Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące plastiki


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdze juz swoim autkiem 3 dni hi

Zauważyłem że jak wjeżdzam na jakieś wyboje to trzeszczą plastiki . myslałem że w audi częsći sa tak spasowane że nie powinno nic trzeszczeć, czy to może być oznaka tego że był gdzies walony i żle go spasowali czy moze dlatego ze długo stał w komisie nie jeżdzony i plastki sie nie porościągały??

Nie widzisz jak nazywamy tematy ?

Aleś zmienił nazwe... na "co to"... no nie mogę..

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeci raz po Tobie trzeba coś zmieniać, drugi raz dzisiaj umieszczasz sobie temat w "warsztat - zrób to sam" - co niby sam zrobiłeś ? , drugi raz źle nazywasz temat....

Popraw temat proszę, bo znowu wyląduje w śmietniku.

Przestań też umieszczać swoje tematy w "warsztacie" - nie zauważyłeś podforów technicznych ?

Następne będzie ostrzeżenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie ci trzeszczy? W B6 to raczej mało możliwe żeby tak sam z siebie, więc chyba był trzepnięty. I popraw temat jak cię ADMIN ładnie prosi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam to samo. Gdzies pomiedzy konsola z klimatronikiem a dzwignia zmiany biegow slysze przy pewnych obrotach silnika trzeszczenie plastiku. Probowalem reka wybadac co to moze byc i nic. Moze to skrytka pod klimatronikiem.

Ja u siebie mam jeszcze trzeszczace szyby od kierowcy i pasazera. Moze ktos na to cos poradzi. Dla mnie to :wallbash:

Ja mysle ze tak naprawde to my mamy g... drogi i dlatego musimy sluchac skrzypienia w naszych niniach.

pozdrawiam

Tobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś uporał się z wyrażnymi trzeszczeniami w okolicach pionowych słupków tam gdzie znajdują się pasy bezpieczeństwa (pomiędzi przednimi i tylnymi drzwiami) zarówno z lewej jak i z prawej strony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym aucie po jakimś czasie trzeszczą plastyki. Taki ich urok. Ale można sobie poradzić w większości przypadków kupując... bezbarwną wazelinę kosmetyczną. Możecie się spotkać z dziwnym uśmiechem sprzedawczyni w drogerii, ale gdy posmarujecie newralgiczne miejsca, na jakiś czas wszystko cichnie (u mnie w Avancie roleta bagażnika), dopóki wazelina nie przyschnie i nie straci swoich właściwości...

Jak to mówią: "Kto smaruje, ten jedzie" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś uporał się z wyrażnymi trzeszczeniami w okolicach pionowych słupków tam gdzie znajdują się pasy bezpieczeństwa (pomiędzi przednimi i tylnymi drzwiami) zarówno z lewej jak i z prawej strony ???

Ja sobie z tym poradziłem, dałem dość dużo silikonu w sprayu w szczeliny, jak narazie jest cicho :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś uporał się z wyrażnymi trzeszczeniami w okolicach pionowych słupków tam gdzie znajdują się pasy bezpieczeństwa (pomiędzi przednimi i tylnymi drzwiami) zarówno z lewej jak i z prawej strony ???

Ja sobie z tym poradziłem, dałem dość dużo silikonu w sprayu w szczeliny, jak narazie jest cicho :decayed:

Napisz dokładnie w które szczeliny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu miedzy plastikiem słupka a gumowa uszczelka drzwi włożyłem rurkę i psikałem do środka, potem miedzy plastikiem słupka a plastikiem regulacji wysokości pasów tez w te szczeliny, na samym końcu przesmarowałem cały słupek silikonem na szmatce, do tego nabrał takiego świeżego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś uporał się z wyrażnymi trzeszczeniami w okolicach pionowych słupków tam gdzie znajdują się pasy bezpieczeństwa (pomiędzi przednimi i tylnymi drzwiami) zarówno z lewej jak i z prawej strony ???

