Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7


tomek533

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2021 o 11:05, Arek8888 napisał:

Porównywałem do Febiego 6161

Febi 6161 to syntetyk. Mineralny to 6162.

Dla pewności przepłukaj porządnie i zalej oryginalnym G004000M2. Butelka:

 

G004000M2.jpg

Edytowane przez Jack0
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj 2 litry ori płynu i będę płukał i wymieniał. Ogólnie Ravenol doradziła mi zaufana osoba, ale być może akurat mój układ nie trawi tego oleju. Jeśli wymiana na ori ma pomóc to warto spróbować. Dam znać jakie będą efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 14:29, greg2505 napisał:

Do b6 idzie mineralny,a ty wlałeś syntetyk

Ravenol SSF jest zamiennikiem G004000M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

Ravenol SSF jest zamiennikiem G004000M2

Ok, ale kolega wyżej wlał fullsyntetyk złota butelka,a powinien mineralny,ten co napisałeś ,że jest zamiennikiem jest w srebrnej butelce,tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, greg2505 napisał:

Ok, ale kolega wyżej wlał fullsyntetyk złota butelka,a powinien mineralny,ten co napisałeś ,że jest zamiennikiem jest w srebrnej butelce,tak ?

tak wynika z katalogów Ravenol, Intercars itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież g004 to też już jest syntetyk a nie mineralny. I zastąpił g002 którego w ASO już nie kupimy.

Jeśli układ jest sprawny to g004 nie zrobi krzywdy, jeśli zmęczony życiem to wtedy zaczynają się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie mam nadziei na poprawę bo nie wierzę, że jest to wina oleju, mimo że wspomaganie znikło praktycznie z dnia na dzień zaraz po płukaniu, ale skoro kupiłem Ori olej to chyba warto spróbować wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie G004, ale mam zarówno nowy magiel jak i nową pompę. Jeżdżę tak ponad rok i zero problemów, a olej w zbiorniczku czyściutki.

Jak już masz olej to zobacz może przepłukanie układu jeszcze raz coś pomoże. Zerknij też czy zbiorniczek jest czysty i nie ma syfu na siateczce w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek wymieniałem na nowy razem z olejem, a jak wczoraj sprawdzałem płyn to też był czyściutki, a przejechałem już dobre ileś set kilometrów, więc gdyby był syf w układzie to by pewnie było już widać. No ale kupiłem dwa litry ori płynu i będę płukał raz jeszcze i wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy przed płukaniem układu dobrze jest rozgrzać motor i płyn, czy można płukać na zimnym silniku i nie będzie to miało większego znaczenia? Może gorący płyn efektywniej zleci  dzięki czemu lepiej się układ wypłucze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej się nie nagrzewa tak szybko, także nie ma sensu. Jak chcesz to ewentualnie możesz od razu po powrocie z pracy/zakupów zlać ten olej, chociaż jego i tak w sumie się przepycha nowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Operacja się udała ale pacjent zmarł :-) zacząłem przepłukiwać układ i od razu zobaczyłem, że jest kaplica bo podczas pracy silnika na odłączonym przewodzie powrotnym płyn ubywa w zbiorniczku w żółwim tempie. Mogłem sobie na spokojnie dolewać płynu do zbiorniczka i nawet nie musiałem gasić silnika. No to chyba pompa do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, dałeś radę całość wymienić? Zawsze na zgaszonym silniku możesz kręcić kierownicą w obie strony, tak dużo szybciej powinno przepompować większość płynu. Możliwe, że jest za gęsty i pompa sobie nie radzi z tym.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem radę całość wymienić. Przelałem w sumie prawie półtora litra płynu, ale płynęło to serio wolno. Mam w mieście zaufany zakład specjalizujący się w układach kierowniczych i zgłoszę się do nich bo moje możliwości naprawcze się wyczerpały :) Może jedynie zaworek się przywiesił, zobaczymy. Ale ogólnie dziwne, że nagle po wymianie płynu tak się zaczęło to zachowywać :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupiłem auto to też od razu wymieniłem płyn i od tego zaczęły się problemy.

Wymiana zaworka zwrotnego (8E0422529) na nowy nie zaszkodzi. Mi i wielu osobom sprawiał problemy, zwykle z wyciem, ale mogło go przytkać jak piszesz. Nie wspomnę o maglownicy, pompie i wężu, ale to już droższa zabawa.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że przytkał się zaworek w pompie. Pokręcenie kierownicą i podobijanie nią do oporu kilka razy pod rząd na wysokich obrotach silnika pomogło i wspomaganie od razu wróciło. Jestem przekonany, że problem może powrócić, chociaż mam nadzieję, że ten syf który został w układzie zatrzyma się na sitku. Jeśli znowu będzie się zatykał, wtedy się go wymieni i wypłucze dokładnie układ. Oby tylko tyle. Jak na razie wspomaganie chodzi tak lekko jak nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...