Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wymiana silnika 2,5 AKN na AFB


whashchoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie niedawno umarł mój silnik 2,5 AKN mam na oku silnik 2,5 tylko że AFB czy będzie pasował do mojego samochodu.

W moim została pompa nowy jest bez pompy. Wymieniał ktoś silnik zinnym kodem??[br]Dopisany: 11 Październik 2010, 14:57_________________________________________________Czy jest możliwe wymiana silnika o tej samej pojemności ale o innym kodzie?? Dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za zainteresowanie tematem, fakt inny jest kod ale może dla tego że były wsadzone do innych silników a fizycznie może są te same. Kolego juto wsadzają mi silnik i będzie wszystko wiadome, napisze co i jak :hi:

[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 21:55_________________________________________________A i jeszcze jednoo to est za program??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, to AFB ma oznacenie przy :quattro: AKN jak jest tylko przód, a silniki są takie same, innym motorem jest AKE 180PS, tam juz sa różnice w pompie, podłączniach i w ECU

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super więc nie powinno być problemu z wymianąsilnika. Napisze jak wyjdzie operacja wymiany serca samochodu. A etki nie znałem a widze że jest spko poszukam w necie instalki. [br]Dopisany: 15 Październik 2010, 08:54_________________________________________________Mechanik powiedział mi że samochód będzie we wtorek. Jak odbiore pojeżdze to napisze.[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 17:49_________________________________________________Witam jestem już po operacji wymiany silnika AKN na AFB autko dostało drugie życie, całkiem inne auto. Pompa działa z innym silnikiem wszytko jest ok poza tym że zapowietrza mi się gdzieś pompa ale działo mi się to przed wymianą silnika. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, to AFB ma oznacenie przy :quattro: AKN jak jest tylko przód, a silniki są takie same,

Nie prawda..., ja mam AFB i mam ośke.

Tak naprawde to AFB i AKN praktycznie niczym sie nie róznią. Mozesz śmiało wkładać AFB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, to AFB ma oznacenie przy :quattro: AKN jak jest tylko przód, a silniki są takie same, innym motorem jest AKE 180PS, tam juz sa różnice w pompie, podłączniach i w ECU

pozdro

Nie obraz się,ale to największe bzdury jakie w życiu czytałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prześlij mi link z forum gdzie ktoś wymienia AKN na AFB. Mondralo nie jestem mechanikiem tylko przeciętnym urzytkownikiem przed którym staneła poważna decyzja wymiany silnika, szukałem pomocy i nie znalazłem właściwej, dlatego zapytałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz swój silnik i wkładasz taki sam.Podmieniasz ecu vag i jazda. Motory są takie same,nie trzeba zmieniać elektryki,pomp.....itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...