Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

ad4. Tak. Plus odnoga wiązki pod zdalne sterowanie do lewego nadkola bagażnika. Dodatkowe kable do minimalny koszt a zostawiasz sobie możliwość montażu zdalnego sterowania w przyszłości. Kable zostawisz po tylną kanapą i tyle.

Wiązka od Mario_ - wtyka do sterownika jest :-)

ad5. Menago wkładał swoją filigranową łapę i odpinał wtyczki bez wyciągania zegarów :lol1: Wtyczki bardzo podobne do tej 32-pinowej w MCE. Z taką samą blokadą. Jest podejście.

Zlokalizowałem, myślę że dam radę od spodu

I to wszystko na tym mrozie robisz? :shocked: Trochę się w roczny cykl pogodowy nie wstrzeliłeś :decayed:

Auto mam od niedawna a zgromadzenie części też trochę zajęło :kwasny: Robię w garażu (2*C) więc tragedii nie ma, zresztą z braku czasu montaż będzie w co najmniej kilku etapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w tym garażu gniazdko elektryczne polecam farelkę. My się tym wspomagaliśmy :decayed::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

koledzy a jak ustawić temperaturę na klimatroniku żeby po włączeniu webasta pilotem była taka jak chcę? bo bez różnicy jak kombinuje i na jakich ustawieniach wyłączam auto to zawsze po zdalnym odpaleniu jest 20 stopni ???

2)

jak długo będzie chodzić webasto po włączeniu pilotem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 U mnie też jest zawsze 20 stopni, nie wiem czy da się to zmienić

Ad. 2 Z pilota uruchamia się tak samo jak przy ostatnim włączeniu webasta, tzn jak sobie na fisie ustawisz 30 min włączysz i wyłączysz to będzie 30 min. Takie moje spostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Zawsze jest taka temp jaką zostawiam przed zgaszeniem auta, natomiast nie zawsze jest nawiew taki jak ustawie (szyba lub AUTO), najczęściej jest na AUTO

Ad.2 jak kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

koledzy a jak ustawić temperaturę na klimatroniku żeby po włączeniu webasta pilotem była taka jak chcę? bo bez różnicy jak kombinuje i na jakich ustawieniach wyłączam auto to zawsze po zdalnym odpaleniu jest 20 stopni ???

2)

jak długo będzie chodzić webasto po włączeniu pilotem ???

ad1. u mnie jest tak, że jak ustawię np. 22 na auto, to jak przychodzę do auta to na klimatroniku tyle jest i cały czas auto.

ad2. webasto bedzie chodzic tyle po włączeniu pilotem, jaka bedzie widniec wartość przy 1 ustawionej pamięci ( pole nr 1 ) ale nie dłużej niż 60 min, bo to jest maks 1 razowego grzania lub jak temp. płynu przekroczy 75 st, choć można ustawić 3 załączenia pod rząd z minutową przerwą, choć i tak jak przekroczy 75 st to zgasnie.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Zawsze jest taka temp jaką zostawiam przed zgaszeniem auta, natomiast nie zawsze jest nawiew taki jak ustawie (szyba lub AUTO), najczęściej jest na AUTO

Ad.2 jak kolega wyżej.

to dziwne bo mam ustawione w aucie 19 stopni a jak zgasze silnik i włącze webasto to jest 20 stopni :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Zawsze jest taka temp jaką zostawiam przed zgaszeniem auta, natomiast nie zawsze jest nawiew taki jak ustawie (szyba lub AUTO), najczęściej jest na AUTO

Ad.2 jak kolega wyżej.

to dziwne bo mam ustawione w aucie 19 stopni a jak zgasze silnik i włącze webasto to jest 20 stopni :shocked:

Może to zależy od klimatronika, tak jak z min temperaturą. W jednych się da 16 ustawić a w innych 18.

Jaki z jaką literką na końcu masz klimatronik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam ostatnio na klimatroniku AUTO i na HI :evil: Na zegarach zaprogramowalem na 40 minut i nawet AKU nie padł :wink4:

Oczywisciew Adaptacjach ustawilem mniejsza wartosc dla spadku napiecia AKU :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

koledzy a jak ustawić temperaturę na klimatroniku żeby po włączeniu webasta pilotem była taka jak chcę? bo bez różnicy jak kombinuje i na jakich ustawieniach wyłączam auto to zawsze po zdalnym odpaleniu jest 20 stopni ???

