Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7


tomek533

Rekomendowane odpowiedzi

bo ten nowy poprawiony to minerał tylko nie chłonie wody z otoczenia jak te pierwsze ori gdzie magle korodowały,takie info dostałem

wlej prawdziwy syntetyk do be 5 to gwaranta daję że miesiąc i z magla sie leje,no chyba że był po regeneracji i ma lepsze uszczelniacze

ja kiedyś sam wlałem z ori komatsu i wiem co się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego bym się od warzył zalać tylko ori  o i tak zrobiłem w b5 i nie było problemu. tesciu też ma ori syntetyk i 3 lata bez problemu.

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie: ubyło mi płynu delikatnie poniżej minimum. B5 only mineral oczywiście - mój jest już bursztynowy:). Na chwilę obecną wymiana odpada. Co dolać i czy ewentualnie można odessać ze zbiorniczka ile się da i dolać nowego a później tak od czasu do czasu odsysać i dolewać aż będzie czysty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede tego komentował :facepalm: :facepalm: :facepalm:

zmień płyn na nowy!!!!!

Ja wiem że to nie jest idealny pomysł ale chyba pompy w ten sposób nie rozwale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. W mojej A4 B6 przy wymianie pompy wspomagania na nową i regeneracji maglownicy warsztat wlał mi płyn MOTUL MULTI HF 1L (syntetyczny). Przy wysokich temperaturach i kręceniu kierownicą od końca do końca potrafi mi w skrajnych położeniach osłabnąć wspomaganie. Czy jest to wina źle dobranego płynu wspomagania?? Czy wylać płyn, wypłukać układ i zalać go mineralnym Febi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede tego komentował :facepalm: :facepalm: :facepalm:

zmień płyn na nowy!!!!!

Ja wiem że to nie jest idealny pomysł ale chyba pompy w ten sposób nie rozwale:)

na to twoje dolewanie i tak kupisz litr płynu!,więc w czym problem sciągnąc jeden przewód pokrecic kołem dolewając nowego i zmienione :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze kierownica ciezko chodzi sprawdzilem plyn i bylo malo, sprawdzilem kolor i byl zolty wiec pojechalem dokupic dolalem zoltego i dalej to samo wiec czytam forum ze powinien byc zielony, i teraz pytanie czy sama wymiana plynu cos pomoze czy cos innego trzeba szuka? dodam ze zauwazylem tez stuk przy skrecie kierownica do samego konca wtedy jest jedno pukniecie niezaleznie czy to w prawo czy lewo skrece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze słychać, z tym że Twój zielony jest już bursztynowy i nie wymieniany przez przynajmniej 10 lat.

Dev nie działa Ci pw?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wyłączone wiadomosci prywatne :)

Co do plynu to nie dawało mi to spokoju i swojego LHM wymienił em na liqui moly i troszkę lżej chodzi kiera ale pompę jak było słychać tak dalej ja słychać :) może jeszcze spróbuję z ori płynem...

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jaki w końcu zalewać płyn Do B6??

ORI ZIELONY CZY ORI CZERWONY??

A jakiego koloru masz korek wlewu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b7 korek jest szary :) wszystkie płyny przystosowane do naszych wspomagan mają kolor zielony.

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dev-a zapytać czy to wina pompy że po nocy jak odpaleniu słychać jakby przycierające się łożysko na pompie wspomagania nie hałasuje długo ale jednak a na dodatek kierownica stawia opór. Jak wspomniałem chwilę tylko tak jest i zastanawiam się czy szukać pompy już.

Dodam że magiel suchutki

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...