Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

To co jest w pierwszym poście to mam zakodowane.

Zauważyłem że jak włączę ręcznie ogrzewanie działa cały czas do momentu odpalenia silnika. Przekrecenie sracyjki nie powoduje wyłączenia 

 

Tak się zastanawiam czy fakt że mam aktywne dogrzewanie w postaci grzałki w nagrzewnicy może mieć wpływ na to że webasto się nie włącza. Może trzeba coś przekodować żeby nie grzałka się włączała a webasto?

Edytowane przez djbasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podlaczeniem wezy plynu.z.webasta.do auta, probowalem wiele wariantow i waz doprowadzajacy do webasto jest cieply a od webasta jest zimny tak jakby piec plokowal.plyn? ale jak podlaczalem waz ogrodowy do pieca to byl przeplyw ? 

Webasto podlaczalem pod wąż co idzie od silnika do nagrzewnicy rozciolem go (ten dolny bez odpowietrznika) i z silniak na webasto i z webasta na nagrzewnice. Jak tak zrobilem to wogole plynu w nagrzewnicy nie bylo ? Mógłby ktos poradzić 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie mam teraz auta, bo bym od razu sprawdził jak ja mam podłączone. 

Tu masz schemat Elsy jak to robi fabryka:

1.8T układ chłodzenia z webasto.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ppodlaczylem i mi nie.dziala. Tak jakby silnik nie mial.sily przepchnac plynu przez webasto, odpowietrzalem kilka razy i nic w nagrzewnicy nie ma.plynu i weze od webasto zimne? 3dzien juz sie z tym bawie i powoli watpie w.te webasto w mojeje b7

 

Dałem rade z podłączeniem,  musiałem tylko pożądnie odpowietrzyć układ chcłodzenia bo to mnie myliło jak odłączłem.

Edytowane przez MarcinHubert
znalazłem rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek webasto diesel :wink:.

znajdź wątek webasto benzyna  lub pw

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu dlaczego nie mogę włączyć webasto na pracującym silniku. Dodam że ostatnio jeszcze zmieniłem kodowanie w silniku, była możliwość zakodowania że jest zamontowane ogrzewanie postojowe. Po tym zabiegu zauważyłem że przy temperaturze poniżej 5 stopni nie włączają mi się grzałki nagrzewnicy. Lecz nadal nie mogę włączyć webasto na pracującym silniku. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny. Mile widziane kodowania webasto, licznik, sinlik, klimatronik. Zależy mi na tym żeby to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos znalazl lub wie cos o serwisie ktory potrafi naprawic ardica ? moj srasznie kopci na bialo po odpaleniu szukam kogos kogos kto to ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców. Przez źle ustawioną dawkę mam zalane paliwem webasto. Jak to wypalić ?? Kilkukrotne próby odpalenia nic nie dają, zagotowują jedynie paliwo

Edytowane przez oloxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba rozebrać piec i osuszyć ręcznie z paliwa szmatką. Chyba nie ma żadnej procedury wypalania jak ci się odpali to samoczynnie ci sie wypali a jak nie odpala ci to trzeba rozebrać i osuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Panowie  do auta  zony  chce zalozyc thermo topa  w sumie juz  jest wszystko podlaczone  oprucz  climatronica. 

Na jaki pin  podac  i w jakie kostce  musze podac  12+  by panel sie zalaczyl? 

Niby kostka D pin 10 als jest on zajety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Audi 170 napisał:

SmartSelect_20191113-164122_Samsung Internet.jpg

Ja podłacząłem termo topa i dawałem na pin 10  w 16 pinowej wtyczce bodajże czarna kostka i wszystko śmiga. Miałem akurat wolny ten pin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem do w passacie kolegi robilem i on mial tez pin do ogrzewania dodatkowego wolny .

 

A u mnie jest on zajety  zrobie to  z przekaznikiem  i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardic 912d jakie musi mieć minimalne napięcie z aku do startu? 

Przy uruchomionym silniku odpala, chwilę po zgaszeniu silnika też, ale rano po nocce za cholerę się nie uruchomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 15:27, cynek777 napisał:

Ardic 912d jakie musi mieć minimalne napięcie z aku do startu? 

Przy uruchomionym silniku odpala, chwilę po zgaszeniu silnika też, ale rano po nocce za cholerę się nie uruchomi...

Akumulator wymien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...