Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Polerowanie regeneracja lamp


fryzjerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem opisać proces regeneracji lamp przednich. Na podstawie powypadkowych lamp siemiana:) ale również innych które regenerowałem.

Pierwsza rzeczą jest oczywiście wyjecie lamp z auta. Gdy wszystko mamy na stole zdejmujemy zaślepki wokoło lampy jest ich 5 w b7. nastepnie suszarką do włosów nagrzewamy zgrzew przez około 5 min. Jeżeli lampa nie była wcześniej kombinowana (w sęsie ze nie ma na niej nic innego niz żywa guma) to wszystko będzie schodzić bez problemu. Po nagrzaniu bierzemy śrubokręt i podważamy z jednej strony z czuciem lampę jak sie nie odkleja to nagrzewamy ponownie ale po 5 min to juz bez problemu sie odklei. Trzeba uważać na ta Miękka gumę zeby przy odklejaniu nie strzelila jakaś kulka do środka i sie nie przykleiła

ok jak mamy klosz oddzielony od lampy zaczynamy matowienie papierem ściernym i teraz zależy od grubości wżer rys dziurek itp. Jedna z lamp siemiana(foto) posiadała na rogu mega uszkodzenie w postaci przetarcia o barierkę. i tam musiałem użyć dość grubego papieru 280 resztę lampy oraz droga cała lampę zacząłem matowienie od papieru 400. oczywiście wszystko na mokro potem 800 1500 na samym końcu 2500

nastepnie na lampę została nałożona pasta polerska FARECLA a sam klosz od zewnątrz został spolerowany maszynowo . Lampa pod wodę i nakładamy pastę nabłyszczająca/ produkty to typowe środki lakiernicze do polerowania karoserii samochodowych

lampa ponownie pod letnia tym razem wodę z mydłem płynnym do rąk . kercher w łapę i wszystko dokładnie czyścimy od wewnątrz. Nie używamy żadnych szczotek gąbek drucików itp. Bron boże środków typu syrytus benzyna . Jeżeli tym będziecie chcieli usunąć jakieś zacieki powstanie wam zmatowiała plama która będzie można tylko wypolerować maszynowo zdzierając ta specjalną powłokę co jest wewnątrz klosza.

Następnie całość spłukuje wodą destylowaną która spowoduje ze nie będzie zacieków plam od kropel. jak wypłukaną mamy lampę to osuszam suszarką delikatnie i pozostawiam do wyschnięcia. Wszystkie elementy lampy wewnątrz jak juz musze uzyc czegos do przeczczyszczenia to robię to recznikiem z mikrofibry poniewaz kazda inna gabka szmata nawet sr** tasma może nam porysować te chromowane powłoki. One sa bardzo delikatne dlatego trzeba sie z tym obchodzić delikatnie.

Sama soczewkę mona tez oczyscic ja to zrobiłem patyczkiem do uszu zmodyfikowanym (nakleiłem więcej waty) czyli wygiętym bo od wewnątrz soczewka jest wklęsła ,z zewnątrz soczewkę wyszyscilem spirytusem i powiem szczerze mega dużo syfu sie zdjęło.

nastepnie wszystko jeszcze raz suszarka przeleciałem zeby żaden włosek z waty nie został.

I teraz tak mozna z powrotem użyć tej gumy co jest oryginalna ale juz tyle lamp tak zrobiłem i żadna dobrze nie trzymała wiec do każdej dokładam sylikonu tego co sie używa do przyklejania szyb samochodowych firmy BOLL. całość nagrzewam dociskam i zakładam spinki. efekt widać poniżej.

ps. U siemiana przy okazji jak były zdjete klosze pozbylismy sie pomaranczowych kierunków :)

