Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że bywały pokrewne tematy, ale nie jest to nigdzie wyjaśnione do końca i jednoznacznie.
Więc mam tylne drzwi z korbką, rozebrałem je i wiązka wewnątrz płata drzwi idzie tylko do krańcówki w zamku i do głośnika.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/79296-lista-modulow-komfortu-z-opisem-funkcji/#entry1296992

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/138851-all-b6-montaz-oswietlenia-podloza/?p=2025545#entry2025545




Rozpatrzmy montaż Licht Pakietu do drzwi z korbkami

Posiadam boczek z lampkami i wiązką pod licht pakiet, ale nie ma do czego podłączy kostek. Drogą prostej dedukcji wychodzi, że potrzebna jest wiązka wewnątrz płata drzwiowego (ta co ma początek w słupku pod gumową harmonijką i idzie do krańcówki, głośników i ma kostkę do licht pakietu.
Teraz pytania:
- Czy istnieje taka wiązka, i jaki ma ona nr katalogowy?
- Czy po jej wpięciu w gniazdo na słupku środkowym i podłączeniu wszystkiego Licht Pakiet zadziała tak jak w przednich drzwiach?

Teraz rozpatrzmy drugi przypadek - montaż Licht Pakietu + elektryczne tylne szyby.

Zakładam, że mam boczki tylne ze sterownikami do szyby, Licht Pakietem i wiązką w boczku. Posiadam też panel sterowania na 4 szyby do drzwi kierowcy. Przekładam więc panel w drzwiach kierowcy, przednie szyby działają.
Co potrzebuje jeszcze by działał cały tył? - na pewno silniczki. Czy są one ze zintegrowanymi sterownikami, czy też sterowniki trzeba osobno dokupi?
Zapewne wiązkę do wnętrza płata drzwiowego - tą od słupka środkowego.
- Jaki jest nr tej wiązki?
- Czy po jej wpięciu ruszy Licht Pakiet?
- Czy podnośnik szyby będzie działał?
Z Tego co przekazali Koledzy trzeba poprowadzi "+" do tylnch drzwi i wysoki oraz niski CAN. Ok wszystko pięknie tylko dokładnie skąd dokąd?




Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w korbach)
Pin 1 – masa silniczków zamka (niebiesko/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 1)
Pin 2 – masa głośników (czerwono/żółty)
Pin 3 – aktuator zamka Safe (czerwono/szary) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 5)
Pin 4 – aktuator zamka (fioletowo/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 3)
Pin 5 – przełącznik stykowy zamka (zielono/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 4)
Pin 6 – x
Pin 7 – x
Pin 8 – x
Pin 9 – x
Pin 10 – x
Pin 11 – masa styku i aktuatorów zamka oraz lampek pakietu oświetlenie i iluminacji klamki (brązowy) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 6)
Pin 12 – zasilanie głośników (brązowo/żółty)
Pin 13 – zasilanie iluminacji klamki (szaro/niebieski)
Pin 14 – zasilanie lampek wsiadania i ostrzegawczej (szaro/żółty)
Pin 15 – zasilanie silnika zamka safe (biało/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 7)
Pin 16 – zasilanie silnika zamka (czerwono/żółty) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 2)
Pin 17 – x
Pin 18 – x
Pin 19 – x
Pin 20 – x

Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w elektryce)
Pin 1 – masa silniczka podnoszenia szyby (brązowy) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 1)
Pin 2 – masa głośników (czerwono/żółty)
Pin 3 – CAN Low (pomarańczowo/brązowy) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 5)
Pin 4 – x
Pin 5 – x
Pin 6 – x
Pin 7 – x
Pin 8 – x
Pin 9 – x
Pin 10 – x
Pin 11 – zasilanie silnika podnośnika szyby z bezpiecznika S280 pod MCE (czerwono/niebieski) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 6)
Pin 12 – zasilanie głośników (brązowo/żółty)
Pin 13 – zasilanie pozostałej elektryki z bezpiecznika 23 (czerwono/żółty) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 2)
Pin 14 – osobne połączenie sterownika drzwi z modułem komfortu (czerwono/szary) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 3)
Pin 15 – x
Pin 16 – x
Pin 17 – x
Pin 18 – x
Pin 19 – x
Pin 20 – CAN High (pomarańczowo/zielony) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 4)


