Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, michall51 napisał:

czyli u Ciebie zapalają się lampki na nogi kierowca i pasażer jednocześnie gdy otworzysz drzwi ?

A gdy siedzisz w środku i włączysz światełko w podsufitce to również na nogi światełko kierowca i pasażer sie zapala?

Wszystkie jednocześnie po otwarciu drzwi z pilota.

A czy się zapalają jak sam włączę lampkę to nie pamiętam, sprawdzę i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cysiek18 napisał:

Wszystkie jednocześnie po otwarciu drzwi z pilota.

A czy się zapalają jak sam włączę lampkę to nie pamiętam, sprawdzę i dam znać

Okej, czyli rozciąć kabel biało brązowy za wtyczka pomarańczową i wpiąć tutaj masę od lampki? 

IMG_20200219_125416.jpg 

"Plus ze skrzynki bezpieczników z zacisku 30" 

Czyli tutaj gdzie zaznaczyłem na zielono? 

 

IMG_20200219_131544.jpg

A z drugiej strony bezpiecznik 5 amper włożyć? IMG_20200219_131254.jpg

Przepraszam, że tak dopytuje, ale jestem trochę ciemny w tych sprawach i nie chce zepsuć. Dlatego proszę o dokładne wytłumaczenie i odpowiedź na moje pytania.

Sugerowałem się tym zdjęciem. To jest ten zacisk 30? 

Pozdrawiam 

Screenshot_20200219_132012_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michall51 napisał:

Dzięki kolego. Sprawdziłeś czy po zapaleniu ręcznie lampki w podsufitce oświetlenie na nogi również sie zapala? 
Dzięki Panowie @cysiek18 i @lipmar1789

Sprawdziłem u siebie i białe lampki zapalają się po otwarciu drzwi - nie zapalają się po włączeniu światła ręcznie. 

 

5 godzin temu, michall51 napisał:

Okej, czyli rozciąć kabel biało brązowy za wtyczka pomarańczową i wpiąć tutaj masę od lampki? 

Jeżeli to jest pin drugi - tak - możesz sprawdzić miernikiem czy pojawia się masa po otwarciu drzwi. 

 

Z tym plusem to: 

Zacisk 30 to duża śruba za skrzynką bezpieczników na ścianie grodziowej - jest tam dużo grubych czerwonych przewodów - tam się wpinasz i dajesz stały plus. Wtedy ten kabel możesz sobie pociągnąć do bezpieczników jak chcesz a jak nie to dajesz bezpiecznik na kablu (zależy czy lubisz druciarstwo czy nie). 

I potem ciągniesz kable do lampek 

 

Pozdrawiam, 
Darek 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lewiatan1989 napisał:

Sprawdziłem u siebie i białe lampki zapalają się po otwarciu drzwi - nie zapalają się po włączeniu światła ręcznie. 

 

Jeżeli to jest pin drugi - tak - możesz sprawdzić miernikiem czy pojawia się masa po otwarciu drzwi. 

 

Z tym plusem to: 

Zacisk 30 to duża śruba za skrzynką bezpieczników na ścianie grodziowej - jest tam dużo grubych czerwonych przewodów - tam się wpinasz i dajesz stały plus. Wtedy ten kabel możesz sobie pociągnąć do bezpieczników jak chcesz a jak nie to dajesz bezpiecznik na kablu (zależy czy lubisz druciarstwo czy nie). 

I potem ciągniesz kable do lampek 

 

Pozdrawiam, 
Darek 

 

Wielkie dzięki za wytłumaczenie, stawiam piwo ? 

Jeszcze dopytam:

Czyli tutaj pod śrubę mogę wpiąć kabel plusowy, następnie na kablu bezpiecznik, a następnie do lampki.?  

Pod którą śrubę z tych najlepiej  się podpiąć? 

IMG_20200219_190426.jpg

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, michall51 napisał:

Pod którą śrubę z tych najlepiej  się podpiąć? 

To już wedle uznania. Najlepiej kabel, skończyć oczkowym konektorem i pod wybraną śrubę podlaczyć.

 

Godzinę temu, michall51 napisał:

Czyli tutaj pod śrubę mogę wpiąć kabel plusowy, następnie na kablu bezpiecznik, a następnie do lampki.?  

Tak a masę z pomarańczowej kostki za podstopnicą. 

Polecam zamontować ledy od @Tomnik te z tego filmiku u mnie. Do nich potrzebny będzie jeszcze kabel z iluminacji -)ja brałem z iluminacji popielniczki. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lewiatan1989 napisał:

To już wedle uznania. Najlepiej kabel, skończyć oczkowym konektorem i pod wybraną śrubę podlaczyć.

