Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

8E0 868 243 duże

8E0 867 276 małe

Duże znalazłem na allegro, małych nie widzę... Są tylko podobne z wyglądu, nr się nie zgadza więc pewnie nie podejdą.

Można to dostać gdzieś w internecie, czy pozostaje tylko wizyta w ASO?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 868 243 duże

8E0 867 276 małe

Duże znalazłem na allegro, małych nie widzę... Są tylko podobne z wyglądu, nr się nie zgadza więc pewnie nie podejdą.

Można to dostać gdzieś w internecie, czy pozostaje tylko wizyta w ASO?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

A nie masz szrotu u siebie w pobliżu? Widziałem w sklepach motoryzacyjnych Nieraz mają stojaki z spinkami może znajdziesz te małe .

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez Andrzej07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam taki troche problem zamontowalem u sibie w aucie elektryczne szyby wczesniej byly korbki wiec przerobilem na alektryke tylko jest jeden maly problem wszytskie drzwi sie otwieraja i zamykaja z pilota szyby dzialaja z przyciskow podnosza i opuszczaja z pilota tez, problem pojawia sie wtedy jak jade autem po przekroczeniu predkosci 20km/h dzrwi sie wszytskie zamykaja po zatrzymaniu i wyjeciu kluczka ze stacyjki otwieraja sie dzrzwi kierowcy pasazera z przodu i pasazera po prawej stronie, lewe tylne sie nie otwieraja nawet jak nacisne przycisk w drzwiach kierowcy tez sie nie otwieraja mam rowniez blad.

01561 - left rear door

61-00 wont de safe

gdzie szukac problemu w wiazce drzwi czy w wiazce ze slupka B do slupka A

wszytsko zrobilem tak jak opisane ponizej.

Instrukcja dla wersji "do końca MY03":

1. Wyciągasz z kostki 20-pin w słupku B wszystkie kable poza 7 (masa), 2 (głośnik +) i 12 (głośnik -) i izolujesz wyciągnięte przewody.
2. Przekładasz pin 7 w pin 1.
3. Zakładasz 2 nowe przewody w piny 5 i 6. Skręcasz je ze sobą i prowadzisz podłogą do 20-pinowej kostki drzwi w słupku A - mostkujesz się odpowiednio z pinami 5 (pomarańczowo/zielony) i 6 (pomarańczowo/brązowy).
4. Zakładasz 1 nowy przewód w pin 4 (także prowadzisz go do słupka A, do 20-pinowej kostki drzwi - mostkujesz się z pinem 4 (czerwono/szary)
5. Zakładasz 2 nowe przewody w piny 3 i 11 (jeden prowadzisz do MCE - S280 a drugi do panelu bezpieczników - S23)

Jeśli chodzi o okablowanie - trzeba zastosować odpowiedni przekrój
- CAN: 0.35mm
- inklinacja: 0,5mm
- zasilanie do bezpiecznika S280: 2,5mm
- zasilanie do bezpiecznika S23: 0.5mm

CAN, zasilanie S23 i inklinację można uśrednić i zastosować 0.5mm - na bezpiecznik S280 taka grubość nie wystarczy więc zdecydowanie trzeba zaopatrzyć się w kabel 2.5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 868 243 duże

8E0 867 276 małe

Duże znalazłem na allegro, małych nie widzę... Są tylko podobne z wyglądu, nr się nie zgadza więc pewnie nie podejdą.

Można to dostać gdzieś w internecie, czy pozostaje tylko wizyta w ASO?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

A nie masz szrotu u siebie w pobliżu? Widziałem w sklepach motoryzacyjnych Nieraz mają stojaki z spinkami może znajdziesz te małe .

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

29a510bc78bfef1dc3c86c7b5f19b4ff.jpg

Racja, zajrzałem do najbliższego sklepu i mają trochę tych spinek.

Dziś zdemontowalem boczek kierownika, straty: 3 duże, 1 mała.

Nie wiem jak cytować 2 osoby w tapatalk.

Do kolegi post wyżej: rozwiązanie doraźne - zmienić kodowanie modułu, wyłączyć antynapad.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez leh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 868 243 duże

8E0 867 276 małe

Duże znalazłem na allegro, małych nie widzę... Są tylko podobne z wyglądu, nr się nie zgadza więc pewnie nie podejdą.

Można to dostać gdzieś w internecie, czy pozostaje tylko wizyta w ASO?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

A nie masz szrotu u siebie w pobliżu? Widziałem w sklepach motoryzacyjnych Nieraz mają stojaki z spinkami może znajdziesz te małe .

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

29a510bc78bfef1dc3c86c7b5f19b4ff.jpg

Racja, zajrzałem do najbliższego sklepu i mają trochę tych spinek.

Dziś zdemontowalem boczek kierownika, straty: 3 duże, 1 mała.

Nie wiem jak cytować 2 osoby w tapatalk.