A ja Ci radze sprawdzic, czy to przypadkiem nie wyrobiona juz wkladka zamka od drzwi... Psiknij WD na zamek i przejedz sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

Ja po niedawnej regulacji przednich drzwi mam teraz wyrazne skrzypienie na styku drzwi-slupek. Mam zamiar posmarowac czyms gumowa uszczelke. Jak czytam patent jest na silikon w sprayu ale czy to nie brudzi. Chodzi mi o cos takiego co przy wsiadaniu nie uswini czlowieka. Co polecacie? Czym najlepiej przesmarowac uszczelki zeby nie skrzypialy? A moze cos w regulacji drzwi poprawic. Kurcze teraz lepiej mi sie zamykaja, ale za to zaczely skrzypiec. Masz babo placek :-(, jak nie sraczka to urok ;-)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po niedawnej regulacji przednich drzwi mam teraz wyrazne skrzypienie na styku drzwi-slupek. Mam zamiar posmarowac czyms gumowa uszczelke.

A gdzie Ty masz niby ten styk? Jedyny styk to zamek i "cyngiel" i tam pewnie masz ten trzask. Posmaruj wkladke zamka. Watpie zeby Ci uszczelka trzeszczala :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowe dam uciac ze to skrzypi na uszczelce, ale moze to faktycznie tylko wrazenie.

Mowisz zeby przesmarowac zamek. WD40 bedzie dobry? Dzisiaj sprawdze czy zadziala.

Jest to naprawde wnerwiajace.

Wczesniej skrzypiala mi szyba ale teraz zamiast szyby slysze skrzypienie drzwi przy slupku :-(

Mowiac inaczej "jak boli noga to mlotkiem w leb i zapominamy o nodze". Po prostu odjazd.

Pozdrawiam

Tobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego rodzaju jest to skrzypienie? Cos w rodzaju Metal o metal? Mocny trzask/skrzypienie? Nie jestem sobie w stanei wyobrazic jak moze trzeszczec uszczelka ;) Rozumiem, ze jakas totalnie stara guma, ale w B6? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer dzieki :notworthy:

Juz po zabiegu. WD40 na zamek i spoko znowu zamiast skrzypienia zamka slysze szybe. Ciekawe na jak dlugo to pomoze.

Moze na trzeszczaca szybe tez ktos znajdzie rade. Jak jade po nierownoscia potrafi wkurzajaco trzeszczec nad uchem. Cos jest zle spasowane. Choroba wie. Jakies pomysly jak tego sie pozbyc i czego to moze byc wina? Uprzedze, ze wybicie szyby odpada :-). Dzisiaj rano u nas byla temperatura 1 st.C na dworze.

pozdrawiam

Tobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje jakis schemat jak do tego sie dobrac. Jestem w tych sprawach zielony.

Pewnie trzeba rozebrac bok drzwi i cos posprawdzac ale pytanie co.

Czy silikon w spray jest dobry na takie sprawy? Czy nie bedzie brudzil szyby przy podnoszeniu i opuszczaniu. Mam zamiar sprayskac uszczelki przy szybie.

Tobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to też skrzypi szyba. Wczoraj to odkryłem podczas regulacji zamka. Ale chała te uszczelki. Mój patent jest taki, otworzyć szybę na maxa, dokładnie szmatką zmoczoną w benzynie ekstrakcyjnej oczyścić uszczelki szyby, a szczególnie tą dolną, bo to głównie ona skrzypi. Następnie nasmarować całość silikonem w spraju, ja używam Wurth, nie jest tłusty i pozostałości łatwo usunąć. U mnie pomogło, zobaczymy na jak długo. A tak na marginesie, to moje pierwsze Audi, ta konstrukcja drzwi jest tak dziwaczna, jak w żadnym innym samochodzie. Sprawia to, że drzwi mają w sumie małą sztywność i dlatego to skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...