Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie jak ktoś ma membrankę do rozpylacza to chętnie kupię

Są osoby, którym długoterminowo udała się regeneracja rozpylacza? Tylko bez ściemniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj było rezanie - a właściwie montaż bateryjek tak jak w opisie http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/rozwiazanie-problemu-baterii-pilota-webasto-252274/

wszystko pięknie pasuje i działa :) a bateryjka jedna to koszt 6zł a w środku 6 bateryjek więc jeden komplet zostaje w zapasie..

czy ktoś się może wypowiedzieć czy po wymianie membranki nie ma znowu problemu z kopceniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się może wypowiedzieć czy po wymianie membranki nie ma znowu problemu z kopceniem ?

Ja wymieniałem na poprzedni sezon zimowy., Webasto chodziło całą zimę. W tym sezonie odpalałem raz aby je przepalić (na razie brak mrozów) i puki co nie kopci., także pomogło. A przed wymianą membramki zadyma że sąsiedzi przylecieli jak odpalałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś walczyłem z membraną:kwasny:

stara sztuka oraz piec w środku po przepałach to masakra normalnie:facepalm:

20121128220.jpg

20121128221.jpg

20121128219.jpg

20121128218.jpg

po wyczyszczeniu i podmianie membranki wsio śmiga idealnie:banan: mam nadzieje że dłuższy czas będzie spokój:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie membrana podobnie wyglądała ale palnik miałem w lepszym stanie. U Ciebie widać bardziej że jest wypalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem po wymianie membranki,webasto chodzi pięknie na oryginalnych ustawieniach.Dodam,że pompkę mam od webasta VW touran.Dzięki wszystkim za wyczerpujące informacje na temat naprawy webasta.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest nr fabr tej membrany i gdzie mozna kupic? Aso?

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nima numeru membrany , w wątku ktoś poprostu znalazł podobny materiał a reszta zakupiła to od niego:wink: chyba że zakupisz cały rozpylacz za 4stófki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta membrana to chyba z jakiejś kosiarki spalinowej była :decayed:

A to sam rozpylacz można kupić?

WRC, link wart dodania do pierwszego postu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/rozwiazanie-problemu-baterii-pilota-webasto-252274/ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sam rozpylacz można kupić?

rozpylacz paliwa: 3731100 koszt 412,05 PLN

oczywiście zestaw naprawczy volvo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sam rozpylacz można kupić?

rozpylacz paliwa: 3731100 koszt 412,05 PLN

oczywiście zestaw naprawczy volvo:wink:

Rok temu gdy kupowałem palnik (w Volvo), rozpylacz był niedostępny (wycofany z oferty jako oddzielna część). Coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś zbędny silniczek nawiewu z piecyka? U mnie przy regeneracji rozpylacza ukręciła się śruba i teraz jest problem jak to skręcić, na kleju nie wytrzymało :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś zbędny silniczek nawiewu z piecyka? U mnie przy regeneracji rozpylacza ukręciła się śruba i teraz jest problem jak to skręcić, na kleju nie wytrzymało :kwasny:

To to?

WIATRAK SILNIK BUHLER 3731130-002 12V EBERSPACHER (2775771504) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

http://allegro.pl/wiatrak-silnik-ardic-3730235-001-12v-buhler-nordic-i2775757841.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie po wymianie membrany (dziurawa i cienka miejscami już była) webasto chodzi poprawnie jak najbardziej, ale dopiero po poprawnej korekcji dawki pompki paliwa, ponieważ moja i tak przelewała w stosunku do standardowej dawki o 6ml. Podziękowania dla Tomasza (blockout) - załatwił magiczną część :thumbup1:, i Grzegorza (wrclaguna) - konsultacje pomocne co do diagnozowania i ustawień.

Na dzień dzisiejszy parokrotnie webasto uruchamiane i zero dymienia (czy to moment włączania czy to moment wyłączania, bądź częściowego obciążenia) i żadnych błędów czy też wyłączeń pieca. Piec prze zemnie był zabrany do domu i rozwalony na części pierwsze, wszystko wymyte porządnie w nawcie, następnie części palnika, wirnika jak i rozpylacza wyczyszczone papierem ściernym do błysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jaki byłby szacunkowy koszt takiego zestawu webasto do klekota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jaki byłby szacunkowy koszt takiego zestawu webasto do klekota?

Wszystko zalezy w jakich pieniadzach kupisz graty :wink: ale 1 tys. trzeba liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dziś po praz pierwszy chciałem urochomić webasto bo nie dawno nabyłem autko no i baterie do pilota i niestety nie powiodło sie..:/ Gdy załączam z pilota słyszę tylko przy otwartej masce jakby turbinke ktora sie probuje rozkrecić ale po chwili pada i to wszystko :/ Miał ktoś moze taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dziś po praz pierwszy chciałem urochomić webasto bo nie dawno nabyłem autko no i baterie do pilota i niestety nie powiodło sie..:/ Gdy załączam z pilota słyszę tylko przy otwartej masce jakby turbinke ktora sie probuje rozkrecić ale po chwili pada i to wszystko :/ Miał ktoś moze taki przypadek ?

zapnij vagulca i zobacz co za błędy w sterowniku:wink: posłuchaj jeszcze czy pompka daje paliwo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...