Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne o to chodzi :) a co sie stalo Pikus :mysli: sprawdzales numery PR

waz.jpg

No mam lekko przetarty ten przewód i chce go wymienić zanim mi pęknie gdzieś w trasie.

Dlatego się zastanawiam, czy nie poszukać takiego pod webasto skoro i tak będę wymieniał.

Pasowałoby żeby ktoś kto ma w oryginale webasto zrobił jakieś foto albo opisał ten przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt weza w ASO to okolo 260 PLN pod webasto czy bez webasta :) A nie chcesz zwyklego dac albo wlozyc krociec jakis :mysli: Foty by sie przydaly tylko kto je nam zrobi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt weza w ASO to okolo 260 PLN pod webasto czy bez webasta :) A nie chcesz zwyklego dac albo wlozyc krociec jakis :mysli: Foty by sie przydaly tylko kto je nam zrobi :rolleyes:

Raczej używki będę szukał i chyba dam sobie spokój z tym pod webasto.

Tylko trochę mnie ciekawi czym to się różni :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt weza w ASO to okolo 260 PLN pod webasto czy bez webasta :) A nie chcesz zwyklego dac albo wlozyc krociec jakis :mysli: Foty by sie przydaly tylko kto je nam zrobi :rolleyes:

Raczej używki będę szukał i chyba dam sobie spokój z tym pod webasto.

Tylko trochę mnie ciekawi czym to się różni :mysli:

W ogóle nie widzę potrzeby szukania fabrycznych przewodów do webasto. Za dużo szukania i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt weza w ASO to okolo 260 PLN pod webasto czy bez webasta :) A nie chcesz zwyklego dac albo wlozyc krociec jakis :mysli: Foty by sie przydaly tylko kto je nam zrobi :rolleyes:

Raczej używki będę szukał i chyba dam sobie spokój z tym pod webasto.

Tylko trochę mnie ciekawi czym to się różni :mysli:

W ogóle nie widzę potrzeby szukania fabrycznych przewodów do webasto. Za dużo szukania i kasy.

A TY czytasz wogóle co ja pisze???? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić pompkę, bo za duże dawki podaje. Możliwe, że się wyrobiła, przez to ma duży skok tłoka i dawka leci większa.

Dzwoniłem właśnie do użytkownika z allegro, o którym wspomniano w pierwszym wątku i wystawił specjalnie taką pompkę jaką potrzebuje.

Czy moglibyście potwierdzić, czy ta pompka:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1469192407

będzie miała identyczne parametry?

Wiem, że muszę przełożyć króciec na szybkozłączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka oki.

Ale skoro zmieniłeś taktowanie i nic to nie dało to nie jest to winna pompki.

Ja mam pompkę co daje po teście coś koło 46ml i po obliczeniach i ustawieniu w kompie webasto mi nie kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montowałem pompke chyba taką jak na foto i niby jest ok Grześ ma chyba taką samą :decayed:

1467869638

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam dałem 150zł i wszystko działa poprawnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić pompkę, bo za duże dawki podaje. Możliwe, że się wyrobiła, przez to ma duży skok tłoka i dawka leci większa.

Dzwoniłem właśnie do użytkownika z allegro, o którym wspomniano w pierwszym wątku i wystawił specjalnie taką pompkę jaką potrzebuje.

Czy moglibyście potwierdzić, czy ta pompka:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1469192407

będzie miała identyczne parametry?

Wiem, że muszę przełożyć króciec na szybkozłączkę.

taka pompke montowalismy i o tych parametrach i wszystko smiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka pompke montowalismy i o tych parametrach i wszystko smiga :)

Dzięki wielkie! A co sądzisz o wymianie pompki w moim przypadku?

Ale skoro zmieniłeś taktowanie i nic to nie dało to nie jest to winna pompki.

Ja mam pompkę co daje po teście coś koło 46ml i po obliczeniach i ustawieniu w kompie webasto mi nie kopci.

Ale chyba podawanie dużej dawki w dużych odstępach nie jest równoznaczne z małą dawką w małych odstępach, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje. Ale u mnie jest duża dawka, a w mniejszych odstępach i nie kopci.

A sprawdzałeś obroty dmuchawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś obroty dmuchawy??

8000 rpm

Wykręciłem również świecę i obserwowałem kręcący się wirnik (podczas testu wyjść).

Świece podłączyłem bezpośrednio do akumulatora, robi się cała czerwona w parę sekund. Mam nadzieje, że przez sterownik ogrzewania również tak się grzeje...[br]Dopisany: 18 Luty 2011, 22:01_________________________________________________Zmierzyłem jeszcze w trakcie dymienia wszystkie bloki danych:

62a7549b465c2ba2.png

b9f273fef269e004.png

db0a8642fb896ce9.png

5c086b2720129a64.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Mam u siebie fabryczne ogrzewanie ( niestety ardic i do tego się posypał :( ). Cena naprawy będzie dosyć wysoka i pomyślałem czy nie lepiej jest zamontować jakiś piec webasto albo eber... z analogowym sterowaniem bo wtedy mógłbym dorzucić jeszcze lepszego pilota no i łatwiej trochę o części. Pytanie teraz co z tym zaworem blokowania płynu chłodzącego. Czy jest on integralną częścią pieca ? Jeżeli jest to oddzielny temat to czy przy nowym piecu też powinienem go zostawić czy wyrzucić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z piecami :confused4: jak cos sie sypnie to sa duze koszta a zwlaszcza jak jest intensywnie eksplatowany . Jezeli chodzi o zawor blokowania plynu to nie jest on integralna czescia webasto . Sprawdz czy masz go wogole :cool1: tak wyglada on rysunku :) Jak wiadomo jest obecnie wysterowywany tylko w samochodach z silnikiem 6-cylindrowym.

W samochodach montowanych do modelu roku 2005 może być zamontowany zawór blokowania, nie zostaje jednak wysterowany (komputer sterujący ogrzewania dodatkowego musi być odpowiednio zakodowany) .

Jeżeli do zaworu blokowania płynu chłodzącego ogrzewania nie jest przyłożone napięcie (duży obieg układu chłodzenia) płyn chłodzący może płynąć z przyłącza węża D (od wymiennika ciepła klimatyzatora, ogrzewania) do przyłącza D (do silnika).

Jeżeli do zaworu blokowania płynu chłodzącego, ogrzewanie jest przyłożone napięcie (mały obieg układu chłodzenia), płyn chłodzący może płynąć z przyłącza węża D (od wymiennika ciepła klimatyzatora, ogrzewania) do przyłącza węża C (do ogrzewania postojowego).

Przyłącze G jest zamknięte korkiem :)

Zawór blokowania płynu chłodzącego, jest tak długo sterowany przez komputer sterujący ogrzewania dodatkowego w trybie ogrzewania postojowego aż płyn chłodzący w ogrzewaniu postojowym osiągnie zadaną temperaturę .

zaworv6silnik.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz zawór blokowania płynu to zostawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by do mojej V6?: http://moto.allegro.pl/webasto-audi-a4-8e0-i1570306425.html

Czego jeszcze brakuje? Oferta atrakcyjna cenowo? :mysli::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pasowac :) widze ze glowne czesci sa i nawet zawor chyba :naughty: popytaj czy nie ma jeszcze innych gratow typu : pompka dozujaca , pompa paliwa , przwodow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...