Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście sprawdzić jak działa u Was przewietrzanie nagrzanego wnętrza auta zostawionego na słońcu uruchamiane pilotem ogrzewania postojowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, klimatronik ustawia auto na 20C i w zależności jak gorąco w aucie tak mocno wentylator działa i potem stopniowo do wolnego biegu :),ostatnio widziałem że nawet po uruchomieniu silnika ikonka wentylacji migała. Zgasiłem auto i wentylator delikatnie wietrzył dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko ze jest to zwykly nawiew bez klimy z tego co pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, klimatronik ustawia na 20C i w zależności jak gorąco w aucie tak mocno wentylator działa i potem stopniowo do wolnego biegu :),ostatnio widziałem że nawed po uruchomieniu silnika ikonka wentylacji migała. Zgasiłem auto i wentylator delikatnie wietrzył dalej.

To chyba mam coś "nie-teges" :kwasny:

Włącza się, na FISie pojawia się wiatraczek, klimatronik się włączy, nawiew włączy się na jakieś 30 sek. i wszystko wyłącza się :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto kupić i zamienić piecyk w B6 tym który był stosowany w B7 (podobno poprawiony)?

webasto Audi A4 piec 8E0265081A (2525782647) - motoAllegro

Mój piecyk nieco dymi, mimo zastosowanego ori zestawu naprawczego (tak wynika z historii serwisowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra :wink:

Czy z historii jest wspomniane o uszczelnieniu pieca ?

Tak są wpisy, 2004 rok przy przebiegu 26901km

8E0261136 Tape Ilość 1.00

Domyślam się, że chodzi o to uszczelnienie

A82-10045.png

Następnie jest wpis reklamacyjny dot. Webasto przy 51tys km. Czyli mniemam, że poprzedniemu właścicielowi dymiło, ASO zastosowało zestaw uszczelniający i gów.o to dało :)

rekl.png

Przy tej reklamacji nie widnieje żaden wykaz użytych części czyli domyślam się, że ją odrzucono i tak to zostawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nadszedł czas na montaż ogrzewania postojowego i u mnie:)

Piszę do was żebyście mi pomogli się z tym wszystkim uporać a wolę zapytać niż coś spaprać.

A więc tak zacznę od początku czyli może od tego co udało mi się zakupić, może dodam na wstępie że cały komplet jest z 2006 roku i pochodzi z Audi A4 z silnikiem 2.0 TDI a będzie montowane w mojej A4 z silnikiem AVF tylko że QUATTRO.

Mniej więcej na tych zdjęciach pokaże co mam:

2604414941.jpg

Uploaded with ImageShack.us

26044149411.jpg

Uploaded with ImageShack.us

imag0239xn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

26044149412.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Z tego co już wyczytałem to brakuje mi włącznika w konsole, ale już go zamówiłem dzisiaj jest do odbioru.

Teraz kwestia po kolei montażu, podzielę to na 2 rozdziały:

1.Montaż fizyczny(zamontowanie pieca i przewodów paliwowych oraz wodnych)

2.Montaż elektryczny

AD.1

Z tego co widzicie na zdjęciach mam cały przewód paliwowy jedynie obcięty jest przy końcu który wchodzi do pompki paliwa ale to nie problem te 30 cm dokupię węża paliwowego.

Teraz najbardziej irytująca mnie kwestia podłączenia go do pompki paliwa, zrobiłem zdjęcie moich dwóch pompek (gdyż mam QUATTRO).

Powiedzcie mi co mam najlepiej zakupić żeby zrobić wyjście paliwa na webasto, na pewno jakieś rezanko gdyż nie będę kupował nowej pompki. Oto zdjęcia obu pompek paliwa u mnie, gdybyście mi pokazali w której mam co zamontować:

Pompka 1 za fotelem kierowcy(numer:8E0201317):

imag0262z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pompka 2 za fotelem pasażera(numer:8E0906087J):

imag0264xn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kolejna kwestia to podłączenie przewodów wodnych:

Tutaj już wiem że muszę kupić około 1,5 m przewodu wodnego o średnicy 20mm oraz te złączki plastikowe i wpiąć się szeregowo w wejście do nagrzewnicy, a więc myślę że z tym nie będzie problemów.

