Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Adam - a Ty masz u siebie moduł AR i elektryczne szyby?

...w tym przypadku do dołożenia lampek w drzwiach nie musisz nic kodować (komfort steruje tymi światełkami tylko w przypadku korb). Przy elektrycznych tylnych szybach wystarczy założyć lampki i podłaczyć je do sterownika drzwi (3 kable - wspólna masa i osobne zasilania). Jak już wcześniej wspomniałem - najtaniej jest kupić kompletną tapicerkę drzwi na allegro (nie dość że oszczędzasz, to przepinasz całość plug'n'play).

Jeśli chodzi o fabryczną wiązkę to w tym przypadku dotyczy raczej instalacji z korbami - jedni maja bonusa, inni nie (brak jakiejś jasno określonej reguły). Trzeba sprawdzać.

...natomiast jeśli masz korby - do sprawdzenia kostka w słupku B (czy ma wymagane przewody) oraz do wymiany moduł komfortu (skoro masz AR to tylko coś wyższego z uwagi na brak kompatybilności centralki zamka z modelami wstecz). Najpewniejszy będzie moduł BD (AT nie podejdzie jeśli masz korby). BA teoretycznie podejdzie ale jeszcze nie został sprawdzony pod kątem obsługi korb.

ps. swoją droga braki w oświetleniu na drzwiach i ambiente (diodki z góry na kokpit) są irytujące tym bardziej że w B5 to miałem.

True :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Grzesiek - podnośniki szyb są chyba niepotrzebne ;)

Zgadza się oczywiście no chyba, że zaczynamy od "gołych" drzwi... :wink4:

Co do modułu to ja mam niestety nieszczęsny moduł BG i szukam jakiegoś zastępczego żeby obsłużył elektrykę i lampki ostrzegawcze i pomagające wsiadanie bo póki co mam podłączone do krańcówki... :cool1:

Wracając do paneli z obsługą składanych lusterek to zastanawia mnie jedno:

W tej chwili mam opcje składanych lusterek w panelu kierowcy (2 x elektryka szyb). Istnieje możliwość przełożenia wyłącznika do panelu na 4 x elek. szyb? Powinno to nie stanowić problemu poza tym, że na tym panelu nie będzie oznaczenia, że lusterka zewnętrzne są składane...

Adam jakbyś potrzebował to mam dwa tylne boczki z pakietem full oświetlenie (lampki ostrzegawcze, białe oraz podświetlenie klamki wewnętrznej). :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam opcje składanych lusterek w panelu kierowcy (2 x elektryka szyb). Istnieje możliwość przełożenia wyłącznika do panelu na 4 x elek. szyb? Powinno to nie stanowić problemu poza tym, że na tym panelu nie będzie oznaczenia, że lusterka zewnętrzne są składane...

Przy przekładce tego nie sprawdzałem ale pewnie masz rację - różnica między panelami to tylko ikona przy 4-tej pozycji joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam opcje składanych lusterek w panelu kierowcy (2 x elektryka szyb). Istnieje możliwość przełożenia wyłącznika do panelu na 4 x elek. szyb? Powinno to nie stanowić problemu poza tym, że na tym panelu nie będzie oznaczenia, że lusterka zewnętrzne są składane...

Przy przekładce tego nie sprawdzałem ale pewnie masz rację - różnica między panelami to tylko ikona przy 4-tej pozycji joysticka.

Póki co to pewnie będzie tak trzeba zrobić i na spokojnie szukać panelu z oznaczeniem składanych lusterek. :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie mam korbki z tyłu - jeszcze mi nie przeszkadzają i tak może zostać - choć jak mam zmieniać moduł to może już na taki co obsłuży jedno (światełka) i drugie (elektr. szyb), chyba tu od przybytku głowa nie zaboli. Świra dostaję z tymi modułami, to który ten 8E0 959 433 BD czy jeszcze jakiś (nie sprawdzony dobrze BA?).

Jak się mam dobrać do kostki w słupku B - przez drzwi czy przez zdjęcie dolnego plastykowego panelu od wewnątrz słupka B.