2)

jak długo będzie chodzić webasto po włączeniu pilotem ???

ad1. u mnie jest tak, że jak ustawię np. 22 na auto, to jak przychodzę do auta to na klimatroniku tyle jest i cały czas auto.

ad2. webasto bedzie chodzic tyle po włączeniu pilotem, jaka bedzie widniec wartość przy 1 ustawionej pamięci ( pole nr 1 ) ale nie dłużej niż 60 min, bo to jest maks 1 razowego grzania lub jak temp. płynu przekroczy 75 st, choć można ustawić 3 załączenia pod rząd z minutową przerwą, choć i tak jak przekroczy 75 st to zgasnie.

pzdr.

Nie pisz głupot, że przy 75 się wyłączy, bo jakim cudem nagrzewa silnik do 90??

Dwa w jaki sposób nastawisz 3 grzania pod rząd??

Możesz sobie tylko ustawić godziny, a i tak będziesz musiał ręcznie włączyć i zaznaczyć jedną z 3 opcji.

Przy okazji sprawdzę swój sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Zawsze jest taka temp jaką zostawiam przed zgaszeniem auta, natomiast nie zawsze jest nawiew taki jak ustawie (szyba lub AUTO), najczęściej jest na AUTO

Ad.2 jak kolega wyżej.

to dziwne bo mam ustawione w aucie 19 stopni a jak zgasze silnik i włącze webasto to jest 20 stopni :shocked:

Może to zależy od klimatronika, tak jak z min temperaturą. W jednych się da 16 ustawić a w innych 18.

Jaki z jaką literką na końcu masz klimatronik?

musiałbym sprawdzić ale mogę na 16 dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

koledzy a jak ustawić temperaturę na klimatroniku żeby po włączeniu webasta pilotem była taka jak chcę? bo bez różnicy jak kombinuje i na jakich ustawieniach wyłączam auto to zawsze po zdalnym odpaleniu jest 20 stopni ???

2)

jak długo będzie chodzić webasto po włączeniu pilotem ???

ad1. u mnie jest tak, że jak ustawię np. 22 na auto, to jak przychodzę do auta to na klimatroniku tyle jest i cały czas auto.

ad2. webasto bedzie chodzic tyle po włączeniu pilotem, jaka bedzie widniec wartość przy 1 ustawionej pamięci ( pole nr 1 ) ale nie dłużej niż 60 min, bo to jest maks 1 razowego grzania lub jak temp. płynu przekroczy 75 st, choć można ustawić 3 załączenia pod rząd z minutową przerwą, choć i tak jak przekroczy 75 st to zgasnie.

pzdr.

Nie pisz głupot, że przy 75 się wyłączy, bo jakim cudem nagrzewa silnik do 90??

Dwa w jaki sposób nastawisz 3 grzania pod rząd??

Możesz sobie tylko ustawić godziny, a i tak będziesz musiał ręcznie włączyć i zaznaczyć jedną z 3 opcji.

Przy okazji sprawdzę swój sterownik.

90 to widzisz na liczniku a wcale taka temp nie musi zostac osiagnieta w calym ukladzie termostat otwiera przy chyba 78° albo 83 nie wiem teraz dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 87 powinien się otwierać.

Więc nei sądze, że przy 75 sie wyłączy webasto.

Zreszta poszukam info dokładnego bo byc może się myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli układ chłodzenia ma sie nagrzać to termostat powinien sie otwierać przy 90 C ... dobrze myślę że to chyba zbędne

a piec ma chyba ograniczenie temperatury na 100 C a nie 90 czy 75 .... to temperatura robocza. Jak dobrze myśle to zabezpieczenie termiczne pieca ma zapobiegać przegrzaniu elementu w sytuacji gdy np. zdechanie pompka obiegowa i piec nie będzie miał odpowiednego 'chlodzenia' płynem więc 100 C to jest chyba temp. progowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a po moich obserwacjach u siebie ileś wcześniej to jest właśnie tak jak ktoś wyżej spostrzegł, temp. płynu zdobędzie się na 70 stopni C i webasto się wyłącza, nawiew chodzi dalej..., następnie jak tylko temp. spanie to znów się włącza itd., zapewne do całkowitego czasu pracy ustawionego pod timerem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji z tą temp.

Zależne od ustawień sterownika, po temp. zewnętrzną

Kilka zrzutów z programu:

Wysterowanie zaworu blokowania płynu chłodzącego ogrzewania -N279- zostaje utrzymane, jeśli przy działającym ogrzewaniu postojowym zostanie uruchomiony silnik.