60c31ce6450ec42am.jpg

572ceac386a7cb96m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jak sie nie ma od wewnątrz plam na kloszu zacieków od pary na tych błyszczących elementach lampy, żwiru ,piasku, przyklejonego pajaka z siecią i się chce nie mieć kierunków pomarańczowych wtedy nie trzeba zdejmować kloszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jak sie nie ma od wewnątrz plam na kloszu zacieków od pary na tych błyszczących elementach lampy, żwiru ,piasku, przyklejonego pajaka z siecią i się chce nie mieć kierunków pomarańczowych wtedy nie trzeba zdejmować kloszy:)

jesli takie coś jest w lampie to coś ze szczelnością ni halo ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz pytanie do siemiana jak pająk zaplótł pięknie siec:) a po za tym z jedna lampa coś było tworzone bo miała zupełnie inny rodzaj żywej gumy i może rzeczywiście gdzieś się tamtędy syf dostawał. Została wymieniona ta guma i powinno być już ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis Paweł :good: przyda sie napewno :)

W b6 soczewka bixenonu jest plaska od wewnatrz a wypukla na zewnatrz.Nie wiedzialem ze w b7 jest inaczej.

Teraz Siemian powinien o wiele szybciej zauwazyc sarenki na drodze :tongue4: w koncu lampy wygladaja jak nowki z salonu.

PS.sr** tasma rysuje ludzki zadek a co dopiero delkatny chrom w lampach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis Paweł :good: przyda sie napewno :)

W b6 soczewka bixenonu jest plaska od wewnatrz a wypukla na zewnatrz.Nie wiedzialem ze w b7 jest inaczej.

Teraz Siemian powinien o wiele szybciej zauwazyc sarenki na drodze :tongue4: w koncu lampy wygladaja jak nowki z salonu.

PS.sr** tasma rysuje ludzki zadek a co dopiero delkatny chrom w lampach :)

no do konca tez nie wiem jak ona wyglada ta soczewka ale jak probowalem patyczkiem jezdzic to wydawalo mi sie ze jest troche wygieta do przodu. hmm moze sie myle ale tak czy siak takim wygietym patyczkiem jest duzo lepiej ja wyczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis Paweł :good: przyda sie napewno :)

W b6 soczewka bixenonu jest plaska od wewnatrz a wypukla na zewnatrz.Nie wiedzialem ze w b7 jest inaczej.

Teraz Siemian powinien o wiele szybciej zauwazyc sarenki na drodze :tongue4: w koncu lampy wygladaja jak nowki z salonu.

PS.sr** tasma rysuje ludzki zadek a co dopiero delkatny chrom w lampach :)

no do konca tez nie wiem jak ona wyglada ta soczewka ale jak probowalem patyczkiem jezdzic to wydawalo mi sie ze jest troche wygieta do przodu. hmm moze sie myle ale tak czy siak takim wygietym patyczkiem jest duzo lepiej ja wyczyscic

a nie dalo sie wyciagnac soczewki z przeslona ? W b6 bixenon to nie problem dzieki temu mozesz miec w rekach po chwili sama soczewke bez obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis Paweł :good: przyda sie napewno :)

W b6 soczewka bixenonu jest plaska od wewnatrz a wypukla na zewnatrz.Nie wiedzialem ze w b7 jest inaczej.

Teraz Siemian powinien o wiele szybciej zauwazyc sarenki na drodze :tongue4: w koncu lampy wygladaja jak nowki z salonu.

PS.sr** tasma rysuje ludzki zadek a co dopiero delkatny chrom w lampach :)

no do konca tez nie wiem jak ona wyglada ta soczewka ale jak probowalem patyczkiem jezdzic to wydawalo mi sie ze jest troche wygieta do przodu. hmm moze sie myle ale tak czy siak takim wygietym patyczkiem jest duzo lepiej ja wyczyscic

a nie dalo sie wyciagnac soczewki z przeslona ? W b6 bixenon to nie problem dzieki temu mozesz miec w rekach po chwili sama soczewke bez obudowy

własnie nie za bardzo po za tym to nie moje lampy wiec nie chiałem ryzykowac ze cos ułamie itp. W mojej b8 nie było takiej mozliwosci bo tez czysciłem sobie lampy w ten sposób bo miały dwie lamki co mnie bardzo wkurzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis Paweł :good: przyda sie napewno :)

W b6 soczewka bixenonu jest plaska od wewnatrz a wypukla na zewnatrz.Nie wiedzialem ze w b7 jest inaczej.

