Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)


Rosemeyer

Rekomendowane odpowiedzi

przecież to zdjęcie jest z twojego auta:grin:

Serio??? ;-)

Przecież chodzi o "taki grzybek" a nie "to auto" ;-)

skoro kolega zadaje pytanie wklejając zdjęcie z twojego auta to po co jeszcze pisać że masz cos takiego:grin:

...Mam to u siebie i całkiem fajnie to działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz nic konkretnego do dodania w temacie, to po co go zaśmiecasz?

Nie każdy, tak jak Ty zna na pamięć zdjęcia samochodów poszczególnych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz nic konkretnego do dodania w temacie, to po co go zaśmiecasz?

To jest tzw. nabijanie postów :facepalm:

BTW: Rose, poleciało PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. nabijanie postów :facepalm:

BTW: Rose, poleciało PW :wink:

Tylko ze w tym dziale się nie zliczają ;)

Poszła odp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki rozmiar felg masz na zimowy setup?

7,5x18 ale prze te poszerzenia z 21 wyglądają śrdnio.

Zastanawiałem się nad ich usunięciem, ale akurat w tym tygodniu minąłem się z dwiema Q7kami na 21 i bez poszerzeń i wyglądało trochę kiepsko. O ile poza błotnik felgi nie wystawały, to poza zderzak już tak - zwłaszcza z tyłu wyglądało to dziwnie, bo 1/4 felgi była poza zderzakiem.

Jakoś tak z d*py narysowali te błotniki ze zderzakami i nie da się felg ładnie wkomponować, żeby były zlicowane z karoserią.

A tak przy okazji, żeby nie było że nic się nie dzieje - podłokietnik z MY2012 z dodatkowym tjuninkiem :wink:

541dbbec893f7701.jpg

010eafb75242e109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego auta dystanse muszą być :wink: ile masz na przedniej i tylnej osi?

wracając jeszcze do tych 18" kół...znalazłem auto na allegro (jak radziłeś), faktycznie nie wygląda za dobrze. jaki masz rozmiar opon na tych 18"?

co do podłokietnika to jaka jest dokładnie różnica miedzy tym co masz założony a przedliftowym? jakoś nie moge doszukać się niczego specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podłokietnika to jaka jest dokładnie różnica miedzy tym co masz założony a przedliftowym? jakoś nie moge doszukać się niczego specjalnego.

Chromowany pierscien na kubek :grin:

Dodatkowo poflokowałem wnętrze, bo ten odynarny tani plastyk dookoła bardzo mnie irytował :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosemeyer, mam trzy pytania do starego rezacza:

1. Czy bledna w koło zegarów jest we wszystkich wersjach srebrna czy była w jakiejś wersji oryginalnie czarna ?

2. Czy kłopotliwe jest dołożenie grzania tylnych stołków i co jest potrzebne :hi:

3. Czy wychodziła wersja z poliftowym przodem, tyłem i lampami a ze starym środkiem (kierownica, gałka biegów) ?

4. Bose - jakie masz wrażenia, czy jest duża różnica względem bose z B7 lub B&O z B8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosemeyer, mam trzy pytania do starego rezacza:

1. Czy bledna w koło zegarów jest we wszystkich wersjach srebrna czy była w jakiejś wersji oryginalnie czarna ?

W Q7 była srebrna i bardzo rzadko spotykana czarna matowa wyglądająca jak nie polakierowane czarne tworzywo.

W podobnym klimacie były wtedy nawiewy - zamiast chromowanych ramek była czerń.

Tylko w A6 można było w ramach exclusive'a kupić blendę piano za nieco ponad 2tyś PLN :decayed: RSy miały ją za free.

2. Czy kłopotliwe jest dołożenie grzania tylnych stołków i co jest potrzebne :hi:

Pojęcia nie mam, bo tego nie robiłem. Mam u siebie fabryczne i w ogółe się tym nie interesowałem :kwasny:

3. Czy wychodziła wersja z poliftowym przodem, tyłem i lampami a ze starym środkiem (kierownica, gałka biegów) ?

W pierwszym roku na pewno i w drugim raczej też polifty miały taka samą kierownicę i gałkę jak przedlifty. Różnica była tylko w lampach i MMI 3G.

Od MY2012 weszła kierownica z okrągłą poduszką, nową gałką i chromowanym podłokietnikiem.

Chyba też wtedy pojawiło się MMI 3G+ z nową grafiką MMI i nowym FISem na zegarach.

4. Bose - jakie masz wrażenia, czy jest duża różnica względem bose z B7 lub B&O z B8 ?

D... nie urywa, ale jest ok. W porównaniu do B7 jest mniej przebasowione przez co przyjemniejsze - w B7 jakbym nie ustawił to basów zawsze było za dużo.

DVD odtwarza super pod warunkiem podpięcia DVD przez fabryczny tuner a nie adapter. Początkowo miałem ten ostani a jakiś czas temu go wywaliłem i zastąpiłem fabrycznym tunerem - różnica jest diametralna nie tylko w dźwięku ale i w obrazie.

W B8 nie słuchałem, ale słuchałem w Q5 - graty te same, ale kubatura auta inna. Lepiej/fajnie jest wg mnie Q7.

