Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja RNS E - odnowienie zużytego wyświetlacza


tolek85

Rekomendowane odpowiedzi

Swój wyświetlacz RNS-e spolerowałem pastą ultra cut k2 na miękkiej szmatce. Efekt - wyświetlacz jak nowy w 5 minut. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem po regeneracji wyświetlacza - później dodam zdjęcia, a teraz opiszę cały proces.

Nie ma potrzeby dużego rozbierania - wystarczy odkręcić wspomniane dwie śrubki po wysunięciu windy i zdjąć samą ramkę. Następnie zetrzeć porysowaną warstwę UV jakąkolwiek pastą lekkościerną - może być k2, tempo, ja użyłem menzerna 300. Gdy już mamy wyświetlacz czysty, ale wpadający w połysk to nic w nim nie widzimy podczas słonecznych dni... Ja zakupiłem matową folię, która nie będzie odbijała światła na stronie 3mk.pl, gdzie docięli mi folię na wymiar - dokładnie tą https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Na-wymiar-do-6%2C9-3mk-MATTE/35781. Wymiary żeby się nie gimnastykować z dopasowaniem żeby nigdzie nie było widać przy ramkach krawędzi folii to 143x80 z zaokrągleniem krawędzi 1mm.

Efekt?

Jest taki jakby nasze RNS-E przed chwilą wyjechało z fabryki, poważnie!

Przed:

k879xnvwl2um.jpg

Po polerce pastą:

80dp6nombrn7.jpg

I po naklejeniu folii:

5qax2ap9cqi5.jpg

Edytowane przez Revor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja postanowiłem odświeżyć swoje RNS-E wpadła pasta Displex z Allegro, niestety navi była już w domu więc nie mogłem ściągnąć plastikowej obudowy wyświetlacza więc efekt 3/4 ale i tak jestem zadowolony

7c38c3e1c6d5e71amed.jpg

33f4d5755de92f18med.jpg

ae620bc8388127c6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Robero321 napisał:

Czym polerowałeś?

Displex display polish, powiem, że po pierwszym i drugim nałożeniu pasty zwątpiłem w jakiekolwiek efekty, ale po kolejnych widać było już różnicę. Efekt widoczny na zdjęciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Czy po samym wypolerowaniu trzeba jeszcze przykleić folie? Jaką polecacie uniwersalną czy matową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Arnem napisał:

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Czy po samym wypolerowaniu trzeba jeszcze przykleić folie? Jaką polecacie uniwersalną czy matową? 

Musi być matowa by było cokolwiek widać na wyświetlaczu w dzień oprócz refleksów. Też u siebie mam folię zamówioną na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałeś z jakiejś konkretnej strony czy z allegro? Można link do tej folii prosić, pamiętasz może koszt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...