Teraz Siemian powinien o wiele szybciej zauwazyc sarenki na drodze :tongue4: w koncu lampy wygladaja jak nowki z salonu.

PS.sr** tasma rysuje ludzki zadek a co dopiero delkatny chrom w lampach :)

no do konca tez nie wiem jak ona wyglada ta soczewka ale jak probowalem patyczkiem jezdzic to wydawalo mi sie ze jest troche wygieta do przodu. hmm moze sie myle ale tak czy siak takim wygietym patyczkiem jest duzo lepiej ja wyczyscic

a nie dalo sie wyciagnac soczewki z przeslona ? W b6 bixenon to nie problem dzieki temu mozesz miec w rekach po chwili sama soczewke bez obudowy

własnie nie za bardzo po za tym to nie moje lampy wiec nie chiałem ryzykowac ze cos ułamie itp. W mojej b8 nie było takiej mozliwosci bo tez czysciłem sobie lampy w ten sposób bo miały dwie lamki co mnie bardzo wkurzało

czyli nie ma szans wyciagnac zespolu - przeslona /soczewka od strony klapek (dekielkow)? Jesli tak to niezla kicha :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... Fryzjerek... temat bajka... mam takie cuda na lampach że szkoda gadać

a tak apropos:

...miały dwie lamki co mnie bardzo wkurzało

to zboczony jesteś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... Fryzjerek... temat bajka... mam takie cuda na lampach że szkoda gadać

a tak apropos:

...miały dwie lamki co mnie bardzo wkurzało

to zboczony jesteś :wink4:

a no :) ma byc funkiel nowka lampa caly czas:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... Fryzjerek... temat bajka... mam takie cuda na lampach że szkoda gadać

a tak apropos:

...miały dwie lamki co mnie bardzo wkurzało

to zboczony jesteś :wink4:

a no :) ma byc funkiel nowka lampa caly czas:):)

nie wiem co to lamka ale reszte zrozumialem i tak trzymac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... Fryzjerek... temat bajka... mam takie cuda na lampach że szkoda gadać

a tak apropos:

...miały dwie lamki co mnie bardzo wkurzało

to zboczony jesteś :wink4:

a no :) ma byc funkiel nowka lampa caly czas:):)

nie wiem co to lamka ale reszte zrozumialem i tak trzymac :good:

kurcze P sie zjadło miała byc Plamka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 10:09_________________________________________________http://www.ecstuning.com/ES1897155/?utm_source=Youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy wyszlifujesz tylko raz a później po 6 miesiącach klosz do wyrzucenia, w lampach jest powłoka zabezpieczająca lampy przed matowieniem jeżeli się ją zedrze lampy na pewno po jakimś czasie zrobią się jak mleko. Co do samego zabiegu można go zrobić przed sprzedażą auta lub wtedy gdy lampy są w opłakanym stanie i nadają się tylko do wymiany. Jeżeli ktoś się nie zgadza z moją opinią ma takie prawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się, w poprzedniej B5 zrobiłem taką operację zaraz po zakupie w 2005roku i po 5 latach nadal wyglądały idealnie :), teraz w A6 też zrobiłem i po 7 miesiącach nic się nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lampa w b6 ktora polerowalem kilka miesiecy temu jest zmatowiala lekko od mycia a druga ktorej nie polerowalem nie jest matowa wiec wniosek nasuwa sie sam.Na wiosne porzadnie ta lampe wypoleruje i sprobuje nalozyc przezroczysta folie ochronna.Jak to nic nie da to lampa do polerowania co kilka miesiecy i do wymiany w koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji które krążą po różnych forach wynika że lamp od b6 nie powinno się polerować bo matowieją tak jak mówi dominikt1. Ja mam swoje w słabym stanie i chyba spróbuję je spolerować, polerkę mam na własność więć w razie co zabieg powtórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem lampy po polerce w skodzie, po zimie zrobiły się matowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...