietrze zaczynało lecieć coraz cieplejsze i znów nie działa klima ..

podłączyłem się vagiem sprawdziłem błędy ale wyskoczyło mi ze za dużo błędów w klimatyzacji ..

później połączyłem się wvtool i wyskoczyły mi takie błędy 1034- zabezpieczenie termiczne szyby kierowcy ,

oraz 80 - nieznany kod..

ogólnie poprawiłem jeszcze luty w panelu przednim - bo nie działał mi przycisk od temperatury, ale już działa po poprawce.

dodam jeszcze ze na początku w błędach klimatronica wyskoczyły mi takie błędy :6.3 , 8.4 , 11.4 , 13.3 , 15.3 , 65.3

teraz jakimś cudem już takich nie pokazuje - jest już 0,0.

Ale KLIMA dalej nie działa - wszystko się załącza normalnie jak wcześniej gdy chodziła.

Od jakiegoś czasu (nie wiem czy to ma znaczenie ) jak uruchamiam stacyjkę to słychać jak coś przeskakuje w schowku.

POMOCY bo już tracę nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawżarka sie załacza, jezeli tak a mimo to przewod od klimy powrotny nie jest zimny a zasilajacy nie robi sie goracy to winna jest sprezarka. Skoro pisałes ze na zaworze rozprężnym było duzo opiłków to spręzarka mogła zakończyc swój zywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś do nabijaczy klimy a nie do serwisu klimatyzacji. Naciągneli cie dwa razy na uzupełnienie czynnika nie diagnozujac usterki, czyli najprawdopodobniej nieszczelnosci. Trzeba również podpiąć maszyne i sprawdzic czy spręzarka ma odpowiednią wydajność, jezeli nie to jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...