Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na wstępie przepraszam , że odgrzewam kotleta , niestety nie wszystkie zdjęcia działają. 

Pierwszym moim pytaniem jest czy przycisk blokowania okien jest " klikalny " - tzn klik (blokada) wchodzi przycisk głębiej , klik (odblokowuje) wychodzi przycisk. 

Ponieważ , żeby u mnie blokada działała / zmienił się kolor - muszę ten przycisk trzymać :grin:

Nie wiem jak powinno być - w takim stanie nabyłem auto. 

Czy warto wymienić ten cały moduł i czy warto kupić zamiennik ? Czy może wystarczy tam odgiąć jakąś blaszkę ?

spacer.png

 

Kolejny moim pytaniem jest kwestia związana z dołożeniem oświetlenia drzwi , czy w drzwiach jest jakaś wolna kostka do której dokupię oryginalną wiązkę do której następnie wepnę światełka ? Czy muszę niestety modyfikować coś ? 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dołożyć oświetlenie drzwi bez modyfikacji to musisz kupić całą wiązkę z pakietem oświetlenia wtedy o ile się nie mylę trzeba tylko zdemontować starą instalację i zamontować nową kostka jest przy słupku, bo w tej co posiadasz to jednym kabelkiem wpinasz się do kostki(jeśli masz odpowiedni pin ) a drugi musisz wlutować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując , do obecnej swojej instalacji ( 4 x el. szyby ) w każdych drzwiach należy się podpiąć pod sterownik drzwi: 

* przód drzwi kierowca / pasażer - kostka 32 pinowa , wpinam: " + " do PIN'u 13,  masę ( potocznie " - " ) do PIN'u 21

* tył drzwi pasażer / pasażer - kostka 16 pinowa (brązowa), wpinam: " + " do PIN'u 3, masę ( potocznie " - " ) do PIN'u 6

Z drugiej strony kostki " + " idzie na PIN 1, " - " na PIN 2 - tak ?

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić, gdzieś czytałem w tym wątku o 3 przewodach ? 

Ponadto potrzebuje: 

spinki tapicerki ( bo się urywają, nr części 8E0868243 ) link

4 x kostka dwu pinowa ( nr części 893971632 ) link

8 x pin do w/w kostki ( nr części 000979021 ): link

8 x pin do wtyczki 16 pinowej ( nr części 000979018 ) : link

4 x czerwone światełko ( nr części 8D0947411 ) : link

4 x białe światełko ( nr części nie wiem) : brak linku

 

Rozumiem, że w moim przypadku wiązka ( nr części 8D1971807BH ) się nie zda , bo muszę się wpiąć pinami w kostkę 32 / 16 pin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, casperii napisał:

* tył drzwi pasażer / pasażer - kostka 16 pinowa (brązowa), wpinam: " + " do PIN'u 3, masę ( potocznie " - " ) do PIN'u 6

Z drugiej strony kostki " + " idzie na PIN 1, " - " na PIN 2 - tak ?

Spójrz jeszcze raz na schemat zamieszczony w pierwszym poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cysiek18 ale w pierwszym poście jest wałkowany temat drzwi z korbkami (tył) , ja mam 4 x el. szyby. Po za tym nie wyświetla mi fotek z pierwszych wpisów. 

 

Dobra chyba chodziło o to : 

"Jeśli z tyłu są elektryczne szyby aby dodać lampkę ostrzegawczą i wejściową trzeba dołożyć 3 kabelki do wiązki tapicerki drzwi. Masa lampek (pin 1) jest wspólna - podłączasz ją do 16 pinowej brązowej kostki w sterowniku drzwi (pin 6). Zasilanie w lampkach to pin 2 - tutaj też wpinasz się do w/w kostki. Czerwoną lampkę do pinu 3 a białą do pinu 2."

 

Rozumiem, że przód drzwi opis taki jak umieściłem powyżej ?

Edytowane przez casperii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód jak dobrze pamiętam 32 pinowa kostka

21 "-"

13  "+"

z tyłu kostka 16 pinowa

6 "-"

3 lub 2 ( w ori 3 to czerwona lampka z boku drzwi a 2 to biała na nogi) "+"

jeśli chodzi o kostki do lampek to zamiast nich możesz po prostu dać pin żeński x2 (na + i - oczywiście) ja kupowałem lampki z logo i tam dorzucili właśnie kabelki z takimi pinami które bardzo ładnie pasują a z drugiej strony zastosowałem pierwsze lepsze piny jakie w sklepie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOKRY5 dzięki tak opisałem powyżej wczorajszym poście , ale zostałem skrytykowany ( ? ), zatem dobrze mam opisane powyżej :banan:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, tak tylko z z tą kostką 2 pinową co do lampki się wpinasz to przy zwykłej żarówce nie powinno robić różnicy, ale jak byś wkładał led bezpieczniej będzie przyłożyć kabelki pierw do lampki i zobaczyć kiedy będzie świecić i dopiero wtedy wkładać piny do kostki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko pięknie ładnie działa, aczkolwiek mam jedno pytanie. 
Gdzie podpiąć lampkę która świeci na nogi kierowcy / pedały i nogi pasażera, aby świeciły po otwarciu drzwi?
Tzn chciałbym podpiąć pod światełko w podsufitce, tak aby zapalały sie po otwarciu drzwi, a także wtedy gdy włączę ręcznie światełko w podsufitce to też chciałbym zeby na nogi sie zapalało. Wiem, że będzie mi świeciło na nogi kierowcy i pasażera ( jednocześnie tu i tu, jedna i druga strona)  po otwarciu drzwi, ale właśnie tak chcę.
Wiadomo, ze można ciągnąć kabel z podsufitki az pod nogi, ale trzeba go sporo i trzeba sie bawić zeby ładnie go ukryć, a więc moje pytanie: gdzie na dole gdzies blisko nóg jest kostka / kabel który idzie do podsufitki? 
Pozdrawiam

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy że obok słupka A po stronie kierowcy są kostki i jest tam kabel od oświetlenia w podsufitce ale który to nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michall51 napisał:

kurcze, a są jakieś schematy?

