Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Mario kiedy byś miał ewentualnie te końcówki i w jakiej cenie?

Postaram się w weekend zrobić, jeśli będzie się to trzymać kupy, to wezmę więcej materiału i zobaczę ile wychodzi za sztukę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek albo inni szpece. Czy na VAG-u w którymś z bloków pomiarowych można sprawdzić czy pompka V55 dostaje napięcie czy też nie? lub inne wskazanie które tyczy się pompki

Wysterowanie elementów zapodajesz i chyba jako pierwsza włączona jest pompa obiegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORI Pompa obiegowa BOSCH 0392020024 8E0 261 431

Jestem na kupnie pompki i w pierwszym poście chyba jest błąd jeśli chodzi o oznaczenie pompki Boscha? Nie powinien być numerek 0392020034?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORI Pompa obiegowa BOSCH 0392020024 8E0 261 431

Jestem na kupnie pompki i w pierwszym poście chyba jest błąd jeśli chodzi o oznaczenie pompki Boscha? Nie powinien być numerek 0392020034?

Pasuje ta i ta :wink: zreszta jaką kolwiek załozysz to i tak bedzie chodzić .

Pamietam ze kumpel załozył o taką i tez bangla .

POMPKA POMPA WODY WEBASTO VW AUDI 5N0 965 561D (2770999360) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie jednak 0392020034 bo jest mocniejsza od tej z końcówką 024 z resztą taki numerek mam teraz na fabrycznej.

Mam nadzieje, że po wymianie pompki w końcu pozbędę sie problemów z webasto i zacznie chodzić jak należy czyli piec nie będzie się wyłączał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koledzy dzisiaj odpaliłem Webasto :)

Pierwsze odpalenie zanim zaciągnął paliwko trochę głośno chodziła pompka.

Pierwsze 5 minut dymił strasznie, a później przestał zupełnie. Jutro zobaczę rano czy się coś poprawiło, być może że długo nie używany piec musiał się przepalić.

Pierwsze wrażenie mega sprawa :)

Jeszcze tylko ta końcóweczka do wydechu żeby mi obudowy nie popaliło i wsio :)

Jakiś tam błąd jeden wyskoczył na razie go skasowałem zobaczymy jutro czy się poprawi jak coś będę meldował.

Co zauważyłem że jak świeciła mi rezerwa to webasto nie chciał startować i wywalało błąd że za mało paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem że jak świeciła mi rezerwa to webasto nie chciał startować i wywalało błąd że za mało paliwa.

To normalne :wink:

A webasto niech troche pochodzi aby sie w nim wszystko przepaliło .

Graty MODA :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania przede wszystkim dla Ciebie Grzesiu za cierpliwość bo naprawdę sporo mi pomogłeś.

Zdam relację na dniach jak się będzie sprawowało.

Póki co wszystko ładnie śmiga nawet zapalanie z pilota, jutro będę testował z jakiej odległości łapie pilot.

---------- Post dopisany 11-11-2012 at 13:26 ---------- Poprzedni post napisany 10-11-2012 at 19:43 ----------

Z racji iż mam Akumulator na wykończeniu ledwo co kręci przy niskich temp. mam pytanko.

Jaki akumulator kupić z racji dołożenia Webasta? Fabrycznie miałem 72ah. Jaki aku siedział w audicach z fabrycznym Webastem? Ewentualnie popowiedzcie jaki akumulator kupić chodzi mi o firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, wezmę na wszelki wypadek 74 ah, a firmę jaką byś polecił?

Jest trochę na forum o akumulatorach....każda firma będzie dobra(centra, bosch, varta).

Ja kilka dni temu też odpaliłem pierwszy raz webasto po przestoju letnim. I muszę powiedzieć że po kłopotach jakie miałem rok temu to w tym roku jest wszystko jak ulał. Odpaliło od strzału i praktycznie zero dymu. Chodziło bardzo dobrze....także mogę zaczynać zimę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zakup raczej będzie Firma Banner, pracuję w fabryce BMW i na 1 montaż idą właśnie te akumulatory w internecie w testach niemieckich zawsze na 1 pozycji.