 

Tak a masę z pomarańczowej kostki za podstopnicą. 

Polecam zamontować ledy od @Tomnik te z tego filmiku u mnie. Do nich potrzebny będzie jeszcze kabel z iluminacji -)ja brałem z iluminacji popielniczki. 

Teraz wszystko rozumiem. Sprawdziłem pin 2 w kostce pomarańczowej i jest w nim Masa po otwarciu drzwi, a po zamknięciu znika więc dobrze. 

Powiadasz ledy od kolegi, @Tomnik

Jak możesz to wytłumacz mi jeszcze o co chodzi z tym kablem iluminacji, który Ty brałeś z iluminacji popielniczki

Wielkie dzięki za pomoc! 

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, michall51 napisał:

Jak możesz to wytłumacz mi jeszcze o co chodzi z tym kablem iluminacji, który Ty brałeś z iluminacji zapalniczki

W tych lampach masz dwa dodatkowe przewody. Bodajże czerwony i niebieski. 

Czerwony podpinasz do szarego z niebieski paskiem - to jest plus z podświetlenia samochodu. Jest on w kostce któregokolwiek z podświetlanych  przełączników, kostce "ściemniacza" deski, kostce podświetlanych nawiewów, kostce podświetlanej popielniczki/zapalniczki. 

Drugi kabel niebieski do podpinasz do przewodu brązowego instalacji elektr. auta. Znajdziesz go np. w iluminacji popielniczki to jest minus. 

Wtedy gdy masz otwarte drzwi pali się biały led gdy zamkniesz drzwi a masz włączone światła to pali się czerwony jak na filmiku. 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 21:24, lewiatan1989 napisał:

W tych lampach masz dwa dodatkowe przewody. Bodajże czerwony i niebieski. 

Czerwony podpinasz do szarego z niebieski paskiem - to jest plus z podświetlenia samochodu. Jest on w kostce któregokolwiek z podświetlanych  przełączników, kostce "ściemniacza" deski, kostce podświetlanych nawiewów, kostce podświetlanej popielniczki/zapalniczki. 

Drugi kabel niebieski do podpinasz do przewodu brązowego instalacji elektr. auta. Znajdziesz go np. w iluminacji popielniczki to jest minus. 

Wtedy gdy masz otwarte drzwi pali się biały led gdy zamkniesz drzwi a masz włączone światła to pali się czerwony jak na filmiku. 

 

Dzięki za wyjaśnienie. 

Udało mi się wszystko podłączyć i działa elegancko, ale mam jeszcze jedno pytanie ? 

Którędy przeciągaliście kabel na drugą stronę? Od nóg kierowcy do nóg pasażera? Od strony pasażera widziałem dziure, a od strony kierowcy jest nagrzewnica i nie bardzo widać jakieś przejście na drugą stronę. 

Pozdrawiam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam czytam i w cabrio to jest całkiem inaczej czy ktoś dorabiał z was do podświetlania (od dołu) drzwi. Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, również ja szukam wsparcia ;)

W moim aucie według VINu mam pakiet światło. Wiem też, że ktoś dokładał elektryczne szyby tył, jak i moduł komfortu z B7. Pakiet światło aktywowany w VCDS.

Wszelkie lampki w drzwiach się palą (dolne oraz na krawędzi drzwi po otwarciu).

Fotele ktoś przełożył z B7 (mają światełka na nogi) oraz chyba ktoś zakombinował z wiązką w podłodze bo w ogóle nie mam pinów do wiązek światełek w fotelach no i lipa, oświetlenie nóg się nie pali.

Czy w takim układzie kombinować z pinami w podłodze i dokładać prawilnie wiązkę, czy może ciągnąć osobne zasilanie z czerwonej śruby i masy z kostki pod fotelem?

Jak najlepiej sprawdzić czy wiązka była kombinowana? Lewy słupek dolny odsłonic?