Przy temperaturze płynu chłodzącego ok. 91 °C ogrzewanie postojowe przełącza się z trybu regulacji na przerwę regulacyjną. Podczas przerwy regulacyjnej zawór blokowania płynu chłodzącego, ogrzewanie -N279- nie zostaje wysterowany, płyn chłodzący płynie w dużym obiegu układu chłodzenia.

W zależności od ustawienia w komputerze sterującym w zestawie wskaźników tablicy przyrządów -J285- wysterowanie ogrzewania postojowego pozostaje zachowane, jeżeli przy pracującym ogrzewaniu postojowym silnik zostanie uruchomiony i ponownie wyłączony, przy temperaturze płynu chłodzącego ok. 91 °C ogrzewanie postojowe przełącza się z trybu regulacyjnego na przerwę regulacyjną. Jeżeli w tych samochodach silnik zostanie wyłączony, ogrzewanie postojowe uruchomi się z przerwy regulacyjnej gdy tylko temperatura płynu chłodzącego spadnie poniżej 71 °C → Rozdział.

G = Przełączanie z trybu obciążenia pełnego na tryb regulacji (tryb obciążenia częściowego)

g = Tryb regulacji (czas trwania zależy od temperatury)

H = Sygnał wyłączający dla ogrzewania postojowego (ogrzewania dodatkowego), rozpoczęcie optycznego trybu pracy po wyłączeniu (wypalania)

– Komputer sterujący ogrzewania dodatkowego -J364- otrzymuje poprzez magistralę danych Komfort polecenie wyłączenia jako ogrzewanie postojowe (lub ogrzewanie dodatkowe). h = optyczny tryb pracy po wyłączeniu (maks. 20 sek.).

– Aż do zgaśnięcia płomienia

I = Czujnik płomienia sygnalizuje „Ciemno“, przełączenie z optycznego trybu pracy po wyłączeniu na elektryczny tryb pracy po wyłączeniu (w celu wydmuchania pozostałych spalin)

i = Tryb pracy po wyłączeniu w celu oczyszczenia komory spalania (ok. 50 sek.)

K = Przełączenie z elektrycznego trybu pracy po wyłączeniu na tryb pracy po wyłączeniu w celu ochłodzenia

k = Tryb pracy po wyłączeniu, aby temperatura płynu chłodzącego w ogrzewaniu postojowym nie wzrosła (ok. 50 sek.)

L = Koniec trybu pracy po wyłączeniu, ogrzewanie postojowe wyłączone

A82_0412.jpg

[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 21:17_________________________________________________Ja dzisiaj zauważyłem, że jeśli przed zgaszeniem silnika mam na klimie mniej niż 20, to webasto z automatu wali 20.

Natomiast jeśli przed zgaszeniem silnika mam ustawiona powyżej 20 na klimie, to webasto wali taką jak została ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zauważyłem, że jeśli przed zgaszeniem silnika mam na klimie mniej niż 20, to webasto z automatu wali 20.

Natomiast jeśli przed zgaszeniem silnika mam ustawiona powyżej 20 na klimie, to webasto wali taką jak została ustawiona.

U mnie działa tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy kompletne webasto z A4 z 2003 roku z silnikiem 2.5 TDI podejdzie do 2004 roku z silnikiem 1.9 TDI Quattro? Ewentualnie które części będą się różnić. Znalazłem na allegro użytkownika która ma wszystkie graty do tego auta tylko twierdzi że nie opłaca mu się tego wyciągać i że ta instalacja nie podejdzie do 1.9 TDI? Z góry dzięki za odpwiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo webasto w 2.5 V6 TDI jest zamocowane w pozycji stojącej i nie bardzo podejdzie do 1.9 TDI PD ze względu na mocowania :)

W 1.9 TDI jest ono umiejsciowione w pozycji lezącej .

Jak jest ono z 2003 roku tu juz swoje lata swietności ma za sobą :wink4: Szukaj młodszego rocznikowo a z tym daj sobie spokój.

Jakbyś poczytał pare stron wczesniej to na pewno sie dowiesz jaka jest najwieksza bolączka webasta w A4 :confused4:

Lepiej dać więcej za dobry i sprawny piec niz póżniej borykać sie z dość kosztownym remontem pieca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź. Szukam już trochę czasu jakiejś kompletnej instalcji i nic nie mogę trafić. Powiedz mi może jeszcze ewentualnie z jakich silników z B7 mógłbym wyciągnąć kompletną instalację żeby poprostu przerzucić to do mojego, czy tez jak napisałeś gdzie szukać młodszego pieca z jakiego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...