Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Polerowanie regeneracja lamp


fryzjerek

Rekomendowane odpowiedzi

Można kupić jakieś połamane lampy za grosze ale z dobrym kloszem i sam klosz przełożyć ja tak zrobiłem. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odkopię temat? Mógłby się wypowiedzieć ktoś czy warto polerować lampy w B6? Jak to wygląda po dłuższym użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleję się i ja-polerował ktoś lampy w B6 z przyzwoitym rezultatem tak aby zaraz nie zmatowiały?Można jakoś zabezpieczyć lampę po takiej polerce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego ale przymierzam się. Dostałem kilka rad od znajomego który ostatnio polerke robił w swoim Pasku. Najlepiej wyciągnąć lampy żeby lakieru auta nie naruszyć. Oczyścić z brudu przetrzeć ręczniczkiem papierowym i do dzieła. Papier wodny ścierny o gradacji min. 800 następnie 1000,1500 kończąc na 2000. Tak przygotowane lampy przetrzeć wodą z płynem może być choćby Ludwik nie wolno benzyną ani innym środkiem drażniącym. Po odparowaniu zalecane około 3h nałożyć obojętnie jakiej jakości lakier bezbarwny. Poczekać aż wyschnie i nałożyć jeszcze kolejna warstwę tym razem w postaci samej mgiełki. Po całkowitym wyschnięciu można spolerować i efekt jak nówka. Nie mam czasu się zabierać za swoje ale będę musiał wiec gdyby co podzielę się jak wyszło. Kolega zakładający ten post na pierwszej stronie opisał to bardzo szczegółowo więc proponuje zalukać post number 1[emoji1][emoji106]

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ostatnie etapy na odwrót opisałeś, najpierw po gradacji 2000 (zalecam 2500) polerka, a potem lakier, bo po nałożeniu lakieru nie wyzbędziesz sie rysek powstałych przy papierze 2000. Ja robiłem tak : (wszystko na mokro ofc)

600->800->1000->1200->1500->2000->2500->polerka maszynowa z pastą (też na mokro). Efekt:

Przed

26062915_1520044828045078_1977219754_o.jpg

Po

DSCF1911.JPG

Nie ma lakieru, bo było za zimno (robione przy -5C) Nałożę lakier przy okazji regenerowania soczewek, bo w tych mam w połowie odbłyśniki wypalone i świecą w połowie, do tego dają lekko żółte światło mimo białych żarówek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się miałem za polerkę klosza w jednej lampie zabrać, bo zmieniałem drugą przez połamane zaczepy i niby stare nie wyglądały na zniszczone, dopiero po założeniu kilka lat młodszej (i pewnie 200kkm młodszej) używki widać jaka zrysowana i przymatowiała jest ta oryginalna... Na szczęscie w piwnicy leży ta z połamanymi zaczepami do testów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pldpiWY5jWitam Chciałbym was spytac co sądzicie o tym czymś na lampie ,nie wiem czy to jakies mikrorysy (nie wyczuwam zadnych rys pod paznokciem) czy  jakas wada fabryczna dodam ze lewa lampa jest jak nowa tylko prawa jest taka dziwna nie wiem co z tym zrobic ?z góry dziekuje za jaką kolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 16:07, Langista napisał:

A sprawdzałeś roczniki tych lamp?

Tak i są obie z tego samego , dam sobie z tym spokój bo to raczej siedzi w strukturze lampy ,a regeneracja i tak nic nie da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Czy pasta k2 do polerowania reflektorów da jakiś efekt i czy trzeba później jakoś zabezpieczyć lampy np woskiem albo lakierem w sprayu? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest zabezpieczenie lakierem, ale aby uzyskać najlepszy efekt potrzebna jest maszynka polerska dla wykończenia po szlifowaniu. Jeżeli nie masz takich narzędzi, to po szlifowaniu na mokro papierem do 2500, potem chociażby ta pasta K2 i postaraj się polerować na tyle długo aż plastik nie będzie matowy. Na koniec aby zabezpieczyć masz 3 opcje. Pierwsza to wosk, łatwy w nakładaniu ale za to mało trwały, efekt znika po 3-4 miesiącach. Druga to lakier bezbarwny, trwałość do ok 2-3 lat minimum, później to w sumie zależy jak dużo jeździsz. Trzecia to folia ochronna specjalnie na lampy jednak z jej trwałością to nie bardzo wiem jak jest, bo sam nie zakładałem a nie znam też nikogo kto by miał.

Zapomniał bym w sumie o jeszcze jednej opcji - ceramika, ale tego sam nie założysz, działa jak lakier ale nie trzeba czekać tak długo jak na lakier aż będzie gotowy, no i nakłada się dużo łatwiej, jednak kupno butelki ceramiki dla dwóch lamp mija się z sensem. 

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...