Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7


tomek533

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, afroo. napisał:

A może zwyczajnie zamiast kombinacji czy ori czy lhm czy jeszcze coś innego to po prostu zalewać tym, co było wcześniej? Przecież tu chodzi o przepłukanie układu i wymianę płynu na nowy/nieprzepracowany, a nie zmianę z mineralnego na syntetyk i odwrotnie. Skoro z układem nic się nie dzieje i chodził całe swe żywoto na ori płynie to przepłukać i zalać ori, a jeśli jeździł na lhm czy febi to też takim płukać i taki zalewać. Gorzej jeśli nie wiadomo co było lane bo mamy 50/50 czy trafimy. :cwaniak:

Wszystko fajnie kolego ale akurat nie wiedzialem jaki płyn był wlany, zresztą jak większość tutaj .Po kolorze raczej nie da się poznać jakieś marki.

Gdybym wiedzial jaki był wlany to bym taki wlał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. I pewnie takich przypadków jest więcej. Bardziej kieruję słowa do tych, którzy chcą sobie zwyczajnie "poprawić" pracę układu wymyślaniem "lepszego" oleju.

Jeśli nie wiadomo co było lane to albo się trafi za pierwszą albo za kolejną wymianą i tu nie ma rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak układ zdrowy to tylko ori

lałem ori do a4 b5 jedna sedan druga avant i zero problemów ze wspomaganiem (predzej febi to rano wspomaganie było tylko w jedną stronę)

w a4 b6 tez ori i spokój

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 00:03, cabanmat napisał:

Płyn na załączonym obrazku to syntetyk, możesz spróbować minerała, ale nie robią go już w oryginale, pozostają zamienniki typu Febi

przeczytaj dokładnie skład tego płynu i jest napisane lekki olej mineralny o syntetyku nie ma tam ani słowa

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Febi już drugi rok i jest ok Mineralny był mineralny zalałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori to też mineralny

nawet ETKA podaje że do a4 b6 płyn G00400M2

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lejcie tego gówna

dzisiaj kolejna pompa w B7 poszła w piz*u :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dziwne troche się tego na wymieniałem w b5,b6,b7 i jeszcze nikt nie miał problemów ze wspomaganiem:co:
  • skoro b5 śmgaja na ori bez problemów to b7 tym bardziej powinno hulać
  • może ktoś jeździł z 10 lat na starym płynie i po wymianie jest problem
  • natomiast miałem 2 klientów którzy przyjechali b5 z płynem febi 6162 i po zalaniu wspomaganie rano było tylko w jedna stronę i kiera ciężej chodziła , po wymianie na ori płyn problem znikł
Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G004000M2 to syntetyk

6161 to syntetyk

6162 to minerał

Jeśli pod korkiem pisze minerał to lejta minerał, nie dziwota, jak ktoś wlał syntetyk, że coś nie działa. Dużo zależy od stanu faktycznego układu.

Syntetyk ma lepsze właściwości i zwyczajnie przeczyści Wam układ, ale pompka jest wrażliwa na każdy syf i szlag ją trafi jeśli układ był w średnim stanie.

Nie wleje do siebie, żadnego zamiennika "nowej generacji" typu G004000M2.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 21:14, Iwson napisał:

G004000M2 to syntetyk

6161 to syntetyk

6162 to minerał

Jeśli pod korkiem pisze minerał to lejta minerał, nie dziwota, jak ktoś wlał syntetyk, że coś nie działa. Dużo zależy od stanu faktycznego układu.

Syntetyk ma lepsze właściwości i zwyczajnie przeczyści Wam układ, ale pompka jest wrażliwa na każdy syf i szlag ją trafi jeśli układ był w średnim stanie.

Nie wleje do siebie, żadnego zamiennika "nowej generacji" typu G004000M2.

 

miałeś butelkę z ori płynem w ręku?

nie pisz głupot jak nie masz pojęcia!

G00400M to lekki olej minerlany

przeczytaj jakie normy spełnia płyn 6162 ( tylko BMW)

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie tego co oferuje ASO czyliu G004000M2 zakupione 2 litry  na przepłukanie i wymianę przekładnia ucichła i o wiele lepiej pracuje wcześniej dolane było febi bo był mały wyciek i po febi zaczęła buczeć po ori płynie jest idealnie ciekawe jak długo :) bo narazie dopiero tydzień ale różnica jest odrazu zauważalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

G00400M to lekki olej minerlany

Kolego, napisałem to na podstawie godzin spędzonych przed internetem, opiniami ludzi i tym co ASO mówi, sprzedając płyn klientom. Na każdym forum jakim byłem, jest jasno opisane przez kroć ludzi, że jest to olej syntetyczny.

Mało tego w sklepach internetowych też widziałem opisy jako iż jest to syntetyk.

Etka podaje go jako zamiennik wraz z 6161 (który też jest syntolem).

A to że 6162 to minerał i ma normy tylko dla BMW to inna sprawa.

Pozdro :)

 

Edytowane przez Iwson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dla a4 b6 etka podaje G00400M2
  • ja nie pisze przez godziny spedzone przed netem tylko z doświadzczenia
  • ASO mówi G00400M2
Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś pokrywa się z tym co ja pisałem.  Więc w czym problem? ^^ Dla jasności dziś napiszę do ASO i zobaczymy co odpisza. Czy jest to jak piszesz lekki minerał czy syntetyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Iwson napisał:

Wszystko co napisałeś pokrywa się z tym co ja pisałem.  Więc w czym problem? ^^ Dla jasności dziś napiszę do ASO i zobaczymy co odpisza. Czy jest to jak piszesz lekki minerał czy syntetyk.

 

z tyłu na butelce jest napisane lekki olej mineralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie ta strzałka w prawym dolnym rogu i trzecia strona jest PL

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka konsekwentna rozmowa do czegoś prowadzi. Będę miał w ręku niedługo to potwierdzę i rozwieją się wątpliwości co jest napisane na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...