Rozumiem że jak będę miął taki układ kabelków w tej kostce:

"Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w korbach)

Pin 1 – masa silniczków zamka (niebiesko/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 1)

Pin 2 – masa głośników (czerwono/żółty)

Pin 3 – aktuator zamka Safe (czerwono/szary) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 5)

Pin 4 – aktuator zamka (fioletowo/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 3)

Pin 5 – przełącznik stykowy zamka (zielono/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 4)

Pin 6 – x

Pin 7 – x

Pin 8 – x

Pin 9 – x

Pin 10 – x

Pin 11 – masa styku i aktuatorów zamka oraz lampek pakietu oświetlenie i iluminacji klamki (brązowy) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 6)

Pin 12 – zasilanie głośników (brązowo/żółty)

Pin 13 – zasilanie iluminacji klamki (szaro/niebieski)

Pin 14 – zasilanie lampek wsiadania i ostrzegawczej (szaro/żółty)

Pin 15 – zasilanie silnika zamka safe (biało/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 7)

Pin 16 – zasilanie silnika zamka (czerwono/żółty) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 2)

Pin 17 – x

Pin 18 – x

Pin 19 – x

Pin 20 – x"

to pozostaje pociągnięcie od tej kostki kabelków do lampek.

akjam a jaka tapicerka na boczkach, i czy pod korbki? Ja mam taki ciemny grafit niemal czarne Phoenix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie mam korbki z tyłu - jeszcze mi nie przeszkadzają i tak może zostać - choć jak mam zmieniać moduł to może już na taki co obsłuży jedno (światełka) i drugie (elektr. szyb), chyba tu od przybytku głowa nie zaboli. Świra dostaję z tymi modułami, to który ten 8E0 959 433 BD czy jeszcze jakiś (nie sprawdzony dobrze BA?).

BA nie obsługuje fabrycznego alarmu (...gdybyś chciał kiedyś dołożyć), no i nie ma potwierdzenia, że zadziała z korbami. Jakiś czas temu sprzedałem ten moduł Madbarowi - dzwoniłem do niego, jeszcze go nie podłączył ale obiecał do soboty sprawdzić jego funkcjonalność.

BD to pewniak - w temacie dot. komfortu wpisały się osoby którym moduł ten współpracował z każdym systemem.

Jak się mam dobrać do kostki w słupku B - przez drzwi czy przez zdjęcie dolnego plastykowego panelu od wewnątrz słupka B.

Rozumiem że jak będę miął taki układ kabelków w tej kostce to pozostaje pociągnięcie od tej kostki kabelków do lampek.

Wyciągnij gumę ze słupka B – rozłącz kostkę i zobacz, które piny siedzą w środku po stronie wiązki biegnącej do komfortu (dzięki temu obejdzie się bez ściągania wewnętrznej osłony słupka B). Z drugiej strony, kostka ta czasem siedzi tak mocno, że trudno ją rozpiąć - wtedy lepiej ściągnąć wwnętrzną osłonę (będzie widać kolorki kabli). Jeśli wiązka będzie zawierała przewody do lampek – tak jak napisałeś wystarczy dołożyć brakujące kabelki od lampek (lub efektywniej, dorwać i przełożyć kompletne tapicerki z gotową wiązką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupic gotowe wiazki drzwi ja dalem 50 Pln sztuka

Jakby ktos potrzebowal to jest tu :wink4:

http://moto.allegro.pl/audi-a4-z-2003r-instalacja-drzwi-lewy-tyl-i1249389463.html

Cyknalem fotke wiazki w drzwiach idaca do slupka B i tak wyglada sprawa kolorkow i tak samo idzie do srodka . Bartek dobrze pisze :decayed:wystarczy dołożyć brakujące kabelki od lampek (lub efektywniej, dorwać i przełożyć kompletne tapicerki z gotową wiązką)

img5869w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

akjam a jaka tapicerka na boczkach, i czy pod korbki? Ja mam taki ciemny grafit niemal czarne Phoenix.

Black soul chyba... :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś chwilę temu próbowałem się dobrać do tej kostki w słupku B - kurna udało się zdjąć tylko osłonkę i pokazała mi się wtyczka (8E0 972 702 - chyba dobrze odczytałem) dokładnie taka co na fotce powyżej Grzesiu wrzucił - z górnej części faktycznie mam 4 grubsze przewody ale w dolnej to mam chyba 5 kabelków a nie cztery jak na fotce ułożone tak:

ox

ox

xx

xo

oo

oo

oo

x - oznacza pin z wpiętym przewodem

Za grzyba nie mogłem wyjąć tej kostki z mocowania na słupku i nie mogłem podejrzeć jaką mam wiązkę od drugiej strony.

