Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące plastiki


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja mam taki problem:

- Na wiosnę i przesiadce na 17" zauważyłem, że na nierównościach skrzypi miejsce z którego wychodzi pas na tylnej kapie od strony pasażera. Macałem tam wszystko i dalej nie wiem skąd ten dźwięk, przerabiał już to ktoś?

najlepiej jak zdemontujesz plastiki z ktorych wychodza pasy, sa one przykrecone na 2 sruby,one powoduja ze trzeszczy ten plastik, trzeba sruby calkiem wykrecic i posmarowac plastik smarem tak gdzie styka sie sruba z plastikiem czyli caly otwor, plastik rowniez kontrolnie przesmarowac od spodu i skrecic spowrotem, nastanie cisza jak w grobowcu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pomocy!. W trakcie jazdy skrzypi ze środka nawiewu na przednią szybę, niemiłosiernie.

Wiem, że nie idzie tej kratki odkręcić od góry.

Z początku myślałem że to może na styku deski rozdzielczej z szybą przednią,ale to nie to(sprawdzone w trakcie jazdy - pasażer wciskał listewkę pod szybę.)

Czy mogę tą kratkę potraktować silikonem. Czy silikon spływając do środka czegoś nie uszkodzi.

A może wsadzić tam cienki wężyk i podłączyć go do odkurzacza może coś tam wpadło.

Albo sprężarką wydmuchać.

Zaznaczam, że filtry są nowe.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki, ale muszę odgrzebać!

Gdy samochód postoi w ciepłym pomieszczeniu, nie daj Boże na słońcu, WSZYSTKIE plastiki w bagażniku doprowadzają mnie do szału.

W tym: plastiki podszybia w bagażniku oraz tylna klapa, być może i roleta (B7 Avant).

Auto na 100% bezwypadkowe, ściągnięte w 2007 roku i odtąd jeżdżone po polskich drogach.

Tak się nie działo, więc myślę, że to może być przyczyną.

Skrzypi nawet podczas jazdy po ładnej drodze, jadąc po dziurach, to jest po prostu SZOK.

Jak temu zaradzić ? Rozkręcić bagażnik i nasmarować elementy wazeliną techniczną, czy sylikonem w spray'u ?

Jak tak, to które ? Gdzie?

Bardzo Was proszę o pomoc!

Przepraszam za odgrzebanie.

Pozdrawiam

I znowu to samo..

Początkiem maja popsikałem sylikonem w spray;u chyba wszystkie plastiki w aucie. Nastała prawie że grobowa cisza.

Miesiąc później skrzypienia powróciły.

Skrzypią miejsca, skąd wyjeżdzają tylne pasy, oraz niemiłosiernie plastiki tylnej klapy.

Co robić? czym smarować? Jak zdemontować plastiki tylnej klapy?

Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez tylnia roleta w rowkach strasznie skrzypi do tego lubi czasami sama sie zwinac:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie była masakra z tymi plastikami, więc co zrobiłem:

1. Po przyciemnieniu szyb (max czarny) - zdemontowałem roletę!! 50% trzasków i zgrzytów mniej

2. Kupiłem taką taśmę jak są do uszczelnienia przewodów klimy, czarna gąbka o szerokości ok.5cm, wykleiłem tym drzwi od strony tapicerki, podkleiłem plastiki na łączeniach i zaczyna byc juz cicho powoli :]

Narazie nasłuc**je co jeszcze wyjdzie :]

Polecam!! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roletę również zdemontowałem. Również zrobiłem to dzięki przyciemnionym szybom :cool1:.

Dobra, w takim razie będę szukał taśmy do uszczelniania przewodów klimy, gąbkę i będę działał.

Jak już pisałem - najbardziej przerażają mnie plastiki tylnej klapy. A jak auto się nagrzeje to jest istna symfonia :sick3:

Dzięki za radę! Jakby ktoś jeszcze uporał się z tym problemem, proszę o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypią miejsca, skąd wyjeżdzają tylne pasy, oraz niemiłosiernie plastiki tylnej klapy.

Co robić? czym smarować? Jak zdemontować plastiki tylnej klapy?

Bardzo proszę o odpowiedź

mam dokladnie to samo.

wie ktos jak odkrecic te plastiki z ktorych wychodza pasy? nie widze tam zadnych srubek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je trzeba "wyrwać" po uprzednim zdemontowaniu boczków.

Doświadczony, bo oklejaniu subwoofera :naughty:[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 13:46_________________________________________________ Koledzy, kolejne pytanie do Was - jak zdemontować plastiki tylnej klapy? Chyba znowu założę roletę, podciągnę ją, tym samym zasłaniając widok na bagażnik i wywalę z niego wszystkie plastiki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je trzeba "wyrwać" po uprzednim zdemontowaniu boczków.

Doświadczony, bo oklejaniu subwoofera :naughty:[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 13:46_________________________________________________ Koledzy, kolejne pytanie do Was - jak zdemontować plastiki tylnej klapy? Chyba znowu założę roletę, podciągnę ją, tym samym zasłaniając widok na bagażnik i wywalę z niego wszystkie plastiki..

ale delikatnie bo ci te zaczepy moga sie pourywac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi troszcze trzeszczała roletka po rozłożeniu jej.

Jak się ją zwinęło to przestawała.

Owinąłem czarną taśmą - izolacją te mocowania - dwa bolczyki i jest cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...