Do kolegi post wyżej: rozwiązanie doraźne - zmienić kodowanie modułu, wyłączyć antynapad.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

leh ja u siebie nie dawno wymieniałem boczki z tyłu z zwykłych na boczki z roletkami i w jednym punkcie spinka nie puściła a mocowanie jej w boczku poszło;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez Andrzej07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiązka w drzwiach 8E0971687E to po prostu starsza wersja 8E0971687L ? Na pewno jest pod elektryczne szyby, ale czy też pod pakiet świecidełek (klamka, lampki biała i czerwona) ? Bez problemu można ją pchać do B7 ?
Takie tam są kabelki:

57cefff7d53e.jpg

Edytowane przez MAT1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy ja z kolei mam pytanko... mam w swojej b6 lampki w drzwiach te czerwone i biale od spodu, mam tez lampki w klamkach tylko ze te w klamkach nie swiewca a reszta tak... nie wiem jak bylo predzej czy swiecily ale od kad mam swoja audi, nie swiecily klamki. Jak najszybciej sprawdzic co jest grane?


i czy byly takie wersje ze lampki w drzwiach swiecily, w klamkach tez sa ale nie swieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tapicerkę, odłącz diody od klamki i sprawdź na krótko, czy działa. Jeśli tak, to szukaj problemów w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystkie swiatelka w klamkach juz swieca tylko ze bardzo slabo.. w b6 tak slabo swiecily czy moze jest inny powod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystkie swiatelka w klamkach juz swieca tylko ze bardzo slabo.. w b6 tak slabo swiecily czy moze jest inny powod?

Tak świecą delikatnie ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja u siebie w drzwiach mam tylko czerwone lampki ostrzegawcze a chciał bym założyć jeszcze białe pod spodem czy kupić tylko lampki i podpiąć je pod te czerwone czy są jakieś przeciw wskazania takiego rozwiązania? Chciał bym przy okazji zainstalować podświetlenie klamek ale z tyłu mam korbki i się zastanawiam czy będzie tam prąd żeby podpiąć podświetlenie klamek po kluczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te lampki ostrzegawcze (czerwone) które obecnie masz są podświetlane ?

Bo wychodziły podświetlane jak i tylko odblaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro świecą, to bez problemu możesz przedłużyć instalację do białych lampek i po problemie. Co do rezania podświetlenia klamek w drzwiach z korbą - to sporo roboty Cię czeka.

Wszelkie informacje znajdziesz tutaj: :arrow2:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/12795-all-b6b7-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w FISie pokazuje mi odwrotnie otwarte drzwi przednie. Otwieram lewe na FISie zapala się że otworzyły się prawe. Rozpierniczyłem tapicerkę jednych i drugich drzwi, poczyściłem mirkostyki w zamkach i dalej to samo. Myślałem że może któreś drzwi robią zwarcie więc odłączyłem jedne i sprawdziłem wtedy drugie jednak bez skutku. Po otwarciu drzwi wszystko się podświetla bez żadnych problemów jedynie ten FIS ;/ Dodam że po podłączeniu VAG pojawia mi się błąd 01561 - Left Rear Door 61-00 - Won't De-Safe, który po usunięciu błędów dalej wraca. Stąd moje pytanie:
Czy wiązka elektryczna drzwi idzie w taki sposób że:
- każde drzwi maja oddzielna wiązkę i łączą się w jednym miejscu
- każda ze stron ma oddzielna wiązkę (lewe przednie lewe tylne jedną a prawe przód i tył drugą)
- wszystkie drzwi mają jedną wiązkę

- wiązki od drzwi żeby został wyświetlony komunikat o ich otwarciu łączą się w module komfortu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytałem pół tematu i dalej, nie ogarniam tematu :X

Szybko jedno małe pytanko, czy jeśli kupię kompletną elektrykę z drzwi (pakiet światło) to będzie ta elektryka pasowała do mojej Audi P&P? Jeśli dobrze rozumiem kilka postów to trzeba coś kodować tak? Czy jest sens kupowania tych wszystkich kompletnych kabelków? Czy lepiej kupić 8 lampek + 8 wtyczek + kilka merów przewodu i wyrzezać dziury pod lampki i gdzieś wpiąć się w drzwi?

Z góry dzięki ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: Nie wiem czy pisze w odpowiednim temacie ale czy mógłby mi ktoś sprawdzić po nr VIN czy mój moduł komfortu będzie obsługiwał elektryczne szyby na tył? Niestety nie mam możliwości oblukania tego VAGiem.

VIN: WAUZZZ8EZ1A062692

A z tyłu w boczkach mam tylko te czerwone ostrzegawcze i do nich podpięta hologram z logiem Audi oraz ku mojemu zaskoczeniu składane lusterka. Autko z 2001r

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie,bo już nie wiem co mam zrobić.Chodzi mi o lampki czerwone i białe w drzwiach przednich.Mam A4 B7 1,9 tdi z 2005 roku bez lampek,kupiłem lampki zamontowałem tak jak było w opisie do 32 pinowej szarej kostki wpiąłem jeden pin pod 13 a drugi zlutowałem z pinem 21 ,i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem,czy może jeszcze jakiś bezpiecznik?Proszę o odpowiedź,rokers

Acha jeszcze dodam ,ze lampki na krótko świecą a moduł mam CN i w vagu było kodowanie zapisane już na 3.Czy kabelki od lampek też mają wpływ jak są podłączone bo na krótko to świecą tak i tak

Edytowane przez Rokers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki drzwi nie mają bezpośredniego bezpiecznika. Co Ci się z nimi dzieje? Zapalają się i gasną? Pewnie w obu lampkach masz diody smd, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...