Lub ktoś inny robił coś takiego?

Na dole słupka A koło nóg kierowcy pomarańczowa kostka. Z niej bierzesz masę, przewód brązowo-biały. Stały plus z skrzynki bezpieczników. Możesz dołożyć bezpiecznik w wolne miejsce, będzie jak ori. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cysiek18 napisał:

Na dole słupka A koło nóg kierowcy pomarańczowa kostka. Z niej bierzesz masę, przewód brązowo-biały. Stały plus z skrzynki bezpieczników. Możesz dołożyć bezpiecznik w wolne miejsce, będzie jak ori. 

Toś doradził. Po co mu stały plus jak szuka plusa po otwarciu drzwi? 

Ogólnie wszystko zależy od wyposażenia. Oryginalnie podświetlenie nóg włącza moduł komfortu (osobno, dla każdej lampki). Jeśli chcesz to zrobić najprościej (ale również poprawnie), to musisz się wpiąć w pin 30 dużej pomarańczowej kostki pod podstopnicą. Ale z niego daj jeszcze na bezpiecznik (5A) i dopiero na lampki. Tutaj masz wszystko fajnie opisane:

https://www.auditeam.pl/forum/topic/2525-podłączanie-oświetlenia-przestrzeni-nóg-przód-tył-pod-fotelami/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lipmar1789 napisał:

Toś doradził. Po co mu stały plus jak szuka plusa po otwarciu drzwi? 

Ogólnie wszystko zależy od wyposażenia. Oryginalnie podświetlenie nóg włącza moduł komfortu (osobno, dla każdej lampki). Jeśli chcesz to zrobić najprościej (ale również poprawnie), to musisz się wpiąć w pin 30 dużej pomarańczowej kostki pod podstopnicą. Ale z niego daj jeszcze na bezpiecznik (5A) i dopiero na lampki. Tutaj masz wszystko fajnie opisane:


Witam chciałbym zamieścić kilka wskazówek , jak można podłączyć oświetlenie przestrzeni nóg, przód i tył pod fotelami. Czerwona kostka pod...

 

Hmmm, ty w ogóle przejrzałeś się tej stronie co ją wkleiłeś ? Wszystko pokręciłeś :glupek2: 

Jak w tej pomarańczowej kostce znajdziesz 30 pin to szacun 

 

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 17:40, michall51 napisał:

kurcze, a są jakieś schematy?

Lub ktoś inny robił coś takiego?

Masz tu schemat z którego ja korzystałem. Działa. Tylko nie włącza się po włączeniu lampki ręcznie (chociaż sprawdzę ale wydaje mi się, że nie). Tylko przy otwarciu drzwi. 

U siebie mam jeszcze diody ambient :)

Tak to u mnie świeci:

 

 

Screenshot_20190409-185146__01.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cysiek18 napisał:

Hmmm, ty w ogóle przejrzałeś się tej stronie co ją wkleiłeś ? Wszystko pokręciłeś :glupek2: 

Jak w tej pomarańczowej kostce znajdziesz 30 pin to szacun 

 

To ja radzę się przyjrzeć. To, że jest to temat o dołożeniu lampek na nogi pasażerów, nie znaczy, że nie ma tam cennych informacji. Kolega lewiatan1989 zamieścił dokładnie ten sam schemat

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lipmar1789 napisał:

To ja radzę się przyjrzeć. To, że jest to temat o dołożeniu lampek na nogi pasażerów, nie znaczy, że nie ma tam cennych informacji. Kolega lewiatan1989 zamieścił dokładnie ten sam schemat

No i na tym schemacie jak wół narysowane jest że plus bierzemy z zacisku 30. Zacisk 30 to stały plus z akumulatora. Dajemy bezpiecznik 5A i prowadzimy plus do każdej lampki. 

W pomarańczowej kostce w pinie 2 pojawia się minus po zapaleniu się oświetlenia wnętrza.

Wiem bo robiłem i korzystałem z tego schematu oraz umiem czytać takie schematy ze zrozumieniem :) 

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 07:48, lewiatan1989 napisał:

Masz tu schemat z którego ja korzystałem. Działa. Tylko nie włącza się po włączeniu lampki ręcznie (chociaż sprawdzę ale wydaje mi się, że nie). Tylko przy otwarciu drzwi. 

U siebie mam jeszcze diody ambient :)

Tak to u mnie świeci:

 

 

Screenshot_20190409-185146__01.jpg

Dzięki kolego. Sprawdziłeś czy po zapaleniu ręcznie lampki w podsufitce oświetlenie na nogi również sie zapala? 
Dzięki Panowie @cysiek18 i @lipmar1789

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 11:32, cysiek18 napisał:

No i na tym schemacie jak wół narysowane jest że plus bierzemy z zacisku 30. Zacisk 30 to stały plus z akumulatora. Dajemy bezpiecznik 5A i prowadzimy plus do każdej lampki. 

W pomarańczowej kostce w pinie 2 pojawia się minus po zapaleniu się oświetlenia wnętrza.

Wiem bo robiłem i korzystałem z tego schematu oraz umiem czytać takie schematy ze zrozumieniem :) 

czyli u Ciebie zapalają się lampki na nogi kierowca i pasażer jednocześnie gdy otworzysz drzwi ?

A gdy siedzisz w środku i włączysz światełko w podsufitce to również na nogi światełko kierowca i pasażer sie zapala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...