Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI


Stichy

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem troszke wolnego czasu wiec chce sie podzielic swymi pomyslami
Potrzebne narzedzia i przedmioty
Szlifierka katowa (mala) najlepiej z cienka tarcza do ciecia - 1mm i tarcze do szlifowania z papierem sciernym
Wiertarka z wiertlem 4mm ze stali nierdzewnej bo takie slabej jakosci nie dadza rady bezradny
Kilka kolek z breloczka na klucze
No i najwazniejsze - sasiad z wycieraczka Areo na samochodzie :D

Wiadomo ze w przyrodzie nic sie nie marnuje, a u mnie tym bardziej ;) wiec postanowilem wykorzystac jeszcze do czegos stare pioro wycieraczki AREO
Poszukiwalem materialu na wyjmaki do radia i piknelo mnie ze tam sa 2 blaszki z ktorych mozna wyciac wyjmaki i po rozebraniu pomysl 100% do zrealizowania gdyz wymiary tych blaszek usztywniajacych sa jak z produkcji wyjmakow tylko ze duuuzo sztywniejsze niz te na aukcjach internetowych

dsc3786.jpg

A wiec zaczynamy:
Rozbieramy wycieraczke AREO na na elementy i odzyskujemy dwie czarne blaszki,
1 - tniemy odcinki na dlugosc min 70mm
2 - wycinamy grot wyjmaka scinajac jeden koniec jak na zdjeciu po paraboli aby latwo mozna bylo odchylic zatrzask i wciecie na zatrzask w odleglosci max 10mm od konca wyjmaka
3 - wiercimy otwor na przeciwleglym koncu otwor o srednicy 4mm
Nastepnie zdzieramy farbe z wyjmakow po czym polerujemy na polysk popierem 600
4 - zakladamy kolka z breloczka do kluczy w celu latwiejszego wyjmowania
I teraz mozemy juz sie cieszyc ze zas odzyskalismy cos ze zlomu i oszczedzilismy palcom niepotrzebnych skaleczen kupujac na aukcjach internetowych jednorazowe badziewie za jedyne 50 zeta

Mala rzecz a cieszy szczegolnie jak sie ja zrobilo ze zlomu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest szerokość i grubość tych blaszek? ile mm głębokości ma wcięcie na zatrzask?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Znam prostszy sposób ja tak zawsze wyjmuje radio z audicy. Bierzemy opaski skręcane prostujemy je i mamy idealnie dopasowane do naszego radia wyjmaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zwymiarowac te wyjmaki?? Przede wszystkim interesuje mnie szerokość oraz wymiar tego nacięcia od jego początku. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja mam takie wyjmaczki z blachy nierdzewnej wycinane laserowo.

Kilka osób już kupiło i są zadowoleni.

Materiał bardzo twardy, jak wiesz i bez problemu zdają egzamin.

http://img227.imageshack.us/i/wyjmaki.jpg/

Po 5zł za 2sztuki + 5zł wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wytłumacz, jak się ma wytrzymałość karty bankomatowej do stali nierdzewnej???

Chłopaki piszą, że nawet te metalowe z alledrogo są do du...y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kolejne sztuki wyjmaków...

Cena taka sama - 5zł za 2szt. + wysyłka pobraniowa 10,50 lub przy wpłacie na konto 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banshee a mógłbyś jakiś link wrzucić? :naughty:

Ja poza tym poszukuję jeszcze aukcji w której POZA wyjmakami będą graty jak poniżej:

http://allegro.pl/ramka-kostka-iso-audi-a4-b5-antena-klucze-x021-i1399002043.html

http://allegro.pl/ramka-do-radia-kostka-iso-audi-a4-b5-antena-klucze-i1398997892.html

Zamierzam wymienić oryginalne radio kasetowe na mojego niedawno zakupionego Kenwooda i z tego, co się orientuję, to same wyjmaki mnie nie urządzają :]

No i jeszcze ramki na zegary, ale gdzieś mi się zapodział link do tematu na forum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam linka, a wyjmaki są z nierdzewki - bardzo twarde i idealnie dopasowane (sprawdzone przez niejednego forumowicza) :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO wyjmowania radia nie potrzeba siły czy wytrzymałości materiału tylko wiedzy o danej blokadzie i sprytu. Najlepsze narzędzie to pilniczek do paznokci (np z obcinaczki). Najtrudniejszy do wyjęcie jest chyba chorus z B6 - ma najmniejszą płaszczyznę do trafienia kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można czymkolwiek, byle by weszło i odciągnęło zatrzask...

Jednak kilka złotych to nie majątek, a wyjmaki jeszcze mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyjmaki od banshee. Wcześniej kombinowalem różnymi sposobami i mi się nie udało wyjąć symphony II. Z tymi wyjmakami zajęło mi to 30 sekund :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam wyjmaki od banshee,próbowałem różnymi wyjmakami i miałem problem z symphonyII natomiast od banshee bez problemu wyjołam sobie radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ze wyjmowaki zrobione ze starej karty sa najszybciej dostepne i najtansze zrobilem je w ok 4 min bez ekstra mierzenia itp dzialaja w 100% jak ktos ma wiele czasu wolnego i zestaw narzedzi z ktorymi nie ma co robic to powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wyjmaki ciągle posiadam.

Jeśli ktoś byłby chętny info na priv.

Poniżej zamieszczam fotki, jak będą pakowane od tej chwili - myślę, że wygląda to schludniej... :>

zdjcie0034rp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...