Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać nr części dla potomnych?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać nr części dla potomnych?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czujnik Płomienia - nr. części 3713898 volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że to nie dział wróżenia z fusów, ale może ktoś miał taki przypadek i wie w co celować/sprawdzać

Pacjent to A4 B6 1.9 tdi(avf) do wczoraj webasto chodziło wzorowo. Dzisiaj rano przy odpaleniu też bez niczego poczym zaczęło dymic jak przy wyborze papieża...

Jakich kolwiek błędów brak, chodzi cicho, w samym piecu nic nie stuka itp. grzeje normalnie tylko że lecą kłeby dymu i nie mam pomysłu co może byc powodem tak nagłego dymienia

Za wszelkie rady będe bardzo wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pękła membrana w rozpylaczu.

Edytowane przez ruks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem u siebie w webasto. Mianowicie po dopaleniu chodzi 2-3 min, pompka podaje paliwo 11-13ml po czym wyłącza się i wyskakuje błąd brak powstania płomienia, dodam, że świeca i pompka wspomagająca jest sprawna. Wczoraj wyciągałem webasto w celu sprawdzenia czy czujnik płomienia nie jest zaklejony sadzą i nie jest, dmuchając ustami w dyszę czuć wyraźny opór czyli membrana nie jest przerwana i stąd pytania:

1. Ile ml paliwa powinna podawać pompka przy starcie?

2. W jaki sposób sprawdzić rozpylacz?

3. W jaki sposób elektrycznie sprawdzić czujnik płomienia?

Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez iceman__89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teoretycznie sprawa jest łatwa ALE nie do końca.

Osobiście nie mogę sobie poradzić z adaptacją pilota do webasto.

Pilot sprawdzony i nadaje sygnał ( baterie AAAA 3szt. są nowe )

Adres 18-Ogrzewanie pomocnicze > IDŻ>Adaptacja>kanał 04>odczyt> nowa wartość =1> test i wtedy mamy w ciągu 30sekund wcisnąć przycisk ON na pilocie

W pierwszym polu powinna pojawić się wiadomość "nadawanie" a u mnie po 1sekundzie zmienia się na B/D i po 30sek. wyskakuje " Nie rozpoznano"

W blokach pomiarowych w grupie 007 w pierwszym oknie jest parametr " Remote control R64" w moim przypadku mam info " acitve " i nic się nie zmienia.

Czy ktoś ma więcej doświadczenia w temacie. Prosił bym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,a u mnie dziś przy -23 wystartowało ładnie webasto i w trasę po przejechaniu tam może 20 km wyłączyło się.teraz problem wiem że pompka nie chodzi bo nie słychać jej , wężyk odłączyłem przy webascie i paliwa nie podaje ,może coś zamarzło ?paliwa połowa baku ,może ktoś podpowie gdzie szukać ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zamontować WEBASTO w moim Audi A4 B6 1.9TDI AVF Avant 2004r. Potrzebuje pomocy przy zakupie odpowiednich części najlepiej używanych, ewentualnie brakujących dokupienie nowych oraz montaż tego wszystkiego najlepiej w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zamontować WEBASTO w moim Audi A4 B6 1.9TDI AVF Avant 2004r. Potrzebuje pomocy przy zakupie odpowiednich części najlepiej używanych, ewentualnie brakujących dokupienie nowych oraz montaż tego wszystkiego najlepiej w Krakowie.

https://a4-klub.pl/index.php?/topic/370444-webasto-b6-b7-diesel-komplet-19tdi-20tdi/?hl=webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłączę się do tematu z pytaniem o pompkę dozującą paliwo... znalazłem w necie pompki OE do naszych ogrzewań postojowych http://www.pompa-paliwa.pl/pl/p/pompa-paliwa-dozujaca-do-ogrzewania-postojowego-VOLVO-V70-D5-185-KM-rok-2001-2007-OE-22451702-NORDIC-AB-912D952DW-3%2C1-5-KW/7464

9e70cc67d234d499c4a7376aff5a79a0.jpg

czy może ktoś kupił tam pompkę i może potwierdzić czy warto kupić zamiennik czy lepiej brać oryginał? Cenowo fajnie to wygląda bo z przesyłką 150zł....

Przy okazji zapytam... ostatnio wymieniłem membranę w regulatorze ciśnienia i teraz pompka nie ma siły przepchnąć ciśnienia żeby pokonać membranę. Jak podaję paliwo ze strzykawki to ogrzewanie odpala i działa OK ale jak pompuje pompka to jest "No Flame" i teraz pytanie: czy wymieniać pompkę czy regulator? W tej chwili jak odpalę ogrzewanie z pilota to pompka chwile pompuje a potem cichnie jakby nie mogła pokonać ciśnienia. Po odłączeniu przewodu paliwowego pompka dozuje kropla po kropli ale bez większego ciśnienia... jakie powinno być prawidłowe ciśnienie z pompki? Ma ktoś może filmik jak jak prawidłowo powinno wyciekać paliwo z przewodu pompki webasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, andrzej104513 napisał:

Gdzie znajduje się centralka pilota webasta.

za lewym boczkiem bagażnika pod tylną lewą szybą, tuż pod wzmacniaczem antenowym. Na tym samym uchwycie co sterownik haka i sterownik kontroli ciśnienia opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem parę instrukcji montażu i dla pewności chciałbym usłyszeć potwierdzenie .

Kpl mam z v6 2.5,czy ten zawór mogę wywalić ?

Wąż od pompki wody ciągniemy do dolnego króćca nagrzewnicy ?

Wąż od webasta łączymy z wyciągniętym z nagrzewnicy ?

Ewentualnie można połączyć się z górnym wężem (chyba lepszy dostęp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/webasto-dogrzewajace-audi-a4-b6-b7-8e0820035b-i5751570272.html

Witam serdecznie. Panowie czy ten piec będzie pasował do mojego auta. Mam ori webasto Ardic 912-d 4,7 kw. Mój cieknie aż z wydechu ropa leci, nie działa i zamiast regeneracji chciałbym kupić nowszy po 2004r które były poprawione i jeszcze pytanko czy inny pięć podlacze pod swój sterownik czy muszę mieć piecyk już ze sterownikiem? Mój sterownik to: 8E0265105A. Dodam że piec z aukcji wygląda tak samo, również mam taki zawór przy swoim piecyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz piec po 2004 to tez na 99.9% podajnik będzie już do wymiany. Nowy około 400zł, stronę wcześniej pisałem numer cześci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz piec po 2004 to tez na 99.9% podajnik będzie już do wymiany. Nowy około 400zł, stronę wcześniej pisałem numer cześci


Masz na myśli rozpylacz paliwa?

Poleciało z pokładu lotniskowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik, ale mówią też na to rozpylacz


To chyba będę musiał zainwestować, chociaż wymiana jest trochę problematyczna. Ostatnio jak regenerowałem to urwał się gwint na wirniku. Na szczęście znalazłem używkę wirnik ale drugim razem może się tak nie poszczęścić

Poleciało z pokładu lotniskowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Powoli przymierzam się do montarzu webasto u mnie :)

Powiedzcie mi proszę czy potrzebuję przełącznik obok zapalniczki w b7 czy obsłużę go za pomocą manetki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...