Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mixol do diesla?


djdjdj6770

Rekomendowane odpowiedzi

Do ropki raz na jakiś czas też nie zaszkodzi. Ja otworzyłem podobny wątek z rok temu, jednak koledzy polecali produkty typu STS (i pochodne) na zimę i do czyszczenia wtrysków (zamiast mixola)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podczas wizyty u mechaniora dowiedziałem się że w celu przesmarowania pompy wtryskowej można przy tankowaniu do pełna dolać litr Mixolu.

Czy to prawda co o tym myślicie?

Od dwóch lat stosuje przy każdym tankowaniu dolewam około 200-250 ml na 30 litrów. Przed pierwszym wlaniem silnik głośno i twardo pracował po dolaniu kultura pracy i dynamika zmieniła się bardzo. Kupując po raz pierwszy sprzedawca był w temacie gdyż chciał mi sprzedać jakiś syntetyk ale gdy usłyszał, że potrzebuje go do diesla to dał mi mixol S z orlenu. Niektórzy się krzywią, że to do dwusuwów ale jego zadaniem jest smarowanie pompy i wtryskiwaczy co przedtem robiła siarka w ropie ale teraz zgodnie z ekologiczną moda ON jest bezsiarkowy natomiast koszty napraw ponoszą użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja pompie i wtryskom nie zaszkodzi,nawet jak wlać cały litr na pełen zbiornik,ale przed tym zalać STP,ale nie wiem jak to się ma do PD.

zbyt zuza ilosc oleju w paliwie spowoduje odkladanie sie nagaru w komorze spalania oraz ukladzie wydechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno pytałem pana Sopę z "SSERWIS" - może ktoś zna (znany w całej Polsce) i powiedział mi że można stosować także do PD w stężeniu 1:100 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno pytałem pana Sopę z "SSERVIS" - może ktoś zna (znany w całej Polsce) i powiedział mi że można stosować także do PD w stężeniu 1:100 :wink4:

można,tylko po co? :wink4: lać dobry gnój i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...