AD.2

Podłączenie elektryki:

a)Po rozmowie z kolegą wrclaguna dowiedziałem się że skoro miałem BNSa i został mi włącznik obok zapalniczki czyli po prostu wmontowuję ten nowy do sterowania webastem i po kłopocie i odchodzi mi całe te podłączanie do liczników?

b)Teraz kwestia podłączenia odbiornika pilota do sterownika pieca:

Jak widać na zdjęciach gościu ładnie obciął kable pozostawiając kostki i trochę kabli. Powiedzcie mi teraz pod jakie piny ze sobą połączyć te 2 sterowniki, na zdjęciach pokaże oba kable wychodzące najpierw ze sterownika pilota wychodzą tam 3 kable i na drugim zdjęciu kable ze sterownika pieca:

Kable sterownik pilota:

imag0240xy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kable sterownik Pieca:

imag0255bx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

imag0257cr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Które mają być ze sobą połączone?

c) Połączenie reszty kabli z piecyka do instalacji:

Napiszcie proszę gdzie mam podpiąć resztę czyli 6 przewodów ze strownika pieca do instalacji (Fotka ta co wyżej).

W sumie ze sterwonika pieca wychodzi 9 kabli jak widać na zdjęciu, 3 idą do odbiornika pilota więc zostaje te 6 sztuk więc gdzie one idą?

d)Podpięcie pompki dozującej(pompki oryginalna):

Z pompki dozującej wychodzą 2 kable, gdzie je mam podpiąc? Nie czasem do sterownika pieca?

Tutaj zdjęcie tej pompki z 2 kabelkami:

imag0249bf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

To by było na razie na tyle, jak odpowiecie mi na te pytania to jutro zabieram się za pierwszy etap montażu :)

Z góry dzięki za pomoc i sorry za tak długi post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,ze masz prawie wszystkie graty do MODA :thumbup1: Zacznij od sprawdzenia pompki dawkującej oraz pieca czy chodzą :wink:

Brakuje ci pompy paliwa z wyjsciem do webasta dlatego zastosoj taką rurkę

Eberspaecher rurka 22 1000 20 1600 0C WEBASTO (2618772173) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tutaj sprawa jest prosta bo masz ORI przewody paliwowe , jedynie musisz dokupić mocowania pod nie (masz w pierwszym poscie numery ).

Jezeli chodzi o schemat podłaczenia przewodów ze sterownika pieca to tu masz rozpiskę

schematwebasto1.jpg


W pierwszej kolejności to zamontowałbym wszystkie graty a pozniej bawił sie z elektryką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że kupiłem wypalony piec - już za późni na reklamację (muszę od nowa szukać gratów :facepalm:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że kupiłem wypalony piec - już za późni na reklamację (muszę od nowa szukać gratów :facepalm:).

Tzn?

A może wkład z ASO Volvo? Masz pewność, że środek piecyka jest tip-top. Z używkami nigdy nie wiadomo w jakim stanie kupujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że kupiłem wypalony piec - już za późni na reklamację (muszę od nowa szukać gratów :facepalm:).

Tzn?

A może wkład z ASO Volvo? Masz pewność, że środek piecyka jest tip-top. Z używkami nigdy nie wiadomo w jakim stanie kupujesz

No właśnie po 2 latach rozebrałem piec a tam wszystko popalone... Teraz to już d*pa ze zwrotem. Najpewniej kupię zestaw naprawczy (nie wychodzi tak źle).