Przygotowałem schematy dla instalacji z korbami:

korbyL.jpg

korbyP.jpg

Jeśli chodzi o konektory w module komfortu... Korby (zgodnie ze schematem) wykorzystują wtyki II i IV - konektor II na fotce jest nie obsadzony ponieważ jest to sterownik pod 4 elektryczne szyby, bez pakietu oświetlenie. W przypadku innych konfiguracji (korby, pakiet oświetlenie) konektor II będzie fabrycznie w wiązce.

komfortconn.JPG




Jeśli z tyłu są elektryczne szyby aby dodać lampkę ostrzegawczą i wejściową trzeba dołożyć 3 kabelki do wiązki tapicerki drzwi. Masa lampek (pin 1) jest wspólna - podłączasz ją do 16 pinowej brązowej kostki w sterowniku drzwi (pin 6). Zasilanie w lampkach to pin 2 - tutaj też wpinasz się do w/w kostki. Czerwoną lampkę do pinu 3 a białą do pinu 2. Po tym zabiegu oświetlenie dodatkowe odpali bez żadnych dodatkowych czynności. Wszystko masz na schemacie:

ele.jpg




Moduły komfortu w B6 dzielą się na 2 modele - do końca MY03 i od MY04. Te nowe to AR, AS, AT, BA, BB, BC i BD - schematy które wcześniej wrzuciłem - są przeznaczone właśnie dla tych wersji. Wcześniejsze modele są połączone z drzwiami praktycznie tak samo - różnica to przede wszystkim wiązka w 20-pinowej kostce na słupkach B.

Poniżej schematy - jeszcze raz dla wszystkich wersji.

Na początek - elektryka z tyłu.

eledoMY03.JPG

eleodMY04.jpg

No i korby:

korbyLdoMY03.JPG

korbyLodMY04.jpg

korbyPdoMY03.JPG

korbyPodMY04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku - w przypadku instalacji pakietu oświetlenie w boczkach z korbami, lampki zasilane są bezpośrednio z modułu komfortu. Niestety nie wiem czy wiązka między słupkiem B a komfortem jest dostępna w ASO - chyba prościej będzie poprowadzić te kilka przewodów samemu. To czego nie wiem to czy po drugiej stronie kostki w słupku B są już fabrycznie przygotowane przewody (jesli możesz wyciągnij tą kostkę i porównaj z poniższym opisem).

Jeszcze jedna sprawa - w przypadku korb będziesz potrzebował odpowiedniego modułu komfortu aby uruchomić dodatkowe oświetlenie. Zacznij od sprawdzenia czy Twój moduł obsługuje pakiet oświetlenie (Moduł komfortu 46 -> Adaptation 10 -> Kanał 61 -> zapisać wartość 3, jeśli jej nie przyjmie - będziesz musiał poszukać nowego modułu). 

Lewy tył:

- Zasilanie lampki wsiadania i ostrzegawczej

(pin 2, szaro/żółty) -> czarna kostka 4-pin (pin 3) -> czarna kostka 20-pin w lewym słupku B (pin 14) -> moduł komfortu, czarna kostka 16-pin (pin 1)

- Zasilanie iluminacji klamki wewnętrznej

(pin 2, szaro/niebieski) -> czarna kostka 4-pin (pin 1) -> czarna kostka 20-pin w lewym słupku B (pin 13) -> zasilanie iluminacji w aucie (mostek z pozostałymi), zielona 32-pinowa kostka pod zegarami (pin 17)

- Masa lampek i klamki

(pin 1, brązowy) -> czarna kostka 4-pin (pin 2) -> czarna kostka 20-pin w lewym słupku B (pin 11) -> punkt masy nr 3 w wiązce wewnętrznej (generalnie źródło dowolne)

Prawy tył:

- Zasilanie lampki wsiadania i ostrzegawczej

(pin 2, szaro/żółty) -> czarna kostka 4-pin (pin 3) -> czarna kostka 20-pin w prawym słupku B (pin 14) -> moduł komfortu, czarna kostka 16-pin (pin 2, zielono/niebieski)

