Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7


tomek533

Rekomendowane odpowiedzi

Do b6/7 pasuje magiel z exeo.

Magiel w aso audi ok. 6000zl w seacie 3000zl.

Piszę o cenach z servotronikiem bo sam takiego kupiłem. Z dobrymi zniżkami wyszło niecałe 2600zl. Nowa na pewno pojezdzi tyle co 3 regenerowane albo i dłużej.

Aha i nowy magiel jest już z koncowkami drążków więc zawsze to plus.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kupiłem używkę i narazie śmiga,ale pewnie jak bym wiedział że w seacie taki koszt wziął bym nowy ,zwykły pewnie jeszcze tańszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wsadzony taki u siebie w b6 z 2004 roku od 2 miesięcy. Poczatek numeru 3R0 a numer nabity na obudowie magla identyczny jak w tych z b6. (Nie pamietam ale w temacie o moim b6 mam chyba wrzucone foty magla.)

Do tego też wsadziłem nową ori pompe i zbiirniczek dla swietego spokoju i plyn g004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego konkretnie modelu trzeba zamawiać? Cena będzie ta sama w aso WV czy konkretnie do Seata trzeba podbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz screen dla przekladni z servotronikiem ta z końcówką A oraz bez servotronica (numer bez literki na końcu). Ale jak już zmieniać to chyba na taką z servotronikiem lepiej. Cena brutto to w detalu a jakie uda Ci się wywalczyć zniżki to twój plus.

Screenshot_20191008-121632_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kwestia taka, że ja nie mam zapasowego auta, i nie mogę sobie pozwolić na 2/3 dni spokojnej roboty z tym bo tyle czasu też na to nie mam. Serwotronic fajny bajer, też myślałem, ale niestety, czas u teraz brak na takie mody, a magiel bez sterownika to katorga, jakby nie było wspomagania w cale. Dzięki tak czy siak za numer, popytam za ile wyhacze, ale już widzę że za 2k oryginał to dużo lepszy interes jak regeneracja za 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się mocno zastanawiałem nad tym czy regenerowac swój magiel czy kupić używkę z servotronikiem i zregenerować ale w końcu padło na ori nówkę. Sam servotronic to jest pół godziny przeciagania kabli. A wymiana magla w warsztacie też idzie w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak prawidłowo sprawdzić poziom płynu wspomagania? Na zimnym czy ciepłym silniku i ile go ma być na wkręconej miarce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shiver napisał:

Panowie jak prawidłowo sprawdzić poziom płynu wspomagania? Na zimnym czy ciepłym silniku i ile go ma być na wkręconej miarce? 

Jakiejś wielkiej to różnicy nie robi ale chyba płyn powinno się sprawdzać jak jest zimny.  Ma być między min, a max ale lepiej trzymać max.

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi juz pyklo jakies 2,5 tys.km po wymianie oleju na pentosin CHF11S  i jest pysznie...

kiera lżej chodzi, zero buczenia, wycieków itp.

bylo warto zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez pomylke podczas pierwszej wymiany wlalem syntetyczny.(mechanik taki zamowil a ja dopiero sprawdzilem po zalaniu)

podczas drugiej wymiany zalalem taki jak powinien byc(napisane na korku) G002000 mineralny.

inaczej pompa pracuje.wcale jej nie slychac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. 

Przeczytałem cały wątek i postanowiłem zmienić płyn przy okazji,  bo pocił sie cienki wąż przy łączeniu w okolicach chlodnicy. Okazało się, że mam czerwony. Auto mam od roku, nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem żeby spytać o cokolwiek. Miałem już kupiony G00400. Po przepłukaniu układu kierownica ciężej chodzi - tzn. Nie ma problemu z kręceniem na postoju, ale jest ciężej.  Pompa nie wydaje dziwnych odgłosów,  kierownica chodzi równo,  nic nie blokuje.  Odpowietrzone jest dobrze, nic się nie pieni itd. Płynu mam max na bagnecie. Płyn z ASO. Myślicie,  że to był błąd? Może przejść z powrotem na czerwony? Jeśli tak, to na jaki? 

 

Edytowane przez pancer1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pancer1978 napisał:

Witam Panowie. 

Przeczytałem cały wątek i postanowiłem zmienić płyn przy okazji,  bo pocił sie cienki wąż przy łączeniu w okolicach chlodnicy. Okazało się, że mam czerwony. Auto mam od roku, nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem żeby spytać o cokolwiek. Miałem już kupiony G00400. Po przepłukaniu układu kierownica ciężej chodzi - tzn. Nie ma problemu z kręceniem na postoju, ale jest ciężej.  Pompa nie wydaje dziwnych odgłosów,  kierownica chodzi równo,  nic nie blokuje.  Odpowietrzone jest dobrze, nic się nie pieni itd. Płynu mam max na bagnecie. Płyn z ASO. Myślicie,  że to był błąd? Może przejść z powrotem na czerwony? Jeśli tak, to na jaki? 

 

Na pewno był czerwony ? A może już ostro zjezdzony i dlatego tak wyglądał.

Jeżeli jesteś na 100% pewien że był czerwony to wlej Motula Multi Atf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 100% czerwony, nawet nie był bardzo brudny. Opaski metalowe na wężach przy chłodnicy też były nieoryginalne.  Mówisz więc, że znów płukać i przejść na Motula? Nie pojeździć z 2 tyg i zobaczyć co będzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pancer1978 napisał:

 Miałem już kupiony G00400. Po przepłukaniu układu kierownica ciężej chodzi - tzn.

Spokojnie poobserwuj i dopiero potem wymieniaj, ASO zalewa ten płyn do układów przewidzianych na minerał i syntetyk.

Płyn do wspomagania zmienia swoje właściwości pod obciążeniem, ciśnienie i temperatura.

Płyny mineralne absorbują więcej wody z powietrza niż syntetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie za odzew.  Pojeżdżę trochę, zobaczę jak sprawa będzie wyglądać i wtedy zdecydujęco dalej. Napiszę posta po wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta przez chwile miałem też taki ala czerwony,sam zmienił kolor jak poprzednik zapomniał o tym że trzeba wymieniać.

 

20180619_192937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...