Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nowe lampy DEPO soczewka bez cięcia błotnika?


notorious

Rekomendowane odpowiedzi

z pewnoscia nie beda to nowe,

sa to stare lub inne silniczki

wtyczka jest tak sama, ale czy wiazki tez beda takie same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiązki napewno trzeba wypiąć przewód przeciwmgielnych.

Stare masz namyśli od dzielonych valeo z początku produkcji b5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komus potrzebny to trzeba wypiac, chodzi mi bardziej czy instalacje sie zgraja, moze trzeba bedzie przekladac piny

tak z przedlifta, w VW z lat 90 tez takie byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ciąć błotnika wystarczy ten rant zagiąć do środka wszystko pasuje.

Edytowane przez NexoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wyciąć ten fragment blaszki która nie jest taka gruba i idzie ręcznie brzeszczotem, ogarnąć za parę groszy wtyczki zmienić i cieszyć się odmłodzony autem, przerabiałem i na pewno warto się pobawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie ak wyglada montaz odwrotny do auta z ucietymi juz blotnikami?:) z ciekawosci pytam, chodzi mi o wsadzenie spowrotem starych reflektorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, kierunki trzymają się na tym rancie blachy, pozostaje przymocować je na opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lamp dzielonych nie trzeba ciąć błotnika !!!

właśnie kierunek trzyma się również na lampie

mam wymontowane przedlifty to mogę sprawdzićco i jak, ale myślę że niewiele osób powróciłoby do takich lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale jakbys mogl by bylo fajnie jakbys napisal jak to sie trzyma po podcieciu

mam pewien plan na fajne lampy ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapytam również i tutaj (pytałem już w Battalionie) - mam nadzieję, że administracja zrozumie powielanie prośby - ponieważ zakupiłem dzielone lampy xenonowe i mam problem.

Zacznę od początku. Zakupiłem lampy z tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=5103615329.

Decydując się ten ruch za namową, że przyczyną jest brak silniczków zakupiłem owe lampy.

Faktycznie, środek lampy lata. Wydaje mi się, że nieprawidłowym (chyba) jest to, że środek lampy nie przylega do wnętrza (zdjęcia poniżej).

Zauważyłem, że w środku białe mocowanie - odpowiedzialne za regulacje (?) - przy lampie soczewkowej jest ułamane/wypadło z wtyku. Natomiast po drugiej strony lampy, mocowanie jest w całości natomiast kręcę nim i nie przynosi do żadnego efektu - przez co odbłyśnik nie przylega do wnętrza lampy (?). Będę wdzięczny za dalszą pomoc co i jak..

Clue sprawy jest to, co zrobić aby odbłyśnik nie latał.

DSC_1644.jpg

DSC_1645.jpg

2015_02_28_188.jpg

2015_02_28_177.jpg

2015_02_28_181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czy do tych lampy: http://www.tuning1.com/galeria/18292_m2.jpg

Pasują silniczki i wtyczki od przed liftowych?Czy trzeba coś w pinach przestawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba, sam je mam, do zestawu są dystanse ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dekielki są w tych lampach dzielonych ?? Jak w boshach ?

Edytowane przez yuhri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie i zaczepy się łamią. Tyle dobrze, że producent przewidział chyba to i są miejsca na śrubki, żeby dekielki nie latały ;) Śrubki trzeba samemu dopasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa, czyli trzeba szukać całej lampy. Bo na allegro nie widze tych dekielków:-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze, że przez chwilę byłem posiadaczem przedmiotowych lamp Depo - stylizowanych na S4, chciałbym odradzić każdemu zainteresowanemu ich zakup.

Lampy zakupiłem jako uszkodzone, więc zmuszony byłem do ich rozparcelowania tak więc przyjrzałem się dokładnie wszystkim częściom.

Jakość wykonania tych lamp przypomina zabawkę. Nigdy nie trzymałem w rękach niczego bardziej chińskiego niż to (firma z Tajwanu). Klosz lampy jest plastikowy. Klosz w oryginalnym reflektorze Bosh'a jest szklany. Miejscami odbłyśnik wygląda jak by był malowany pędzlem. Odbłyśnik jest plastikowy - tak jak oryginalny odbłyśnik - ale z kiepskiej jakości materiału. Oryginalny odbłyśnik czuć, że "ma jakość" natomiast ten Depo wali na odległość kiepskiej jakości odlewem.

Mocowanie klosza lampy Depo jest inne niż klosza w lampie Bosh'a, tj. klosz Depo wchodzi "rynienkę" i trzyma go klej do sklejania modeli. Skutkiem "rynienki" jest brak uszczelki. Oryginalny klosz Bosh'a nie wchodzi w żadną rynienkę tylko na klej montuje się go do uszczelki, żeby lampa była szczelna.

Odbłyśnik w miejscu gdzie jest soczewka posiada "pikowane" dziurki. Jako, że odlew jest kiepskiej jakości to krąg dziurek nie jest idealny.

Wymiary lampy Depo są inne niż oryginalnego reflektora Bosh'a. Odbłyśnik Depo jest mniejszy - próbowałem przełożyć odbłyśniki.

Reflektor Bosh'a jest cięższy przez co czuć, że to prawdziwa lampa a nie półprodukt.

Nie wiem jak świeci lampa Depo, ponieważ nie zamontowałem jej w samochodzie.

Ogólnie soczewka Depo ładnie wygląda na zdjęciach natomiast produkt jest bardzo kiepskiej jakości i widać, że nie wyprodukowano go w niemieckiej fabryce.

Umyłem mój oryginalny reflektor Bosh'a i efekt jest zdumiewający. Teraz w wolnej chwili czeka mnie demontaż drugiego reflektora i jego wymycie.

Nie żałuje pozostawienia oryginalnego reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wbiłeś klina...tzn że trzeba chyba faktycznie bawic sie w cięcie tego błotnika i montaż poliftu:/ Tylko że moje boshe praktycznie nie świcą. Mam osram nightbraker, w drugim aucie świeca świetnie (Panda:/) a u mnie w nocy, jak ktoś jedzie z przeciwka to swoimi światłami, "zacienia" moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polifcie klosz rowniez jest plastikowy. Moge sie mylic, ale obecnie juz malo ktore auto ma klosz ze szkla.. Mysle ze lepiej by bylo porownywac depo do polifta.

Tak czy inaczej jakosc DEPO a Valeo czy Bosha to dwa rozne swiaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie ja mam b5 z 95 r ori było na lampach valeo ale zmieniłem na soczewkowe solary z dziennymi, jestem bardzo zadowolony ładnie świeca i nie sa dzielone a zespolone, kupiłem od kolegi z forum, (bej) :) lampy używki... nie trzeba było ciąć błotnika do ich założenia, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...