- Zasilanie iluminacji klamki wewnętrznej

(pin 2, szaro/niebieski) -> czarna kostka 4-pin (pin 1) -> czarna kostka 20-pin w prawym słupku B (pin 13) -> zasilanie iluminacji w aucie (mostek z pozostałymi), zielona 32-pinowa kostka pod zegarami (pin 17)

- Masa lampek i klamki

(pin 1, brązowy) -> czarna kostka 4-pin (pin 2) -> czarna kostka 20-pin w prawym słupku B (pin 11) -> punkt masy nr 3 w wiązce wewnętrznej (generalnie źródło dowolne)

Jeśli chodzi o swap korb na pełną elektrykę z pakietem oświetlenie… Potrzebne elementy:

- tapicerka pod pełną elektrykę (najlepiej z pakietem oświetlenie)

- sterowniki/silniki tylnych szyb

- troszkę kabli i pinów oraz kostki do sterowników w drzwiach (i komfortu jeśli wcześniej miałeś elektryczne szyby bez pakietu oświetleniowego, w Twoim przypadku wymaganą kostkę już masz)

- …nic więcej!!!

Co do wiązki – w korbach zamek jest podłączony bezpośrednio do modułu komfortu. Ucinasz to połączenie przed kostką 20-pin w słupku B i łączysz ze sterownikiem w drzwiach (od tej pory to sterownik będzie przekazywał „rozkazy do zamka” komunikując się z modułem komfortu przez magistralę CAN Komfort). Wiązkę pakietu oświetlenie, przełącznika szyby masz gotową razem z boczkiem (brązowa kostka 16-pin). To co pozostaje do zrobienia to przeciągnięcie kabli sygnałowych (m.in. CAN) ze sterownika drzwi do modułu komfortu. Z lewej strony do komfortu jest blisko, z prawej trzeba się troszkę namęczyć no i rozbierania przy tym jest (fotele, podłoga, dolne tapicerki, schowki, radio). Tutaj również będziesz musiał sprawdzić czy moduł da się przełączyć w tryb elektrycznych szyb (j/w – Kanał 61 – tylko tym razem wartość 0 lub 2). Troszkę już późno :decayed: więc dziś odpuszczam ale jeśli będziesz zainteresowany, przygotuję odpowiednie schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo wyczerpującą i dokładną odpowiedź. :hi:

Zobaczę co przyjmnie mój moduł komfortu, jeśli da się przekodowa na "3" to spróbuję powalczy dalej.

Cholera z elektryką trochę zatrzymałem się w miejscu, ale muszę doszkolic się ;)

U mnie do kostki w słupku B od strony wnętrza (komfortu) dochodzi trochę kalbli (jeśli ta kostka ma 20 pinów to zjęte jest 12-14 pinów), a w stronę środka drzwi idzie zdecydowanie mniej przewodów. Jest więc szansa, że oświetlenie będzie działac tylko po podpięciu odpowiednich przewodów (wiązki). Problem z tym, że nie mam w drzwiach wtyczki, w którą mógłbym podłączyc brązową kostkę 16 pinową od boczka. Dlatego pytam o odpowiedni nr wiązki pomiędzy 20 pinowym gniazdem w słupku B, a sterownikiem drzwi

Poprosiłbym o schemat numeracji pinów w kostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tez podpinam sie pod tym tematem :cool1: , moze warto wstawic tyl szyby elektryke :) hmmm. Jestem ciekaw jakie koszta tej wiazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam o odpowiedni nr wiązki pomiędzy 20 pinowym gniazdem w słupku B, a sterownikiem drzwi

Wg ETKI są to:

8E0 971 687 L - 291zł (wiązka między kostką 20-pin w słupku B a kostką 10-pin, którą podłącza się do sterownika w drzwiach)

8E0 971 687 J - 291zł (wiązka między kostką 20-pin w słupku B a poszczególnymi elementami w tapicerce drzwi)

Jak będziesz ściągał swoją tapicerkę - zobacz jakie oznaczenie ma Twój przewód (powinna być naklejka).

BTW - obsadzenie kostki 20-pin dla wersji korba/elektryka jest niestety różne (te same piny - inne funkcje, więc niestety PNP może wyjść jedynie podłaczenie boczków z pakietem oświetlenie ale z korbami). Zobacz czy na trasie kostka 20pin - komfort masz obsadzone piny:

- 14 (szaro/żółty)

- 13 (szaro/niebieski)

- 11 (brązowy)

Oglądam Constantina - schemat będzie za 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 971 687 J - 291zł (wiązka między kostką 20-pin w słupku B a poszczególnymi elementami w tapicerce drzwi)

Tą wiązkę mam razem z boczkiem.

