Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak podnieść zawieszenie


coli1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , koledzy może ktoś z was pomoże mi dobrać odpowiednie sprężyny i amortyzatory, mam to auto od niedawna i kupiłem go juz jak widać na obniżonym zawieszeniu lecz niejestem wstanie powiedziec wam jaki to model , problem polega na tym ze auto jest zbyt niskie stoi na 17 calowych felgach i tre o wszystkie , progi zwalniające i garby na drodze a na większych hopkach trze mi koło o nadkole , chciałbym podnieść to auto do góry lecz żeby było sztywne nie chce pływać po drodze czy jest to możliwe i jaki zestaw mi polecacie konkretnie ,

auto fabrycznie a4 avant 1,9 tdi AFN ZAWIESZENIE według tabliczki powinno być 1BA ,

obecnie auto prezentuje sie niezłe trzyma sie swietnie drogi lecz jak jedzie kilka osób to musze na wszystkich dołkach zwalniać bo haczę spodem .

bdbP9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania :) ja mam jeszcze niżej :tongue4: stosował ktoś podkładki pod sprężyny?

to dużo tych podkładek byś musiał zapodać,lepiej to od razu tuleję wstaw i będzie git :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania :) ja mam jeszcze niżej :tongue4: stosował ktoś podkładki pod sprężyny?

to dużo tych podkładek byś musiał zapodać,lepiej to od razu tuleję wstaw i będzie git :polew:

:polew: :polew: :polew:

wsadzać zwykły zawias 1ba a nie jakieś tam podkładki, pogieło was?

ile na tym byś dzwignął? 1cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz się spotkałem żeby ktoś tu chciał auto podnieść a nie odwrotnie :decayed: :decayed: :decayed:

kolego zmień zawias na serie a ten sprzedaj-może nawet ktoś z fotum go przytuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym chciał serię to bym wsadził serię.. :wallbash: a nie chcę wozu drabiniastego. potrzebuje podnieść zawias o 2 cm - tyle wystarczy, żeby nie czepiać o trochę wyższe progi zwalniające..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź amortyzatory czy masz "sportowe".

Może jakiś pajac wstawił tylko sprężyny obniżające a zostawił seryjne amortyzatory.

Jakie to są felgi (szerokość i ET)? Na pewno masz dobrze dobrany rozmiar opony do felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam 18'' 225/40 i zawieszenie modyfikowane przez Kamei w A4 Avant , ale z przodu czy to lewe czy to prawe koło trze o nadkole przy większym dołku albo jak zbieram zakręt za szybko to "siada" na oponce i też kombinuje co by tu zrobić żeby te 2 albo i 3cm podnieść i brak pomysłu.

20100904046.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iz tm jest związane moje pytanie aby ktoś mi podał konkretne numery model zawieszenia 1BA do audi a4 afn avant ?

Witam.

Mam nadzieję, że się przyda.

przód rozumiem OJE, tył OYE ?

Przód:

Amortyzator gazowy 8D0 413 031 BK PR - 1BA/1BP/1BT

Sprężyna śrubowa 8D0 411 105 AP 1 x biały 1 x brązowy

Tył:

amortyzator gazowy 8D9 513 031 A Boge / 8D9 513 031 C Monroe

sprężyna śrubowa PR - 1BA/1BP/OYE 8D5 511 115 AA 1 x srebrny 3 x zielony

ewentualnie: 8D5 511 115 T 1 x srebrny 2 x zielony

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w swoim na przodzie 1xbiały plus 3xbrązowy. Czy coś nie tak w moim aucie?może stary właściciel coś kombinował bo mi się wydaje że przód dość wysoko stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w swoim na przodzie 1xbiały plus 3xbrązowy. Czy coś nie tak w moim aucie?może stary właściciel coś kombinował bo mi się wydaje że przód dość wysoko stoi

zobacz po kodach jaką masz klase wagową i zobaczymy czy takie sprężynki powinny być w twoim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w swoim na przodzie 1xbiały plus 3xbrązowy. Czy coś nie tak w moim aucie?może stary właściciel coś kombinował bo mi się wydaje że przód dość wysoko stoi

zobacz po kodach jaką masz klase wagową i zobaczymy czy takie sprężynki powinny być w twoim aucie

a gdzie mam zobaczyć te kody?przepraszam ale nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w swoim na przodzie 1xbiały plus 3xbrązowy. Czy coś nie tak w moim aucie?może stary właściciel coś kombinował bo mi się wydaje że przód dość wysoko stoi

zobacz po kodach jaką masz klase wagową i zobaczymy czy takie sprężynki powinny być w twoim aucie

a gdzie mam zobaczyć te kody?przepraszam ale nie znalazłem.

w bagażniku przy kole zapasowym masz wlepke i na niej są kody wyposażenia jak je przetłumaczysz to sie dowiesz o wyposażeniu auta, jest tam również klasa wagowa przód i tył np. kod:

0JE - przód

0YF - tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu udało mi sie podnieść moją niunie znalazłem na necie w dobrym stanie zawieszenie 1BE samochód sporo podniósł sie o wiele lepiej jeździ sie na takim zawieszeniu nie jest jescze bardzo miękkie w sam raz no i nierobie już w zimie za pług śnieżny , moje stare obniżało o jakies -40 , sprężyny przód pro spotr 29 89 VA - amorki 33-089F jazda na naich była super ale nie na nasze drogi mam je obecnie do sprzedania cały komplet jakby ktoś chciał

http://moto.allegro.pl/macpherson-audi-a4-1-9-tdi-98-rok-sprezyny-i1375411974.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...