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:53 ----------

...i tak brakuje mi jeszcze przewodów do wody i zaworka. Trochę wkładu zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,ze masz prawie wszystkie graty do MODA :thumbup1: Zacznij od sprawdzenia pompki dawkującej oraz pieca czy chodzą :wink:

Brakuje ci pompy paliwa z wyjsciem do webasta dlatego zastosoj taką rurkę

Eberspaecher rurka 22 1000 20 1600 0C WEBASTO (2618772173) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tutaj sprawa jest prosta bo masz ORI przewody paliwowe , jedynie musisz dokupić mocowania pod nie (masz w pierwszym poscie numery ).

Jezeli chodzi o schemat podłaczenia przewodów ze sterownika pieca to tu masz rozpiskę

http://img87.imageshack.us/img87/1696/schematwebasto1.jpg

W pierwszej kolejności do zamontował bym wszystkie graty a pozniej bawił sie z elektryką :wink:

1.Cena za tą rurkę masakra:/ nic w niej nie ma szczególnego a tyle chajsu. no ale nic zakupię ją czyli kolejna kwestia będzie rozwiązana.

2.Gzie mam wywiercić dziurę na tą rurkę i w której z pompek wiercić tej za kierowcą czy pasażerem?

3. Co do elektryki:

wszystko na schemacie jest po angielsku więc ciężko mi będzie dojść, może mi ktoś z chłopaków co już montował powiedzieć które przewody ze strownika pilota i sterownika pieca łączą się ze sobą? oraz gdzie idzie ta reszta przewodów ze sterownika pieca?

A chłopaki dodam tylko że cały komplet dorwałem za 1 tauzynka:) komplet to co na zdjęciach jedynie nie było tego sterownia koło zapalniczki bo to piecyk z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rurkę (wpiecie) kupisz taniej tylko musisz poszukać ja wkleiłem ci pierwszy z brzegu przykład jak to wygląda :wink:

2.Wepnij sie w zbiornik który jest nizej .

3.Postaram ci sie rozpisać twoje wiazki co masz :

Wtyczka 6-stykowa do odbiornika radiowego ogrzewania postojowego :

PIN 1 - Wyjście dla sygnału włączającego i wyłączającego do komputera sterującego ogrzewania dodatkowego

PIN 2 , 3 , 5 – Niewykorzystany

PIN 4 – Masa

PIN 6 – Zasilanie napięciowe (zacisk „30“)

schematwebasto2.jpg

imag0239xn.jpg

imag0240xy.jpg

Schemat wiazki od sterownika webasta :

schematwebasto1.jpg

imag0255bx.jpg

imag0257cr.jpg

imag0249bf.jpg

J364 - sterownik weabasta

E87 - klimatronik (mostkujesz tam CANY wg. schematu )

V54 -pompka dozujaca ( mase łapiesz gdziekolwiek a niebieski kabelek ciagniesz az do piecyka PIN6)

MASE (brazowe kable łapiesz w lewym dolnym słupku A)

Zasilanie (czerwony ) ciągniesz do bezpiecznika tak samo od sterownika radiowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak to wygląda w oryginale, czy wszystkie plusy, tzn. z sterownika pieca z odbiornika pilota i z pompki dozującej są gdzieś pociągnięte pod jeden bezpiecznik? Nie wiem jak to u siebie rozwiązać gdzie mam zamontować ten bezpiecznik, przydało by mi się jakieś zdjęcie jak to robiliście u was z tymi bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiercenie w deklu pompy to ja ZTCP zrobiłem to z prawej strony (za pasażerem) a dokładnie w miejscu gdzie jest taki jakby prostokąt obok wtyczki elektrycznej (górna część zdjęcia)

DSC00121.JPG

Jeśli chodzi o przewody, które idą do wtyczki pompki paliwa to jeden z nich to sygnał ze sterownika (nie pamiątam który) drugi to masa (podpinasz pod byle śrubkę np tą mocującą tą pompkę)

---------- Post dopisany at 10:06 ---------- Poprzedni post napisany at 10:02 ----------

Aha, ja mam bezpiecznik w tablicy bezpieczników zrobiony przy czym wiązkę dorabiał mi Mario_ z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...