Czy możesz podac jeszcze nr wiązki pomiedzy słupkiem, a wnętrzem drzwi dla wersji Licht Pakiet + korby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka dla lampek i klamki dla tapicerki pod korby to: 8E0 971 693 B - 176zł

Znalazłem taką wiązkę na allegro:

http://moto.allegro.pl/instalacja-wiazka-drzwi-lt-audi-a4-b6-avant-8e0-i1229016101.html

No i obiecany opis kostek...

Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w korbach)

Pin 1 – masa silniczków zamka (niebiesko/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 1)

Pin 2 – masa głośników (czerwono/żółty)

Pin 3 – aktuator zamka Safe (czerwono/szary) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 5)

Pin 4 – aktuator zamka (fioletowo/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 3)

Pin 5 – przełącznik stykowy zamka (zielono/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 4)

Pin 6 – x

Pin 7 – x

Pin 8 – x

Pin 9 – x

Pin 10 – x

Pin 11 – masa styku i aktuatorów zamka oraz lampek pakietu oświetlenie i iluminacji klamki (brązowy) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 6)

Pin 12 – zasilanie głośników (brązowo/żółty)

Pin 13 – zasilanie iluminacji klamki (szaro/niebieski)

Pin 14 – zasilanie lampek wsiadania i ostrzegawczej (szaro/żółty)

Pin 15 – zasilanie silnika zamka safe (biało/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 7)

Pin 16 – zasilanie silnika zamka (czerwono/żółty) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 2)

Pin 17 – x

Pin 18 – x

Pin 19 – x

Pin 20 – x

Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w elektryce)

Pin 1 – masa silniczka podnoszenia szyby (brązowy) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 1)

Pin 2 – masa głośników (czerwono/żółty)

Pin 3 – CAN Low (pomarańczowo/brązowy) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 5)

Pin 4 – x

Pin 5 – x

Pin 6 – x

Pin 7 – x

Pin 8 – x

Pin 9 – x

Pin 10 – x

Pin 11 – zasilanie silnika podnośnika szyby z bezpiecznika S280 pod MCE (czerwono/niebieski) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 6)

Pin 12 – zasilanie głośników (brązowo/żółty)

Pin 13 – zasilanie pozostałej elektryki z bezpiecznika 23 (czerwono/żółty) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 2)

Pin 14 – osobne połączenie sterownika drzwi z modułem komfortu (czerwono/szary) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 3)

Pin 15 – x

Pin 16 – x

Pin 17 – x

Pin 18 – x

Pin 19 – x

Pin 20 – CAN High (pomarańczowo/zielony) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 4)

…teraz po rozpisaniu tego widzę, że nie będzie tak źle. Obejdzie się bez wywalania foteli i ściągania podłogi. Do zmiany korb na elektrykę można wykorzystać przewody którymi komfort w trybie manualnych podnośników steruje zamkiem (odpowiedni swap pinów w komforcie i kostce 20-pin i gotowe :good:).

Irek – dasz się namówić na rezanko tylnych szyb w elektryce? (oczywiście z fotostory :decayed:). Mnóstwo ludzi chce wykonać ten mod ale do tej pory nie powstało jeszcze DIY ;)

...rano mam turniej w kosza. Spadam spać - jutro przygotuję graficzny schemat pokazujący całość razem z wiązką od strony sterownika komfortu. Będzie łatwiej to ogarnąć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zostawie dla irka te wiazke :naughty: :naughty: :naughty:

znajde z czasem i dla siebie, narazie mam inne mody do wykonania a tak moze jakies DIY powstanie na ori wiazkach <--- czekamy jaro4444

OT: jak wroce bede w kontakcie z toba irek w sprawie swap mojego BLB :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo ludzi chce wykonać ten mod ale do tej pory nie powstało jeszcze DIY ;)

