Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

nie ,mam ory żarówki i niemiałem wcześniej oświetlenia czerwonej i białej,dołożyłem tak jak było w opisie na razie do drzwi kierowcy i nic nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zamknąć obwód - musisz zamontować też w drzwiach pasażera, bo inaczej nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy piny w lampkach mają znaczenie bo teraz gdzieś wyczytałem,że 1 w lampce to - ,a 2 to +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOO,Dzięki kolego już pędzę do garażu przelutować kabelki ,myślałem że tylko przy ledach mają znaczenie ,bo na krótko mi świeciło czy podłączyłem tak czy odwrotnie,ale jestem laik,dam znać czy zadziała i robię drugą stronę


Huraaaa,wszystko działa a znajomy się ze mną kłócił,że w żarówkach niema różnicy,przełożyłem tak jak pisałeś Nitroo 1 masa 2 plus i nawet bez robienia drugiej strony lampki od razu zadziałały,teraz tylko na dół zamienię na logo led i będzie git.Z tyłu nic niezrobię bo mam korby ,muszę jeszcze pomyśleć o oświetleniu nóg bo mam moduł z końcówką CN i podobno obsł€ży.

Jeszcze raz wielkie dzięki Nitroo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu też zrobisz oświetlenie bez problemu, tylko musisz prowadzić instalację bezpośrednio do modułu komfortu. Ja u siebie teraz będę montował podświetlenie nóg i mam zamiar ominąć moduł komfortu :)

Nie ma za co, jak coś, to pytaj :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie.

Mam pakiet oświetlenia ori klamki, lampki, nogi itd. ale niestety korby ;/

Pytanie brzmi czy jest szansa że elektryka juz będzie w środku czy nie? Jeśli nie, czy bedzie to duża rzeźba w elektryce czy może kwestia dukupienia instalacji drzwi do wersji z elektryką i tylko wpiąc p&p ?

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co konkretnie pytasz? Chcesz zakładać elektryczne szyby, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak dokładnie o tym myślę tylko się zastanawiam ile to roboty i czy będzie jakaś mocna rzeźba przy podłączaniu kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w tym temacie znajdziesz wszystko :arrow2:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/200569-montaz-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-szyb/

Rzeźba i tak Cię nie ominie, ale trochę mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem właśnie wiedzieć czy mogę się łudzić że mam już instalację w aucie.... Ale moje złudzenia zostały rozwiane :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną zagrychę..

Poprzez bezpiecznik 23 jest zasilanie tylko silniczków zamków czy coś jeszcze? Notuję zbyt duży pobór prądu w obwodzie, ale tylko w przypadku otwierania/zamykania z pilota. Gdy auto samo się rygluje po bezczynności, pobór jest normalny. :facepalm:

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam nadzieję ,że nie spowoduję nerwicy pojawieniem się pewnie kolejny raz tych samych pytań ;) W opisie instrukcji jest że "zakładasz 2 nowe przewody (zasilające) w piny 3 i 11 (jeden prowadzisz do MCE-S280 a drugi do panelu bezpieczników S23) i pytanie pierwsze z pod jakiego pinu pod jaki bezpiecznik prowadzę kable?

Dwa opis instrukcji mówi ,że wywalam z kostki 20-pin w słupku B wszystkie przewodu poza wymienionymi .... podane jest następnie pod jaki pin jaki kabel i gdzie idzie tylko,że tam jest tylko rozpiska dla elektrycznych szyb.Czy po tej przeróbce w dalszym ciągu będą mi się świeciły lampki ostrzegawcze czerwone i białe w tapicerce? Jeśli chodzi o lampki przestrzeni nóg w środku to wiem że trzeba podłączyć w odpowiednie piny w module komfortu,w drzwiach z przodu w zasadzie nic się nie zmienia więc też będą te które już mam działać tylko właśnie w tylnych drzwiach.Lepiej przed zaczęciem dłubania wszystko wiedzieć bo jak już rozgrzebie auto muszę szybko złożyć i nie będzie czasu na oczekiwanie odpowiedzi na ewentualne kolejne pytania.Pozdrawiam

P.S. Instrukcja dla auta do 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po poł roku zabrałem się w końcu za lampi w drzwiach białe + czerwone rozebrałem boczki wiem co jak i gdzie tylko mam pytanie. Jak obsadzaliście przewody w 16 pinowej brązowej kostce? Jakie tam idą piny? Gdzie je mozna dostać czy tylko w ASO? Do najbliższego ASO mam około 100 km ;/ Może mają one jakieś oznaczenie, ktoś chyba kiedyś tutaj pisał ale nie mogę znaleźć. A może da się obsadzić przewody bez pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy może ktoś to dokładnie opisać (jakie kabelki do jakich kolorów i ten nieszczęsny pin 13) ja to miejsce mam puste. Co w to miejsce puste mam podpiąć podciągnąć, naprawdę nie rozumiem tego. Po niżej zamieszczam opis z wypowiedzi jakie znalazłem

Przód ostrzegawcze - lewa i prawa tak samo:

Masa wspólna - pin 1 lampek podłącza się do pinu 21 w szarej kostce (32-pinowej) sterownika drzwi przy silniczku szyby. Pin będzie już, więc trzeba zmostkować (kolor brązowy).

Plus to pin 2 w lampce. Zasilanie lampek – pin 13 w 32-pinowej szarej kostce sterownika drzwi (nie jest obsadzony i trzeba użyć nowego pinu).????????????????????

Pod jakie kolory kabli podłączyć te lampki, mam 4xelek. szyby brak oświetlenia w drzwiach.

Z góry dziękuje za podpowiedź, bo auto mam rozgrzebane (zakładam pakiet chrom i przy okazji chcę to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Wielka prośba właśnie dokładam podświetlenie nóg i mam prośbe o numer kostki zaznaczonej na zdjeciu u mnie w module komfortu jej nie ma a potrzebuje ją dołożyć

58gl3ekd.jpg

Edytowane przez romeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Jeśli chciał bym u mnie założyć elektrykę tylnych drzwi, to musowa jest zmiana wiązki: moduł komfortu-słupki boczne środkowe, nie ukrywam że dużo roboty jest aby to zmienić, prawie cały środek do wyjęcia ?

2 Mam cały zestaw wyjety z innego auta zaczynajac od modułu komfortu lecąc przez słupki do tylnych drzwi, elektryczne silniczki, prowadnice szyby, 4X boczki z instalacja, nie mam elektryki drzwi kierowcy i zastanawia mnie czy tam tez powinny być inne kable (silniczek-słupek i słupek- moduł komfortu)?

Edytowane przez Rzeznik533
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice nie sa ci potrzebne ponieważ odkręcisz korbę przekręcasz silniczek i jest ok. W przednich drzwiach kierowcy nic nie ruszasz oprócz przełącznika sterowania do szyb zmieniać go razem z raczka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice nie sa ci potrzebne ponieważ odkręcisz korbę przekręcasz silniczek i jest ok. W przednich drzwiach kierowcy nic nie ruszasz oprócz przełącznika sterowania do szyb zmieniać go razem z raczka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wiedziałem, a mając okazje wyjełem prowadnice, nie było to łatwe, ale dla pewności wykręciłem.

czyli najgorsze chyba będzie zmienić instalacje z modułu komfortu bo cały dywan do wyjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...