Może jakieś przepisy na to bo plastyk wewnątrz nawet nie drgnął jak chciałem go wyszarpać i dałem sobie spokój by czegoś nie urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprobuj z drugiej strony :wink4: na fotce masz wtyke i musisz ja wyciagnac . Przycisnij to zabezpieczenie ( strzalka na zielono i pociagnij do siebie ) . Najlepiej delikatnie podwadzic srubokretem .

img5873b.jpg

Jak wyjmiesz wtyke zobaczysz gniazdo koloru czarnego i rozowe zabezpieczenie , musisz je przesunac w bok :wink4: i wtedy wpychasz gniazdo do srodka slupka B :decayed: .

Wiazka z korbkami ma wiecej przewodow w tapicerce jak i dalej na slupku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz sie bawic w pakiet podswietlenia drzwi majac korbki, to w zwiazku z tym ze trzeba ciagnac przewody od modulu komfortu - niemcy sa oszczedni i niedaja niewykorzystywanych przewodow w wiazkach , warto od razu ciagnac elektryke szyb na tyl. robota dokladnie ta sama.i dotycz ciagniecia przewodow z tylnych slupkow do komfortu i "+"

mozna to zrobic dwojako, albo wykorzystac istniejace przewody, zmienic tylko lokalizacje pinow w kostkach w slupku i do slupka - nieeleganckie\

albo zrobic tak jak ja niedawno, kupilem kompletna instalacje wewnetrzna samochodu z elektryka szyb, foteli itp. ogrzewanie siedzen itp.

dokonalem wypreparowania odpowiednich przewodow, skrosowalem je z oryginalnymi wiazkami ori tasma.

trzeba oprocz boczkow tapicerki, kupic rowniez wiazki drzwi. wiazki w tapicerce drzwi powinny byc razem z tapicerka.

jest z tym troche pracy, ale full elektryka okien jest bezcenna :kox:

koszty:

1. wiazka wewnetrzna ok 250

2. sterowniki tylnych drzwi 2x 100

3. tapicerki z wylacznikami tyl + przod 450.

4. kupowalem modul komfortu pod oswietlenie 150 zl

5. lampki 8 x 15

chyba wszystko, pomijajac kwestie czasochlonnosci i cierpliwosci plug and play.

[br]Dopisany: 13 Październik 2010, 14:23_________________________________________________cala operacje robilem etapami, auto potrzebowalem w pracy :decayed:.

po demontazu starych elementow problemem jest zamykanie tylnych drzwi, co sie okazuje jest wykonalne w sposob mechniczny. po zdejciu tapicerki sa specjalne blokady zamka dzialajace podobnie jak ta przeciwotwarciowa od wewnatrz. jej skutkiem dla odmiany drzwi mozna otworzyc tylko od srodka.

latwiej przewody ciagnac demontujac fotele przednie. nie ma sensu sie meczyc. jak znajde chwile to sprobuje opisac, moze odnajde fotografie. :mysli:

odradzam pomysl wykorzystania przewodu sterowania zamkiem do zasilania modulu tylnych drzwi, za maly przekroj przewodu.w przypadku zwarcia bezpiecznik moze nie zabezpieczyc przewodu przed jego zapaleniem sie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie. Jakie jest prawdopodobieństwo że mój moduł obsłuży elektryczne szyby z tyłu jeżeli w oryginale mam pakiet oświetlenie przestrzeni pod nogami i światełka w tapicerce czerwone i białe oraz podświetlanie klamki. przez pogodę nie mam możliwości zaglądnięcia jaki mam model modułu więc dlatego pytam jakie jest prawdopodobieństwo że mój moduł obsłuży tylne elektryczne szyby. Oczywiście teraz mam korby z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij Vaga i sprawdz jaki masz modul komfortu i wtedy bedzie pewne :wink4:

A numerki znajdziesz tutaj :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.0 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem szczęśliwym posiadaczem B6 AVANT 2004r, ale niestety z częściowym pakietem oświetlenia (kratki, schowki, zapalniczka, popielniczka itd) brakuje mi oświetlenia na nogi i lampek w drzwiach.

Bez oświetlenia na nogi się obędę, ale bez lampek sie nie obede (w a3 miałem).

Mam pełną elektrykę (szyby przód i tył), zakupiłem lampki .. rozebrałem drzwi (na razie tylne lewe) i trochę sie pogubiłem...

W tylnich drzwiach mam:

-sterownik Siemens VDO HL 105848-107 numeracja audi 8E0 959 801A

- Do niego wchodzi wiązka kabli (8E0 971 687 L) którą jak wypne gaśnie światelko w samochodzie, jak wepne zapala się.