Dzisiaj poszedłem z ciekawości odpalić webasto. Kompletnie nawet grama dymu :)

Wszystko ładnie zagrzało jedynie przytopiło mi już delikatnie pokrywę silnika bo nie mam tej końcówki.

W piątek mam 1 dzień urlopu więc bym sobie w domu pospawał taką końcówkę.

Możecie mi podać wymiary tej końcówki? Ja zmierzyłem u siebie i wygląda na to że rura ma średnicę 32mm a ta część szersza która jest przykręcana do pokrywy ma około 70mm. Czy ktoś może mi potwierdzić te wymiary oraz podać jeszcze jaka ma być długość tego całego?

---------- Post dopisany at 16:49 ---------- Poprzedni post napisany at 14:35 ----------

Poda ktoś jakie Fi ma ta rurka tłumika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima idzie ,a ja nie mam baterii do webasto :( wiadomo ile kosztuja w serwisie ,a ponoc zwykle AAAA nie wchodzą :/ jest jakies obejscie tego tematu ??:wallbash:

Masz info w pierwszym poście :wink:

http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/all-b7-all-b6-pilot-webasto-mozna-dostac-baterie-lr61-145984/index2.html

Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie pasujące do pilota ori mają długość 39mm, trzeba uważać kupując

981_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem trasę do Polski 700 km i zauważyłem dziwne zachowanie Klimatronika, może z 5 razy podczas tych 7 godzin klimatronik wraz samoczynnie dostał Powera i walił nadmuchem na maksa i temperatura w aucie że nie szło wytrzymać musiałęm w tym czasie otwierać okno. Próbowałęm temu zapobiec przy kolejnym razie jak sam próbował sobie włączyć ale bardzo mozolnie reagował na przyciski.

Jest to możliwe że to przez dołożenie Webasta? Że sterownik silnika jakby uruchamiał piec webasta podczas jazdy?

Dodam że jakiś czas temu zmieniałem Klimatronik na 2 DIN i nic nie kodowałem, Mam dziwne kodowanie Klimatronika:000000

Nie muszę zakodować klimatronika czasem pod Webasto? Zanim dołożyłem Webasto nic się takiego w trasie nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoich notatkach w ADAPTACJI 10 takie coś :

Kanał temperatury wzrost 001 do ogrzewanie postojowe / wentylacja

Temperatury docelowej w trakcie trwania wentylacji ogrzewania dodatkowego lub pomocniczego zostaje zwiększona o wartość wprowadzoną.

Zakres wartości: 0 .. 8 (0,0 ... 4,0 ° C) lub 0 .. 16 (0,0 ... 8,0 ° C)

Jednostka: 1 (C = 0,5)

Kanał 002 wzrost temperatury na ogrzewanie postojowe / wentylacja (end)

Temperatury docelowej na koniec okresu ogrzewania wentylacji pomocniczego lub pomocniczy jest zwiększona o wartości wprowadzonej.

Zakres wartości: 0 .. 4 (0,0 ... 2,0 ° C) lub 0 .. 8 (0,0 ... 4,0 ° C)

Jednostka: 1 (C = 0,5)

Kanał kompresor shut-003

0 = off przez jednostkę sterującą silnika jest tłumiona

1 shutdown = przez jednostkę sterującą silnika dozwolone (domyślnie)

Silnik kanał 004 Wskaźnik / C kompresor

Nie dotyczy (określana jest automatycznie).

0 default =

Kanał 006 wspomagania decyzji dla ogrzewanie postojowe / wentylacja

0 = Anynet (w zależności od temperatury zewnętrznej)

1 karnet = Wyświetlacz (po ostatniej selekcji)

Kanał 007 wyłączyć ogrzewanie postojowe / wentylacja

0 = wyłącznik automatyczny (Po czasie pracy lub ręczna)

1 = zamykania, oraz zatrzymywania silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...