Spadam spać - jutro przygotuję graficzny schemat pokazujący całość razem z wiązką od strony sterownika komfortu. Będzie łatwiej to ogarnąć :good:

ja u siebie robilem ten mod przy wymianie tapicerki i rzeczywiscie przydalby sie DIY :decayed::wink4:

gdzies mialem kilka fotek .... musze poszukac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też korby z tyły i lampke czerwona która zapala sie po otwarciu dzw,i też chce przerobić na elektryke i moje pytanie o numer wiązki która miała by podłączyć głośniki ,silniczki tylne i te lampke w dzwiach po otwarciu

Look up :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S dzięki za info :hi:

Ja mam zamówione wiązki kompletne drzwi czyli 8E0 971 693 B + resztę z wnętrza drzwi. Więc najprawdopodobniej ruszy mi Licht Pakiet + korby od ręki.

Tu jest dośc dobrze omówione motowanie tylnych silnikczków:

http://www.audi4ever.at/phpbb3/viewtopic.php?f=3&t=21659&st=0&sk=t&sd=a&start=135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem schematy dla instalacji z korbami:

korbyL.jpg

korbyP.jpg

Jeśli chodzi o konektory w module komfortu... Korby (zgodnie ze schematem) wykorzystują wtyki II i IV - konektor II na fotce jest nie obsadzony ponieważ jest to sterownik pod 4 elektryczne szyby, bez pakietu oświetlenie. W przypadku innych konfiguracji (korby, pakiet oświetlenie) konektor II będzie fabrycznie w wiązce.

komfortconn.JPG

Jutro przygotuję schematy pod elektrykę i będziemy myśleć jak to ładnie poprzekładać aby się za bardzo nie namęczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na razie jestem w czarnej doopie :confused4:

Założyłem oryginalne wiązki od Licht pakietu + korby i lampki nie ruszyły. Zaraz będziemy z Arkadiusem robić adaptacje, jak to nie pomoże to się wquu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem znalazłem parę gratów i wrzucę fotki z opisammi - może się przyda - mówię tutaj o zmianie korb na elektrykę.

Dwa silniczki (L, P strona)

4e005f45a1721b11med.jpg

podnośniki szyb (L, P strona)

168d94f655e5d38bmed.jpg

wiązki (tutaj mam niestety bez oznaczeń i próbuje dojść do tego co ona obsługuje - mam informacje, że obsługuje full pakiet oświetlenie - biała oraz czerwona lampka, podświetlana klamka wew.) :mysli:

80768d137ea5e13emed.jpg

i oczywiście panel do sterowania 4 x elektryka szyb (panel kierowcy).

3f7afa186dac8bc3med.jpg

Brakuje mi tylko modułu komfortu bo z opisu, który zainicjował i wyżej o nim wspomina Bart-s wynika, że mój moduł nie obsłuży elektryki i licht pakietu. :disgust: Choć z adaptacją jeszcze nie próbowałem.

P.S. Jaki masz moduł jaro4444:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na razie jestem w czarnej doopie :confused4:

Założyłem oryginalne wiązki od Licht pakietu + korby i lampki nie ruszyły. Zaraz będziemy z Arkadiusem robić adaptacje, jak to nie pomoże to się wquu :kwasny:

...bo od doopy strony zaczynacie robotę - trzeba było wyciągnąć 20-tkę ze słupka B i zobaczyć czy są tam kable, które opisałem oraz sprawdzić adaptację 61 w komforcie...

Jak już mówiłem znalazłem parę gratów i wrzucę fotki z opisammi - może się przyda - mówię tutaj o zmianie korb na elektrykę.

Dwa silniczki (L, P strona)

4e005f45a1721b11med.jpg

podnośniki szyb (L, P strona)

168d94f655e5d38bmed.jpg

wiązki (tutaj mam niestety bez oznaczeń i próbuje dojść do tego co ona obsługuje - mam informacje, że obsługuje full pakiet oświetlenie - biała oraz czerwona lampka, podświetlana klamka wew.) :mysli:

80768d137ea5e13emed.jpg

i oczywiście panel do sterowania 4 x elektryka szyb (panel kierowcy).

3f7afa186dac8bc3med.jpg

Brakuje mi tylko modułu komfortu bo z opisu, który zainicjował i wyżej o nim wspomina Bart-s wynika, że mój moduł nie obsłuży elektryki i licht pakietu. :disgust: Choć z adaptacją jeszcze nie próbowałem.

