Spryskiwacz w tylnej wycieraczce.

7 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak.

Z tylnego spryskiwacza nie leci płyn pod odpowiednim ciśnieniem tzn coś tam z niego wycieka tak jakby gdzieś przytkał się wężyk.Sprawdziłem szpilką"dyszę"chyba tak to można nazwac i nie zauważyłem żeby była przytkana więc wina wężykaa.Dodam że pompka do spryskiwania pracuje dobrze.Teraz pytanie do Was którędy poprowadzony jest wężyk do tylnej wycieraczki dołem czy górą(tzn pod podsufitką)i z której strony wchodzi on w tylną klapę.Podejżewam że wężyk mógł się załamać w tych gumowych łącznikach zabezpieczających przewody które dochodzą do klapy.Liczę na to że to właśnie tam tkwi problem bo jak zaglądałem pod maskę to zbiorniczek jest tak zabudowany że aż sie boję myśleć że mysiałbym się tam dokopywać do wężyka.

pozdro Łodziu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dołem,łamie sie w klapie,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    dołem,łamie sie w klapie,

Wiem że pewnie Ci się spieszyło :D napisz jeszcze po której stronie kierowcy czy pasażera?

Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedz "łamie się w klapie"czyli zgina się tam na tych łącznikach gumowych?Czy to miałeś na myśli?

dzięki i pozdro Łodziu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Z tylnego spryskiwacza nie leci płyn pod odpowiednim ciśnieniem tzn coś tam z niego wycieka tak jakby gdzieś przytkał się wężyk

ja miałem podobny objaw, zeby nie powiedziec taki sam, acha u mnie leciało do wewnątrz klapy bagażnika....pojechałem na stację i kompresorem zamiast w koło to podmuchałem w dziurkę, skąd leci płyn :D

pomogło, teraz leci, że aż miło :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

spróbuj rozebrać i przeczyścić całe to ustrojstwo w tylnej kalie , może na końcu poprostu sie zapchało, miałem tak w B4, rozbierz klape i ściągnij wężyk i zobacz jak z niego leci, jak jest dobre ciś to masz odpowiedz gdzie jest zapchane,pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za wszystkie sugestie,jak zrobi się cieplej to powalczę bo niestety niemam garażu a nielubię robić czegoś jak marzną mi ręce.

pozdro Łodziu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

do przedmuchania kompresorem nie potrzebujesz wiosny :wink:

ja to zimą robiłem, wcześniej próbowałem robic to co dark 79 napisał, strata czasu - w moim przypadku przyjnajmniej :)

spróbuj najpierw najprostszej rzeczy i przedmuchaj, tylko solidnie :!:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta