Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z tych kostek jest pod nowszy typ przełącznika szyby a druga pod starszy. Być może da się przelutowac odpowiednio kabelki może ktoś ci podpowie czy się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje, czy jak w drugiej mam jedno i drugie to warto rozbierać stronę kierowcy? Chciałem wrzucić tylko na przód resztę wrzucę gdy dołożę el z tyłu.2b93cd839f2162e03916d7c81a29926e.jpg

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktoś może schemat/rozpiske pinow przód i tył aby podłączyć podświetlane klamki w a4 b7 dodam że mam 4 elektryczne szyby co do masy to jest wspólna gorzej z tym jednym kabelkiem gdzie to wpiac wielkie dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z góry sory za pytanie ale tez montuje u siebie ten pakiet i.wszystko git poza tym ze facet ktory odsprzedal mi caly pakiet zrobil mnie troche w trabe?. A mianowicie. Dostalem wszystko z wiazka drzwi kierowcy bez alarmu a mialo byc z alarmem(mowa o ori alarmie). I teraz pytanie o nr wiazki a moze nawet ktos takowa ma na sell ale oryginalnie z obsluga panelu alarmu w poczku drzwi kierowcy. Z gory dzieki za info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wiazke i wszystko przelozylem. Po ajtywacji funkcji pakietu. Dzial tylko strona pasazera. Drzwi kierowcy martwe. Tylko central dziala reszta nie. Co.jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy.

Zacząłem montować u siebie lampki w drzwi i podświetlane klamki, co prawda pacjent to Seat Exeo ale to bliźniak A4 B7 i mam problem. Kupiłem oryginalną instalacje coby nie kombinować z kablami i d*pa. Wszystko podłączyłem, wpiełem się w sterownik i tylko klamki świecą do lampek nawet prąd nie dochodzi po sprawdzenie miernikiem. 

Co to może być za przyczyna? Uprzedzę że nic nie kodowałem i na razie mam podpięte tylko drzwi z przodu. 

Sterowniki w drzwiach mają numery 8E1 959 802G

Moduł komfortu 8E0 959 433 CL

 

Problem ogarnięty.

Trzeba było, tak jak pisali wcześniej zamknąć drzwi na parę chwil i sterowniki się zakodowały. 

Edytowane przez Mateusz1257
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc. Planuje założyć pakiet oświetlenie w drzwi (lampka biała + klamki). Nie mam szyb w elektryce tylko korby, do tego lampka czerwona. Jaką wiązkę potrzebuję? Czy ta wiązką podpasuje (8E0 971 693 B + 8E0 971 68 7 J) ?

687600067_1_1000x700_a4-b6-wiazki-tyl-po

Będzie działać czy muszę jeszcze sprawdzać przewody w słupku B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lipmar1789 jak masz już czerwone światełko w drzwiach to białe podłączasz pod niego. Poza tym w pierwszym poście tego tematu masz wszystko ładnie rozrysowane - lepiej się tego nie da wytłumaczyć.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale po pierwsze chce to zrobić jak najbardziej wg fabryki, a po drugie podświetlanych klamek już nie podłącze pod lampkę. Potrzebuję zasilania po włączeniu oświetlenia lub po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w drzwiach pasażera przód podłącza się pod te same piny co u kierowcy tj. masa pin 21 a zasilanie pin 13? 

Po takim podłączeniu u kierowcy lampki świecą a u pasażera nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nitroo napisał:

@jaras99, tak, pod te same.

dzięki za odpowiedź. Kurcze to dlaczego nie świecą?. podłączyłem na stole instalacje boczka i wszystko ładnie świeci. Pin 13 w sterowniku drzwi obsadzony. 

 

20181123_094036.jpg

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć tylko lampki białe (dolne) w przednich drzwiach, szyby el tylko z przodu, brak jakichkolwiek lampek. Czy wie ktoś gdzie się podpiąć. Opisy są ale tylko do tylnych drzwi a przodu nie mogę nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2017 o 06:16, nitroo napisał:

Z przodu zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13, a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Tył musisz poszukać w temacie, bo nie pamiętam.

Niestety te piny nie działają. Co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 14:31, silnik napisał:

Niestety te piny nie działają. Co robić dalej.

U mnie też w drzwiach pasażera przód nie chciało działać. Przedzwoniłem całą instalację i niczego nie zauważyłem. Na pinie 13 mierzyłem tylko 0,35V?.

Ściągnąłem kleme z aku na chwilę i po założeniu ruszyło. Sterownik załapał jakiś zwis widocznie.

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dłużej są otwarte drzwi, sterownik odcina zasilanie na oświetlenie. Wystarczy je zamknąć i otworzyć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z klubowiczów posiada schemat podłączenia elektryki szyb + zamek ale dla rocznika do 2003?

Kiedyś można było znaleźć taki ładny schemat jak dodał Bart-S, a teraz niestety nigdzie nie mogę znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jest ktoś jeszcze aktualny w tym temacie? Mam pare pytan bo od tego czytania calego tematu juz sie calkiem pogubilem... Chcialem zalożyć u siebie oświetlenie w drzwiach (z tylu korby). Czy moduł komfortu AR to obsluguje w końcu czy nie? Przewodów w kostce w slupku B nie ma... 

 

Wiem że druciarstwo ale czy jest mozliwosc podpiecia lampek jakos pod mikrostyk zamka zeby nie rozbebeszac pół samochodu? 

Edytowane przez Romeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...