Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

kolego w b6 czy w b7 rura wydechowa idzie z webasta koło podłużnicy przechodzi obok węży klimatyzacji tak jak piszesz, ale czy nie może być pojedyncza to nie wiem. Ja mam ori jest tam temperatura dość wysoka ale rurka jest dość cienka więc wydaje mi się ze taka rurka którą kolega zapodał powyżej powinna wystarczyć nic się nie powinno dziać

Wydech trzeba tak ustawić żeby nie dotykał innych przewodów, miedzy innymi klimatyzacji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w b6 czy w b7 rura wydechowa idzie z webasta koło podłużnicy przechodzi obok węży klimatyzacji tak jak piszesz, ale czy nie może być pojedyncza to nie wiem. Ja mam ori jest tam temperatura dość wysoka ale rurka jest dość cienka więc wydaje mi się ze taka rurka którą kolega zapodał powyżej powinna wystarczyć nic się nie powinno dziać

Wydech trzeba tak ustawić żeby nie dotykał innych przewodów, miedzy innymi klimatyzacji itp

No właśnie nie wiesz, a ja wiem i w oryginale rura po 2003 do webasta poziomego jest podwójna i posiada dwa pierścienie dystansowe "gumowe" do odsunięcia od innych przewodów.

Do tego idzie bardzo blisko przewodu wodnego do chłodnicy.

Rura podwójna po 10 min. pracy zaraz za piecem ma 82-83 stopnie, więc to nie jest mało.

Do tego jak wspomniałem, ta którą zrobiłem jest grubsza i trudniej ja wyprofilować żeby nie dotykała innych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeśli moge to wrzucę aukcje z tym nyplem to zrobienia wejścia w pompe paliwa, sam szukałem i oto co znalazłem ;)

http://allegro.pl/nypel-lacznik-redukcja-zlaczka-6-6-6mm-6-mm-i1334118838.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam ardica ale cos na licencji webera bo podobne sterowniki itp.

Czy mozna zdalne sterowanie założyć od webasta lub typowego ebera czy muszę mieć od ardica?

Czy jakies kodowanie sterownika zdalnego trzeba zrobic bo jak tak to mam maly problem bo podpiecie sie pod gniazdo auta nie wykazuje mojego ardica czy to sprawdzali mi w serwisie ogrzewaczy w krakowie czy kumpel z VAGA nie polaczyli sie z ogrzewaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze musisz dowiedzieć się czy jest cyfrowe czy analogowe i do tego dobrać odpowiednią centralkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam ardica ale cos na licencji webera bo podobne sterowniki itp.

Czy mozna zdalne sterowanie założyć od webasta lub typowego ebera czy muszę mieć od ardica?

musisz miec pilota od danego webasta inaczej nie bedzie dzialac :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest analogowe to można kupić centralne z vw analogową i będzie działać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam ardica ale cos na licencji webera bo podobne sterowniki itp.

Czy mozna zdalne sterowanie założyć od webasta lub typowego ebera czy muszę mieć od ardica?

musisz miec pilota od danego webasta inaczej nie bedzie dzialac :confused4:

Pilota, czy centralke?

Bo gdzieś słyszałem, ze pilot od np. t90 można zakodować do T80 (info. nie potwierdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot T91 można zakodować z centralką T90 ale do T80 raczej nie będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot T91 można zakodować z centralką T90 ale do T80 raczej nie będzie pasował.

żaden T91 i 90 na bank nie zabangla z T-80

A mozesz mi powiedziec jak to zrobic bo albo nie doczytalem albo nie pisze o tym .

Za info dzieki.

Jak masz dokładane nie ori ogrzewanie to na 90% masz możliwość sterownia analogowego.

Najlepiej nie bawić się w żadne piloty a zwłaszcza od bram bo one mają słaby zasięg tylko poszukać sterownik GSM (lub powiadomienie do alarmu z kanałem on/OFF) Ja chiałem coś takiego u siebie zamontować ale mam ori ogrzewanie i wszystko chodzi na szynie BUS nie ma możliwości podpięcia się analogowo więc musiałem dorwać ori pilot ale takie rozwiązanie z tym sterownikiem GSM daje praktycznie możliwość wł/wył wysyłając sms bez ograniczeń odległościowych jeśli oczywiście jest zasięg sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazlem na allegro piec webasto 8K0265081F (http://allegro.onet.pl/webasto-audi-a4-8k0-diesel-i1349796520.html) juz z pilotem :)

Nadaje sie to do mojego auta czy musze szukac z oznaczeniem 8e0??

Podobnie jest ze strownikami - najczesciej trafiam 8k0

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bedzie pasowal ze wzgladu na twoj silnik V6 gdzie jest zastosowany zawór blokowania płynu chłodzącego

Szukalbym raczej albo z oznaczeniem 8E0 albo dedykowane np. Ardic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ten bedzie lepszy http://allegro.onet.pl/webasto-orginal-audi-03-08-8e0-diesel-i1358694249.html ??

sterownik ma dokladnie ten sam numer ktory podales tylko na koncu jest literka A - starsza wersja?? na zdjeciach wyglada na w miare kompletny - jest wiazka i wydech

moze ewentulanie moglbys polecic jakis kompletny zestaw do samodzielnego montazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos takiego bedzie :) dzwon i pytaj o reszte gratow moze cos jeszcze ma :cool1: bo potrzeba jeszcze kilka rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dzwonilem :) niestety nic nie ma

znalazlem jeszcze takie: http://allegro.onet.pl/audi-a4-8eo-b7-avant-2-0-tdi-webasto-i1375250051.html od b7 bo rozumiem ze do b6 tez pasuje :) ale nic poza tym piecem nie ma i 820 jest troche drogo jak za sam piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.espar.com/tech_manuals/Vehicle%20installations/Audi/A4_2004/Diesel/25_2390_95_17_55_DE_0405.pdf

opis włożenia np. do a4 z 2004 roku

szwagier właśnie przerabia mondeo z fabrycznym webasto od podgrzewania silnika do ogrzewania kabiny.

piekne opisy i instrukcje dostępne pod

http://www.espar.com/tech_manuals/index.php?cwdRelPath=Vehicle%20installations/&view=list

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejne pytanie.

Mam do wymiany dolny przewód od chłodnicy idący chyba do termostatu no i do zbiorniczka.

W Etce występuje taki pod Webasto z opisem "... z szybkozłączem", czy ktoś wie, czym on się rożni od zwykłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...