Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem w trakcie montażu. Praktycznie wszystko jest,czekam tylko na wężyk paliwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po montażu webasta. Komunikacja na vagu jest, błędów brak. W teście elementów pompa płynu, dmuchawa, świeca i klimatronik działa. Niestety brak jest sterowania z panelu (obok ręcznego) Przycisk "menu" nie działa.

Kabelkologie sprawdzałem dwa razy i jest w/g schematu OK

Zakładam, że panel jest sprawny. Wygląda jak nowy, aczkolwiek kupiłem go jako używany.

Kodowanie w liczniku mam 00001 w kanale 18 - 1

w 61 dodałem 32768

Dlaczego licznik nie reaguje na MENU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa :eusathink: problemik tkwi w tym przełaczniku, pasuje wziaśc drugi na podmianke od kogoś i wtedy sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa :eusathink: problemik tkwi w tym przełaczniku, pasuje wziaśc drugi na podmianke od kogoś i wtedy sprawdzić

na podmianke mam taki z nawi, ale tam niema przycisku "menu", podzwoniłem po znajomych-może któryś z ich znajomych ma i pożyczy na podmianke.

Poszedłem jeszcze raz do garażu, mówie sobie-odpale dziada z pilota. I znowu d*pa, ale może robiłem zbyt nerwowo (bo pierwsza gwiazdka już się zaświeciła)

Na 4-tym kanale po wpisaniu 1-ki i odczekaniu ok. 30-tu sekund mam komunikat "not rec......"

Tu do sprawdzenia wiązka do modułu anteny bo nie miałem ori. kostki tylko wpiąłem same piny na termokurczke i może się tam coś zsunęło.

Czy można na którymś kanale sprawdzić czy pilot jest OK (tak jak z pilotem od centralnego zamka)

Wciskając przycisk MENU masz słyszalne klikniecie?

tak kliknięcie jest słyszalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie takie j/w sterowanie mam.

Coś z licznikiem jest raczej nie teges. Wczoraj jadąc do rodziny dziwny dźwięk się pojawił, zaniepokojony zatrzymałem się a to pompa wody w webaście chodzi na sucho (nie wpiąłem się w układ z powodu problemów z uruchomieniem) zatrzymała się dopiero po wyjęciu bezpiecznika. Na liczniku nie zapaliła się kontrolka sygnalizująca pracę webasta. Co tu jest grane, czyżby ktoś grzebał w sofcie licznika i stąd problem. A może ma ktoś ori soft do czerwonego licznika z 2001r 8E0 920 900 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka będzie chodziła, bo ma na celu wspomóc układ. Pracuje chyba do 70 stopni :eusathink::eusathink:

---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ----------

No i raczej nie proponuje uruchamiania pieca na sucho, bo może się źle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i raczej nie proponuje uruchamiania pieca na sucho, bo może się źle skończyć.

w sobote wpinam webasto w układ chłodzenia, tylko co ze sterowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy webasta. Zamontowałem webasto thermo top C z audi a6 c5. Wybór padł na webasto z a6, ponieważ jest ono sterowane analogowo, dodatkowo jest dużo części zapasowych w dobrych cenach. Montaż przebiegł bezproblemowo, praktycznie wszystko wygląda tak jak podczas montażu ori webasta. Jedynie musiałem dorobić uchwyt mocujący webasto do podłużnicy. Sterownik webasta posiada linię K, bez problemu udało się połączyć ze sterownikiem za pomocą zwykłego kabla KKL. Można odczytać m.in temperaturę, wysterowanie swiecy, pompek, łączny czas pracy, dokonywać adaptacji.

Przed montażem rozebrałem piecyk i wyczyściłem go. Ze sterownika odczytałem, że webasto pracowało 270h. Nie wiem czy to dużo, czy mało. Po takim czasie pracy, było trochę sadzy na palniku.

Webasto pracuje bezdymnie, jedynie w fazie rozpalania i wygaszania widać siwe spaliny, ale to akurat normalny objaw.

Webasto załączam za pomocą pilota.

Bez problemu można załączyć klimatronik, ponieważ webasto podczas pracy wystawia sygnał sterujący +12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pompka wyzionęła ducha i wpięcie webasta w układ chłodzenia odłożyłem na dalszy termin (muszę kupić nową)

skoro webasto nie jest mi (mojej A4) pisane to chociaż założyłem płyte podłogową pod silnik i skrzynie biegów. Nic w tym by nie było dziwnego, ale podłoga jest wykonana z aluminium o grubości 3 mm

Taka podłoga jest praktycznie niezniszczalna, a wiadomo co zimą działo się z tymi plastyksami.

DSCF0081.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkm, jak sterujesz klimatronikiem?

zastanawiałeś się nad opcją wsadzenia zwykłego pieca i dołożenia do niego sterownika od B6? Chociaż wtedy pilot od webasto pewnie by nie hulał, za to miałbyś obsługę przez FIS i sterowanie Klimatronikiem po CANie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klimatronica podajesz plus po stacyjce i zaczyna dmuchać. Sterownika od b6 nie bede dawać, bo obecny sterownik jest łatwiejszy w sterowaniu, podajesz +12V i piec grzeje. Sterowanie z FIS będę mieć. Jak będę miał trochę czasu w pracy to zrobię emulator ori sterownika. Będzie on po CANie komunikować się z licznikiem. Ogarnięcie elektroniki to nie problem, musze tylko znaleźć sterownik w dobrej cenie i sprawdzić jakie ramki lecą po CANie w momencie uruchomienia. Po teraz to nawet nie znam nikogo kto ma ori webasto:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT nie mam konta Ebay

a potrzebuję kupić moduł pilota, może ktoś pomoże :wink:

no chyba, że ktoś na forum ma na sprzedaż.

Tutaj chyba w miarę dobra cena:

Original. Audi A4 B6 B7 Standheizung Empfänger 8E0909509 Funkempfänger TP42 | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...