Gdyby nie to że B&O zajmuje w Q7 sporo miejsca pod podłoga bagażnika to już dawno for fun bym je wsadził. Niestety szkoda mi zrezygnować z półki w której coś tam zawsze mam, a już najbardziej szkoda mi rezygnowac z dojazdówki. Zawsze miałem stresa jeżdząc z samym kompresorem i tym klajstrem.

Edytowane przez Rosemeyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stołki grzane spokojnie mozna dolozyc ale musisz zmienic klimatronic, wiaze sie to z zakupem nowego sterownika i zciagniecie blokady komponentow reszta to pare kabelkow i stolki oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furka :kox: , powiedz jak jest z miejscem na tylnej kanapie? mam b8, miejsca mało a dzieci rosną, zastanawiam się czy nie zmienić na Q7, powiedz...ile to 4.2 pali, ale tak szczerze, jeśli można oczywiście :) miałeś jakieś nieciekawe przygody z tym autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca jest wystarczająco. Mieści mi się bez problemu torba z lapkie i papierami lub dwie torby z zakupami. Porównując do do B7 które miałem, to miejsca jest ok. 2x więcej po długości i z 0,3-0,5x po szerokości. Do tego fotele z tyłu możesz przesuwać.

Co do spalania to w trasie musisz założyć 10.

Możesz się oczywiście męczyć i spalić mniej, tylko po co? ;-)

Ja min spalanie z ok. 100km odcinka miałem 7,6 czy 7,8 nie pamiętam już dokładnie, ale było to na landstrassach na dojezdzie do autostrady.

Jeżdżąc po W-wie mam przejazdy od 12-16, ale są to głównie krótkie trasy 10-15km i nieco zakorkowane.

Kolega ma poliftowe 3.0TDI i u niego jest 1,5mniej, więc wg mnie nie warto kupować 3litrowki.

Co do przygód to miałem trzy. Na gwarancji wymienialem kolektory, a jakieś pół roku temu kolumnę kierownicy i rozrusznik.

Na kolumnie jest czujnik blokady kierownicy i zaczął zawieszac imo przez co imo nie rozpoznawal kluczyka. To chyba mogłem sam uszkodzić podczas zabawy z Kessy, bo w Q7 te awarie są bardzo rzadkie.

No a rozrusznik, za którymś razem po prostu padł i tyle :-)

Obecnie auto ma 142k na szafie i nic mu nie dolega.

Mimo tych 3historii kupiłbym je drugi raz, bo to fajny samochód jest.

Na codzień jest nieco duże, ale że 2lata temu wróciłem do kolarstwa, to możliwość spakowania do bagażnika toreb wraz z rowerem stała się dla mnie bezcenna :-)

Na dziś jedyną alternatywą dla mnie jest Multivan lub nowa klasa V :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz to nasze Q7mki palą ok 12-13 w mieście, 3.0TDI po programie. na trasie bez problemu 9-9,5 jest do zrobienia. gdyby wówczas nie było aż tak ogromnej różnicy w cenie, w poliftach, to teraz pewnie bym sprzedawał auta z tym silnikiem.. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby wówczas nie było aż tak ogromnej różnicy w cenie, w poliftach, to teraz pewnie bym sprzedawał auta z tym silnikiem.. :kwasny:

Stałem wtedy przed takim samym dylematem - albo świeże ale już przedliftowe 4.2TDI lub nowe poliftowe 3.0TDI.

Ostatecznie wybrałem jak wybrałem i szczerze, to nie żałuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też coś słyszałem o tych kolumnach, WRC komuś coś robił, wymieniał chyba, podobno kosztowna sprawa, szczerze mówiąc myślałem o q5, nie wiem ile tam jest miejsca z tyłu, zależy mi na tym bo jestem dość wysoki i dzieci marudzą że mają mało miejsca na nogi w b8, nie wiem co wybrać, napewno audi , fajne też jest nowe a6, kombiacz wygląda fajnie, jaką masz skrzynie? nigdy nie jeździłem automatem, powiedz na co podczas kupna zwracać uwagę, a pneumatyka jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic. Działa bez zastrzeżeń. Dodatkowo prewencyjnie przy ok. 120kkm wymieniłem w niej olej.

Z pneumatyka póki co żadnych problemów nie mam. A na co zwracać uwagę? Jak zawsze-na wszystko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też coś słyszałem o tych kolumnach, WRC komuś coś robił, wymieniał chyba, podobno kosztowna sprawa, szczerze mówiąc myślałem o q5, nie wiem ile tam jest miejsca z tyłu, zależy mi na tym bo jestem dość wysoki i dzieci marudzą że mają mało miejsca na nogi w b8, nie wiem co wybrać, napewno audi , fajne też jest nowe a6, kombiacz wygląda fajnie, jaką masz skrzynie? nigdy nie jeździłem automatem, powiedz na co podczas kupna zwracać uwagę, a pneumatyka jak się sprawuje?

w Q5 będziesz miał podobną ilość miejsca jak w A4... to są auta na tej samej płycie podłogowej. ja ze swojej strony Q7 bardzo polecam, świetnie się nim jeździ! ale dla mnie póki co jest za duże.. gdyby nie to, to pewnie bym sprzedawał A5 i wziął od ojca Q7..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem nic przez ponad 2lata, ale ostatnio trochę sie zawziąłem i... Tadaaaa! Brawo ja :-)

3fb271fbcffa66a7gen.jpg

eff13de3322432d2gen.jpg

53205e5457842a2agen.jpg

5c776ecb5a3131b6gen.jpg

7e146686a8623253gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...