Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tazzi napisał:

Panowie ! Powoli przymierzam się do montarzu webasto u mnie :)

Powiedzcie mi proszę czy potrzebuję przełącznik obok zapalniczki w b7 czy obsłużę go za pomocą manetki ?

Nie potrzebujesz

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mareksz82 napisał:

Nie potrzebujesz

Dziękuję ci ślicznie za odpowiedz kolego! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jest możliwość zamontowania analogowego webasta do naszego Audi a4 b6/b7 typu Thermo TOP C lub Z-C/D ? Chciałbym zamontować analogowe (posiadam wszyskie czesci do webasto od Merca)  mniej z tym roboty niz z cyfrowym i dostępność większa pytanie czy się zmieści może ma ktoś takie webasto u siebie? I ma je zamontowane w nadkolu lub w komorze silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/18/2017 o 18:17, BartoszBB napisał:

Koledzy czy jest możliwość zamontowania analogowego webasta do naszego Audi a4 b6/b7 typu Thermo TOP C lub Z-C/D ? Chciałbym zamontować analogowe (posiadam wszyskie czesci do webasto od Merca)  mniej z tym roboty niz z cyfrowym i dostępność większa pytanie czy się zmieści może ma ktoś takie webasto u siebie? I ma je zamontowane w nadkolu lub w komorze silnika?

Oczywiście, że tak. Montujesz w tym samym miejscu co fabryczne na podłużnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, czy ktoś może mi powiedzieć jak uruchomić webasto vcds-em. Zamontowałem fabryczne webasto do moej b7 i chciałbym sprawdzić czy działa. Przy obecnych temperaturach się normalnie nie uruchomi. Jest jakaś procedura odpalenia pieca za pomocą VCDS=a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem jak będzie trochę chłodniej ustaw nawiewy na maxa to się włączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem jak będzie trochę chłodniej ustaw nawiewy na maxa to się włączy

Dzięki, tak zrobiłem i faktycznie się włączyło. Na początku strasznie dużo biało szarego dymu ale po kilkunastu minutach pracy przestało dymić i teraz już bez najmniejszego dymu chodzi.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam seryjne ogrzewanie postojowe Eberspacher 912-d 

Sterownik 8E0265105A 

Lecz piec nawalił i chciałbym wymienić z audi B7 nowszy poprawiony piecyk. Czy piece z aukcji podejdą bez problemu ewentualnie co będzie wymagało kodowania? 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6922612123

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6834130583

Z góry dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest poziome, a drugie pionowe. Więc jedno napewno nie podejdzie, tylko kwestia jakie siedzi u Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2017 o 05:59, luki19862121 napisał:

Piec identyczny jak na aukcjach wyżej tylko oznaczenia sterownika inne

Druga aukcja pionowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 2 nie ponieważ to pionowy piec. Ja mam poziomy montowany bliżej podszybia a piony było gdzieś koło nadkola chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2010 o 22:02, marjankowi napisał:

ma ktoś informację jaka powinna być średnica tej rury wydechowej. z mojej pozostał tylko z 20 cm. po zdjęciu okazało się że ma około 25,5 mm śrdnicy. nie mam możliwości zmierzyć suwmiarką na piecu. ma ktoś może do odsprzedania oryginalną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś z forumowiczów ogarnia całe webasto? Chodzi mi czy jak załatwię zestaw to mi ktoś z Was zamontuje całość? Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pytanie. czy jesli kupiłbym webasto pionowe z b7 3.0tdi podejdzie do b6 1.9 ?? chodzi o piec (8e0265081 Q )

wężę i inne pierdoły pewnie będzie trzeba wziąć z wersji b6. tylko czy da się to wszystko przełożyć ??

i czy webasto z A6 C6 podejdzie do B6 ??

i czy ktoś podjąłby się pomocy przy montażu tzn. montażu ... ?? :)

Edytowane przez oloxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi może zamontować czerpak w pompie w baku ??

byłbym wdzięczny za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,

Czy ktoś u siebie posiada zamontowane dość leciwe już webasto DW 50? Posiada ono wbudowaną pompę obiegową wody wraz z zbiorniczkiem na paliwo które wraca z powrotu przez filtr do baku.

W wersjach na pompie VP działa one poprawnie , pytanie czy może mieć jakieś nieporządane skutki montażu w PD?

Zastanawiam się nad wersją DW 50 - choćby dlatego że nie trzeba ciągnąć paliwa z baku i montować pompki po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce wymontowac piec w celu naprawy czy ktos podpowie jak go wyciagnac jest on przy podluznicy moze ktos dysponuje manualem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...