P.S. Jaki masz moduł jaro4444:?:

Grzesiek - podnośniki szyb są chyba niepotrzebne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S wcale nie od d*py, bo drzwi mam zrobione na gotowo i kable z rozpiski zgadają się. Jedyne co to moduł BP nie przyjmuje kodowania lamp z tyłu. Jutro za dnia sprawdzę sobie przewody w słupku i pewnie zacznę szukać modułu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S wcale nie od d*py, bo drzwi mam zrobione na gotowo i kable z rozpiski zgadają się. Jedyne co to moduł BP nie przyjmuje kodowania lamp z tyłu. Jutro za dnia sprawdzę sobie przewody w słupku i pewnie zacznę szukać modułu :decayed:

I tej informacji mi brakowało :decayed::good:

Potrzebne graty....

Sterowniki/silniczki szyb:

8E0 959 801 A ---> (od 01.01.2006) 8E0 959 801 E

8E0 959 802 A ---> (od 01.01.2006) 8E0 959 802 E

Gotowe wiązki elektryczne:

8E0 971 687 C - wiązka słupek B - drzwi dla korb (do 31.05.2003)

8E0 971 687 J - wiązka słupek B - drzwi dla korb (od 01.06.2003)

8E0 971 687 E - wiązka słupek B - sterownik dla elektrycznych szyb (do 31.05.2003)

8E0 971 687 L - wiązka słupek B - sterownik dla elektrycznych szyb (od 01.06.2003)

8E0 971 693 B - wiązka tapicerki drzwi dla korb

8E0 971 693 F - wiązka tapicerki drzwi dla elektrycznych szyb (do 30.06.2002)

8E0 971 693 L - wiązka tapicerki drzwi dla elektrycznych szyb (od 01.07.2002)

Tapicerka drzwi kierowcy:

8Z0 959 851 B 5PR - zespół 4 przełączników dla B6 (do 10.2002)

8Z0 959 851 F 5PR - zespół 4 przełączników dla B6 (od 11.2002)

8E0 959 851 B 5PR – zespół 4 przełączników dla B7 (do 06.2008)

8E0 959 851 D 5PR – zespół 4 przełączników dla B7 (od 06.2008)

8E1 867 171 B - panel dla 4x elektryczne szyby

8E1 867 171 C - panel dla 4x elektryczne szyby, lusterka składane elektrycznie

W przypadku panelu – mamy dostępnych 5 kolorów dla nadwozia B6:

- szary E82

- niebieski „maritime” 2XE

- ciemnoszary „swing” 27X

- beżowy „twist” 5QQ

- czarny „soul” 7PE

Z kolei dla nadwozia B7 są to:

- szary E82

- niebieski „indygo” 7A2

- czarny „soul” 7PE

- beżowy „torrone” 8Q9

...najprościej i najtaniej będzie poszukać kompletnych boczków tylnych drzwi na allegro (odchodzi koszt zakupu lampek pakietu oświetlenie i wiązki tapicerki a może i rolet). Tylna tapicerka to najczęściej wydatek od 50 do 150zł (za 1szt.)

…odnośnie instalacji – jednak nie obejdzie się bez ściągania podłogi. Zapomniałem, że przewody CAN LOW i HIGH muszą być skręcone ze sobą aby wyeliminować zakłócenia. No chyba, że jakimś cudem fabryka wyposażyła nas w full wiązkę gratis…

Obiecany schemat instalacji z elektrycznymi podnośnikami szyb…

ele.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak mam u siebie moduł komfortu 8E0 959 433 AR to do dołożenie lampek w drzwiach potrzebuje jeden z tych modułów: 8E0 959 433 AT lub 8E0 959 433 BA czy jakieś inne też wchodza w grę.

Czy mam rozumieć że główna wiązka obsłuży wszystko a co najwyżej będzie brakowało wiązki od lampki do kostki w drzwiach. Zatem z modułu komfortu będą już wychodziły odpowiednie kabelki tylko są nie wykorzystane. Jeśli się mylę to jak duże zmiany w kabelkach musza być pod oświetlenie w drzwiach.

ps. swoją droga braki w oświetleniu na drzwiach i ambiente (diodki z góry na kokpit) są irytujące tym bardziej że w B5 to miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...