-Jest tam 7 kabelków (Fioletowy, Brązowy, Niebieski, Biało-Niebieski , Biało-Zielony, Biało-Fioletowy,

Brązowowo-Niebieski)

Jak dobrze jest to wiązka która idzie do sterownika w słupkach ....

Teraz moje pytania:

1) Czy dobrze myśle ;)

2) Czy musze dobierać się do sterownika w słupku, skoro mam elektryczne szyby (gdzieś wyczytałem, ze nie)

3) Czy mogę się podpiąć jakoś do tej wiązki ? - jeżeli tak to pod jakie kable

4) Chce podpiąć światełko czerwone i białe (z któregoś schematu wyczytałem, ze powininny to być kabelki brąz/fiol - lampka czerwona i brązowo/żółty - lampka biała i wszystko na jednej masie przewód brązowy ... tylko wydaje mi sie, ze u mnie nie ma tych kabli, musze je ciągnąć od sterwonika w słupku, czy jest inny sposób

Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki, jeżeli tylko będę wiedział jak to zrobic wszystko udokumentuje i wrzuce na forum ;)

Pozdrawiam

Kornas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tyłu są elektryczne szyby aby dodać lampkę ostrzegawczą i wejściową trzeba dołożyć 3 kabelki do wiązki tapicerki drzwi. Masa lampek (pin 1) jest wspólna - podłączasz ją do 16 pinowej brązowej kostki w sterowniku drzwi (pin 6). Zasilanie w lampkach to pin 2 - tutaj też wpinasz się do w/w kostki. Czerwoną lampkę do pinu 3 a białą do pinu 2. Po tym zabiegu oświetlenie dodatkowe odpali bez żadnych dodatkowych czynności. Wszystko masz na schemacie:

ele.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, wielkie wielkie dzięki, w sobote zamierzam sie za to zabrać, zmyliły mnie kolory przewodów w tym schemacie, u mnie niestety są inne stąd pytania.

Sprawdzę wszystko, mam nadzieje, ze sie uda, oczywiśice udokumentuje i wrzuce na forum ;))

Pozdrawiam

Kornas[br]Dopisany: 21 Październik 2010, 12:54_________________________________________________Panowie,

Jeszcze jedno pytanie, czy sprawa będzie wyglądała identycznie w drzwiach przednich ?

Przyznam, że jeszcze nie rozbierałem, ale rozumiem, ze podłączenie będzie analogiczne ?

Czy jestem w błędzie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy sprawa będzie wyglądała identycznie w drzwiach przednich ?

Przyznam, że jeszcze nie rozbierałem, ale rozumiem, ze podłączenie będzie analogiczne ?

Z przodu jest troszkę inaczej...

I masa i zasilanie są wspólne. Masę podłączasz do pinu 21 w szarej kostce 32-pin podłaczonej do sterownika. Zasilanie do pinu 13 w tej samej kostce.

BTW - klamek z podświetleniem nie podłączasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zastanawiałem sie nad tym.... ale czytałem ten wątek i pisali, ze roboty z tym dużo, koszty wysoki, a efekt nie jest wart zachodu ;)

Ale nie mówie jeszcze nie, najpierw lampki, potem oświetlenie na nogi i na koniec klamki i kubek ;))

I jak sądze będę Cie prosił o pomoc ;)))

Tym czasem wielkie dzięki, długo wertowałem forum, ale nigdzie nie znalazłem takiego profesjonalnego gotowca ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki to żaden problem - zarówno dla przednich jak i tylnych drzwi jest to jeszcze jeden dodatkowy przewód (zasilanie, masa jest wspólna z pozostałymi lampkami).

Pracy z tym wcale nie jest dużo - jeśli chodzi o koszty... Kupowanie w ASO totalnie mija się z celem. Najepiej kupić na allegro kompletne boczki z pakietem oświetlenie oraz wiązką i przełożyć lampki, klamkę oraz wiązkę. Wyjdzie znacznie taniej i w zasadzie zero grzebania (robienie wiązki itp.). Przednie tapicerki to ok.200zł za sztukę. Tył zaczyna się od 75zł (najczęściej 100/150). Sama klamka w ASO kosztuje 120zł, lampki ok 40/50zł za sztukę. Do tego kostki, piny i już masz 300zł na drzwi (do tego cała grzebanina z wiązką elektryczną). Nie ma to sensu - stąd propozycja zakupu tapicerki, oszczędzasz i łatwiej się "reza" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...