Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz czerwone lampki to wystarczy, że w nie się wepniesz z białą lampką i będzie prawie jak fabrycznie. A jak chcesz zrobić dobrze, to wymień wiązkę w drzwiach (tylko uważaj, bo korby mają inną wiązkę niż elektryczne szyby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przod w ktore kolory? Bo nie moge schematu znalezc. Bylbym bardzo wdzieczny.

Podswietlenie nog - na mysli mialem oswietlenie wewnatrz auta. Nad pedalami i pod fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok. Myślałem, że chodzi o drzwi. Ten temat czytałeś?

WWW.AUDITEAM.PL

Witam chciałbym zamieścić kilka wskazówek , jak można podłączyć oświetlenie przestrzeni nóg, przód i tył pod fotelami. Czerwona kostka pod fotelem kierowcy , obsadzenie pinów: -Pin 1; N/C -Pin 2; Zasilanie lampki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem. Tutaj wszystkie lampki zapalaja sie jednoczesnie. Ja chcialem podzial na otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie masz informację o połączeniu w MK (potrzeba moduł HIGH). Jeśli masz LOW to podejrzewam, że trzeba instalację ciągnąć aż do MK
 

Cytat

Jeśli chodzi o instalajcę - wszystkie 4 lampki mają doprowadzone 2 przewody. Zasilanie wspólne dla wszystkich (bezpiecznik S2 5A). Sterowanie masą z modułu komfortu (złącze II, 16-pin): lampka przestrzeni nóg kierowcy -> pin 6, lampka przestrzeni nóg pasażera -> pin 13, lampka pod fotelem kierowcy -> pin 14, lampka pod fotelem pasażera -> pin 5. Schemat znalazłeś więc nie powinno być problemu :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie poprostu w kostki pod fotelami i w slupku A. To jeszcze jedno pytanie. Czy taka sama kostka w slupku A znajduje sie tez u pasazera. Czy trzeba ciagnac kabel na strone pasazera od kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamontowałem dzisiaj u siebie elektryczne szyby tył.  Po wszystkich operacjach szyby pięknie działają. Niestety drzwi prawe się nie zamykają, kiedy je otworzę wyświetlacz przy zegarach nie wykrywa tego (jak by ich w ogóle nie było), drzwi lewe zamykają się,  a po otwarciu na wyświetlaczu przy zegarach mrugają otwarte/zamkniete. Czy ktoś może mi napisać co mogłem źle zrobić lub co w pierwszej kolejności sprawdzić??

Edytowane przez zakkks1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrostyk w drzwiach w zamku. Ewentualnie sprawdź czy jakiś przewód się wysunął lub w inny sposób brak styku. Inna sprawa, że pewnie wymieniałeś MK. Mogło tak być ze ktoś ci sprzedał niesprawny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk został ten który miałem "BD", mikrostyk czyli wtyczka która wchodzi w zamek??

Zastanawiam się jeszcze czy skoro szyby elektryczne działają to czy problem będzie w połączeniu miedzy zamkiem a sterownikiem szyb, czy możne też sięgać aż do modułu komfortu??

 

Edytowane przez zakkks1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ po przeczytaniu kilku postów dowiedziałem się że mając 4ele. szyby ( takowe posiadam) dołożenie pakietu oświetlenia to kwestia wpięcia dwóch kabelków. Zacząłem od lewych tylnych drzwi wszystko jak na schemacie lecz brak napięcia miernik pokazuje 0.35V otwieranie i zamykanie drzwi nic nie daje odpięcia akumulatora również nic nie zmieniło ktoś ma jakiś pomysł co może  być nie tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz przeplotke gumową w drzwiach. Często przewody się urywają. Podświetlenie przycisków i lampkę czerwoną masz i świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki czerwonej nie mam to znaczy  mam ale atrapę a co do podświetlenia przycisków nie jestem pewien jutro sprawdzę ale na pewno działała szyba bo sprawdzałem więc podejrzewam że podświetleni tez będzie działać.

Edytowane przez MOKRY5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem niby wszystko jest ok wszystko działa tak jak powinno przycisk szyby podświetlony szyba działa centralka działa na fisie widać czy drzwi są zamknięte czy otwarte. Spróbuje jeszcze zrobić prawy tył może coś to zmieni choć wątpię, chyba że ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to dajcie znać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MOKRY5 napisał:

Posprawdzałem niby wszystko jest ok wszystko działa tak jak powinno przycisk szyby podświetlony szyba działa centralka działa na fisie widać czy drzwi są zamknięte czy otwarte. Spróbuje jeszcze zrobić prawy tył może coś to zmieni choć wątpię, chyba że ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to dajcie znać.  

Kupiłeś wiązkę do drzwi czy sam rzeźbisz?  

T16/3 - zasilanie lampki czerwonej

T16/2 - zasilanie lampki białej

T16/6 - masa wspólna dla wszystkich lampek oraz iluminacji przycisków już obsadzona. 

Zakładasz zwykłe żarówki czy LED? Przy LED pamiętaj o polaryzacji. 

Poza tym warto sprawdzić kodowanie w MK (46 – Convenience) i przy pomocy kanału 61 w adaptacjach modułu (10 – Adaption —> Channel 61), spróbować zakodować elektryczne podnośniki szyb (wartość 0 jeśli nie mamy dodatkowego pakietu oświetleniowego lub wartość 2 jeśli go posiadamy). U siebie dokładałem wszystko czyli elektrykę w tył iluminacje klamek i lampki ostrzegawcze - wymieniałem całe wiązki w drzwiach i na kodowaniu 0 wszystko mi hula - później doszło odświętnie przestrzeni nóg. 

 

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dokładam kabelki pierwszy pod pin3 był wolny a drugi pod pin6 połączyłem z brązowym. Założyć myślę LED ale na razie brakuje mi napięcia. A co do kodowania to nie mam kompa więc będzie z tym mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest tak ze trzeba podlaczyc wszystkie lampki zeby dzialalo. W tedy obwod sie zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jak nie zadziała to czeka mnie poraz kolejny ta sama robota.  A tego bym nie chciał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MOKRY5 napisał:

Problem w tym że jak nie zadziała to czeka mnie poraz kolejny ta sama robota.  A tego bym nie chciał.

 

Ja u siebie robiłem wszystko na odpiętym aku czyli:

- elektryczne szyby tył,

- prąd do foteli i ich zmiana 

- oświetlenie drzwi 

Dopiero jak wszystko poskładałem a w wątku o moim audi widać jak był samochód rozbebeszony to podłączyłem Aku i wsio działało od strzała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie wiem dlaczego tak jest ale pomimo iż na miernik nie pokazywał napięcia po przytknięciu kabelków do żarówki ona zaświeciła :D.  Także dzięki za podpowiedzi światełka będą prawdopodobnie świecić ( zamówione jeszcze nie przyszły). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Mam przednie szyby w elektryce, tylne  w korbach, nie mam komfortu z podświetleniem nóg.
Interesuje mnie oświetlenie drzwi czerwone plus białe w drzwiach przednich plus tylnych.
Rozumiem, że szukam w słupku B czy w pin 11 jest masa oraz w pin 14 czy jest +12v?
Jeśli tak to przeciągam kabel do tylnych drzwi i montuje lampki?

W przednich drzwiach po prostu podłączam się pod pin T16/6 masa oraz T16/3 oraz T16/2?

Edytowane przez athlon2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...