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkopię trochę temat bo już się pogubiłem czytając to wszystko a nie znalazłem odpowiedzi. Przymierzam się do montażu podświetlenia w drzwiach czyli klamki, czerwone i białe światełko bez elektryki szyb. Z tyłu mam korby i nie mam żadnego oświetlenia przód/tył. Mianowicie z rzeczy które już kupiłem to mk 8E0959433CM, klamki i wiązki. Problem polega na tym że zanim rozbiorę tapicerki to czy wiązka na tył 8E0971693F będzie pasowała do wiązki w drzwiach co łączy ze słupkiem? Typ od którego kupiłem komplet wiązek 1x 8E1 971 035 AG 1x 8E1 971 035 CQ i 2x 8E0 971 693 F, sprzedawał to jako zestaw. Z tego co jest tu napisane to ta wiązka była montowana do 30.06.2002 a moje auto jest z 2006. Wolałbym mieć kompletny zestaw do zmontowania na raz żeby niepotrzebnie nie motać się z tym i nie wracać do tego niepotrzebnie. Widzę że już wiele osób ogarniało temat wymiany itp to może i mi się poszczęści i ktoś już to przerobił. Mogę dodać fotki wszystkiego nr itp jakby były potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi strasznie dziaduje. Jak nie ma w ori pakietu light, to i kabelków w słupkach też nie ma. Musisz prowadzić je z modułu komfortu. Prościej wychodzi wstawienie elektrycznych szyb i podpięcie się pod sterownik szyb. U siebie zmieniłem korby na elektryki dorzuciłem 4 kabelki z tylnych słupków do przednich słupków (2 z nich to skrętka obowiązkowo) -  pomarańczowe piny 3 i 20 ze słupka tylnego na przedni, 1 czerwony gruby 2.5 mm kwadrat pin 11 na pin 11 w słupku przednim i jeden u nie żółty z pinu 13 na pin 13 w słupku przednim. kabelki z pinów 14 połączyłem w module komfortu razem. Zatem lewa strona jest pod wspólnym bezpiecznikiem prawa strona też jest pod wspólnym bezpiecznikiem (mniej zabawy z kabelkami). Przeciąganie kabelka od tylnego prawego słupka do modułu komfortu przez cały przód żeby mieć podświetlenie - to dopiero kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś jakiś pomysł co/jak/gdzie podłączyć aby po czasie gasły lampki w drzwiach i w nogach kierowcy ? Jakiś może sposób aby oszukac stycznik czy co tam odpowiada za włączanie tych świateł. Nogi mam podłączone pod lampki w drzwiach, drzwi na oryginalnej wiązce.

Wkurza to trochę a często mam akcję, że drzwi muszę mieć non stop otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 23:59, KiziorDZN napisał:

Panowie ma ktoś jakiś pomysł co/jak/gdzie podłączyć aby po czasie gasły lampki w drzwiach i w nogach kierowcy ? Jakiś może sposób aby oszukac stycznik czy co tam odpowiada za włączanie tych świateł. Nogi mam podłączone pod lampki w drzwiach, drzwi na oryginalnej wiązce.

Jesli masz lampki w drzwiach na ori podłączeniu to same zgasną z tego co kojarzę po 3min. Można ten czas skrócić- ja mam na 60s. ale nie powiem Ci w której sekcji bo nie kojarzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Niestety podczas montowania tylnych szyb el wystąpił problem. Przy demontazu kostki drzwi w słupku A okazało się, że gniazda 3, 14, 20 są puste. Gdzie kolejno powinny znajdować się przewody pom-brąz, czarno-szary, pom-ziel. Przewody o odpowiednich kolorach są, ale w innych gniazdach. Powiedzcie, czy w celu wpięcia się, przewodami z kostki w słupku B do kostki w słupku A, lepiej kierować się kolorami czy jednak miejscami w kostkach? Zaznaczę tylko, że jest to wersja przed 2003 r. Jeżeli jest taka możliwość, prosiłbym również o zamieszczenie schematu dla elektryki i korb przed 2003, ponieważ w temacie dot. el. szyb są te same zdjęcia dla <2003 i >2003 a inne zdjęcia już powygasały. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MaTeo85 napisał:

tu masz schemat dla rocznika 2001

image.png

interesują Cię piny 4, 5 i 6

Dziękuję za pomoc. Znacznie ułatwiło to sprawę. Szybki już siedzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem z swiatlem ostrzegawczym w drzwiach pasazera z przodu , pakiet jest dokładny , kupilem od goscia dwie wiazki i na drzwiach kierowcy wszystko hula az milo . Drzwi pasazera nie swieca , podlaczylem na krotko cala wiazke i swieca  sie swiatelka , podlaczylem wiazke z drzwi kierowcy i wszytsko smiga . Moze ktos podac na jakich pinach w tej szaewj kostce jaki ma byc kolor ? Bo juz brak pomyslow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rączka uchwyt z 4 przyciskami z B6 będzie pasowała do B7? Powinienem mieć 8E1 867 171 B  a gościu ma 8Z0 959 851 F 5PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a co jeżeli mam pół licht pakietu? Tj. W drzwiach mam czerwone lampki (z przodu i tylu) ale chciałbym dorzucić lampki z logo od dołu. Czy zaślepki można bez problemu usunąć? I jaka wtyczkę potrzebuje? Bo rozumiem ze mogę się podpiąć pod czerwone lampki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...