Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poszukuję tego małego talerzyka, który jest pod tym małym śmigiełkiem w rozpylaczu. Może by miał ktoś do odsprzedania?

Na rysunku to jest element "D"

http://img546.imageshack.us/img546/3362/ropylaczdiesel.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję tego małego talerzyka, który jest pod tym małym śmigiełkiem w rozpylaczu. Może by miał ktoś do odsprzedania?

Na rysunku to jest element "D"

http://img546.imageshack.us/img546/3362/ropylaczdiesel.png

Jest to częśc ktora jest razem w zestawie naprawczym do webasto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens bawic sie z montazem podgrzewacza z Vito? no i czy da sie :wink:

Moze lepiej sprzedac i kupic ori

Byle jak najnowsze, ja kupiłem z 2002 i oczywiście rozpylacz był do regeneracji a po jakimś czasie padła też pompka wody. Ponaprawiałem to ale jeszcze nie założyłem więc nie wiem czy będzie dobrze. W każdym bądź razie za regeneracje rozpylacza nie brałbym się drugi raz, przy odkręcaniu urwała się śruba i teraz jest to na kleju, niestety już na pewno nie będzie wyważone jak to piszą że jest w ORI bo nie udało się tej śruby idealnie wkleić :kwasny: Ogólnie firma Eberspacher MZ się nie popisała z tymi piecami :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na piecu w mojej a4-ce mógł by zrobić "doktorat". Korzystam z tego cuda już od kilku lat i z regularnością co roczną (oczywiście przed sezonem) muszę coś dłubać. Już 2xwymieniałem palnik, wymiana pompki paliw i wymiana pompki wody. W tym roku z powodu dymienia, braku utrzymania płomienia (kody awarii), brak obiegu powietrza itd, itp... wymieniłem cały piec. Z rocznika 2003 na 2006. Piec konstrukcyjnie niczym się nie różni tylko nazwą (oryginalnie ARDIC, a teraz Eberspacher), oraz trochę inaczej rozwiązane mocowania lecz wszystko pasuje.

Po wymianie i odpaleniu grzał pięknie tylko masakrycznie dymił i dziwnie smrodził (coś w rodzaju spalonego rozpuszczalnika nitro). Postanowiłem opróżnić zbiornik paliwa i zatankować w innej stacji jak dotychczas (zawsze tankowałem Shell FuelSave Diesel, teraz zatankowałem w Orlenie VERVA ON). Piec pięknie grzeje i tylko przy odpaleniu lekko zadymi - tak ma być.

W instrukcji załączonej do auta napisane było coś o właściwym paliwie. Prawdopodobnie chodzi tu o paliwo bez dodatków bio.

Pozdrawiam i dobrego grzania bez dymienia.

Doczytałem. Nie może być stosowane biopaliwo (RME > Rapeseed Methyl Esters)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna

tak wiem o tym nr zamiennym, ale może ktoś ma używkę sprawną żebym mógł wykluczyć awarię swojej pompki. Czy wiesz może czy łatwo zdemontować tą pompkę? Ona jest bezpośrednio przy piecu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ta wtyczka T32 od licznika do której trzeba się wpiąć 2 przewodami to jest ta z prawej czy ta z lewej siedząć za kierownicą jedna ma kolor fioletowy a druga zielony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Niebieska wtyka :wink: tam mostkujesz CANY ,tylko pamietaj ze musza byc skrecone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek co masz na myśli?

Na poprzedniej stronie narysowałem z paincie jak ja to rozumie: Po prostu te połączenie już jest między licznikiem i klimatronikiem a ja się muszę wlutować w te połączenia dwoma kablami ze sterownika?

Gdzie jest tam lepsze dojście żeby nie się wlutować w licznik czy w klimatronik?

Generalnie mam już wszystko założone jutro tylko kabelki polutuję i pierwsza próba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze rozumiesz :wink: jest to połaczenie miedzy wspołpracujacymi sterownikami (licznik ,klimatronik. webasto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy tą końcówkę tłumika pieca(chodzi mi o ten element który łączy rurkę tłumika z plastikową osłoną silnika) można kupić w serwisie? Jeśli można to podajcie mi numer tej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy tą końcówkę tłumika pieca(chodzi mi o ten element który łączy rurkę tłumika z plastikową osłoną silnika) można kupić w serwisie? Jeśli można to podajcie mi numer tej części?

Wystepuje to jako całośc :kwasny: a cena powala :facepalm: 680 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy tą końcówkę tłumika pieca(chodzi mi o ten element który łączy rurkę tłumika z plastikową osłoną silnika) można kupić w serwisie? Jeśli można to podajcie mi numer tej części?

Też tego nie mam i wydech opaską złapałem do jakiejś śruby, chyba od stabilizatora i tylko nakierowałem w tą dziurę, niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie bo kawałek osłony się stopił :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek albo inni szpece. Czy na VAG-u w którymś z bloków pomiarowych można sprawdzić czy pompka V55 dostaje napięcie czy też nie? lub inne wskazanie które tyczy się pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy tą końcówkę tłumika pieca(chodzi mi o ten element który łączy rurkę tłumika z plastikową osłoną silnika) można kupić w serwisie? Jeśli można to podajcie mi numer tej części?

Też tego nie mam i wydech opaską złapałem do jakiejś śruby, chyba od stabilizatora i tylko nakierowałem w tą dziurę, niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie bo kawałek osłony się stopił :kwasny:

Dokupiłem odpowiednie elementy i postaram się dorobić hurtowo te brakujące końcówki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...