Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Powietrze? wali po odpaleniu w rurę wydech. (video)


bekon10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam filmik z odpalenia Audi jak w moim profilu. Samochód tak pali jak są zimne noce, a teraz na okrągło,lub jak postoi powyżej 5 godzin na dworze.

Auto sprowadzone miesiąc temu, od razu założona instalacja, wymieniony olej, świece i przewody(takie były podejrzenia że o to chodzi), jednak teraz to już skończyły się pomysły, i proszę o pomoc w myśleniu nad tym. Stukanie tak jakby z silnika powietrze waliło w rure wydechową, na początku myślałem że to jakiś pasek w środku (no coment) później mechanik powiedział"Jeśli jest to po zimnej nocy, to trzeba wymienić przewody i świece" - nic nie pomogło, olej i filtry też nic. Byłem na komputerze i też nic nie znalazł. Jak zainstalowali gaz to powiedzieli że przepływomierz powietrza działa na 30%, ale ja nie odczuwam utraty mocy przy przyspieszaniu. Nie wiem, zawracam się do Państwa o pomoc. Jeszcze o obrotach, po odpaleniu jak tak silnik "stuka" to obroty skaczą od 800 do 1200, później wzrost do 2000 i koniec stukania, i na 1200 zostają, w filmiku w 1min i 17s, trochę podgazowałem żeby pokazać że już później nic się nie dzieje.

http://www.youtube.com/watch?v=O3-C1vRA4KA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej strzelanie jest z kolektora ssacego lub w kolektor ssacy,odpal go z gazu awaryjnie jezeli mozna w twojej instalacji odrazu z gazu pallic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz rozrzad oraz czy cewka jest sprawna, dodatkowo sprawdz pompe powietrza wtórnego ( szczelnosc i czy działa). Przyjrzałbym sie wkretkom od instaalcji gazowej w kol ssacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro instalacje montowali ci miesiąc temu to masz gwarancje nie daj sie zbyć przecież zapłaciłeś im kase a auto oddałeś sprawne a po miesiącu lipa normalnie rżną cie w koszty i zgadują w ciemno a ty wszystko wymieniasz

muszą być naprawde porządną firmą :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz instalacje gazowa?Umnie tylko ze w 2.6 jest to samo po dluzszym postoju strzela w kolektor ssacy,ale tylko na benzynie,jak go odpale z gazu to wszystko w porzadku,prawdopodobnie wina pompy paliwa na ssaniu nie wyrabia,moze u ciebie to samo jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można "awaryjnie" samochód odpalić z gazu - ja muszę trzymając guzik na kontrolce od gazu przekręcić kluczyk w stacyjce (aż zapalą się wszystkie lampki) wtedy puszczam guzik i przekręcam stacyjkę w pozycję "wyłącz" i po tym już mogę odpalać z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przedstawiam filmik z odpalenia Audi jak w moim profilu. Samochód tak pali jak są zimne noce, a teraz na okrągło,lub jak postoi powyżej 5 godzin na dworze.

Auto sprowadzone miesiąc temu, od razu założona instalacja, wymieniony olej, świece i przewody(takie były podejrzenia że o to chodzi), jednak teraz to już skończyły się pomysły, i proszę o pomoc w myśleniu nad tym. Stukanie tak jakby z silnika powietrze waliło w rure wydechową, na początku myślałem że to jakiś pasek w środku (no coment) później mechanik powiedział"Jeśli jest to po zimnej nocy, to trzeba wymienić przewody i świece" - nic nie pomogło, olej i filtry też nic. Byłem na komputerze i też nic nie znalazł. Jak zainstalowali gaz to powiedzieli że przepływomierz powietrza działa na 30%, ale ja nie odczuwam utraty mocy przy przyspieszaniu. Nie wiem, zawracam się do Państwa o pomoc. Jeszcze o obrotach, po odpaleniu jak tak silnik "stuka" to obroty skaczą od 800 do 1200, później wzrost do 2000 i koniec stukania, i na 1200 zostają, w filmiku w 1min i 17s, trochę podgazowałem żeby pokazać że już później nic się nie dzieje.

Witam

Czy ktoś [poradził już sobie z tym problemem co kolega bekon10.

Mam to samo ,im chłodniej na polu to gorzej ,strzela,nie mam gazu.VAG nie pokazuje błędów ,układ dolotowy wyglada na szczelny.Myśle jeszcze o wymianie przepływki .Parametry ma dobre ale nie oryginalna (Magneti marelli).Założona 3 miesiace temu jak jeszcze było ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbe mozna odłaczyc przepływke przed odpaleniem i zobaczec jak sie bedzie zachowywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...