Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów A4 B6


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie jest wszystko dobrze. Zastanawiają mnie tylko te bloki czy tak mają działać na odwrót.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, silnik napisał:

Zastanawiają mnie tylko te bloki czy tak mają działać na odwrót.

Jeśli znacznie przyspieszając zauważysz, że światła opadną a hamując - podnoszą się to nie ma co się zastanawiać bo działa jak należy :) 

Wyślę Ci zdjęcia na priv to zobaczysz w jakim mniej więcej położeniu są dźwigienki czujnika na stojącym aucie, żebyś miał orientację ile przedłużyć swoje. U mnie póki co działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie wartości powinny posiadać czujniki samopoziomu dla ksenonów skrętnych w B7?

Bloki pomiarowe, grupa 11.

Walczę z moim ksenonem od miesiąca i nie mogę wygrać...

Nie mam żadnych błędów, czujniki zmieniają wartości, podmieniałem nawet czujniki i sterownik a dalej nie mogę zrobić adaptacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporalem się z tym samopoziomem.
Dla potomnych.
Nie da się zrobić adaptacji gdy bloki pomiarowe czujników różnią się więcej niż 0.2
Samopoziom działa i ustawia lampy cały czas a nie tylko po przekreceniu kluczyka jak niektórzy twierdzą. To jest tylko test.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że cały czas. Dlatego nazywa się dynamiczne.
Problem jest gdy mamy włącznik w pozycji AUTO.
Ale to już wyjaśnił guru fotumowy@kaju


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz auto na równym terenie pod ścianą, nie siedząc w samochodzie odpalasz silnik i czekasz aż światła polecą góra/dół i ustawiasz światła, silnik musi być odpalony. Nie potrzeba vaga ale warunkiem jest brak błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, jeśli ktoś będzie potrzebował, im wyżej samochód stoi tym większe napięcie na czujnikach. Na równym około 2V. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest przyczyną. Gdzieś ktoś pisał żeby przedłużyć ramiona by błąd usunąć.
Trzeba poszukać w sieci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wystarczy minimalnie podnieść auto na lewarku od strony kierowcy i bez problemu można zrobić adaptacje. Podczas jazdy wszystko działa normalnie.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zabrałem się za kompletowanie rzeczy do samopoziomu. I tu jest qrde pytanie. W tym wątku wrclaguna wskazuje na sterownik aut. regulacji świateł nr 4Z7 907 357. Kupiłem sterownik, szukam wiązki. Wszystko pieknie cacy, już witam się z gąską, piwo zimne otwarte, wiazka zamówiona wraz ze sterownikiem (cena z i bez ta sama). Mysle bede mial dwa, to z jednego zrobie stolik. Przyszla wiazka ja pacze a tam sterownik o ktorym nota bene wspomina kolega mk4 w swoim watku na temat xenonów nr sterownika  8P0 907 357. Mój akurat z koncoweczka F. Patrze czytam i nie wierze, oba sterowniki maja to samo zadanie (?) wtyczki zaś zupełnie inne, ni chu chu nie pasuje zamiana. Czyzby ten z tego watku (dotyczy b6) jest inny niż do b7. Bowiem wiazka podobno z b7ki. I czy ktoś moze mnie upewnić, czy  8P0 907 357 z koncowka F jest do bixenonow NIE skretnych?

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu jest alternatywa dla fabrycznego samopoziomu po wymianie reflektorów na xenonowe.

https://a4-klub.pl/topic/404326-a4-b6-b7-b8-imitacja-samompoziomowania-ręczna-regulacja-bixenon/?tab=comments#comment-5168219

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dzisiaj udało mi się zaadaptować dynamiczne samopoziomowanie Xenonow. W trakcie jazdy działa jak należy ale ...

Przy włączeniu świateł i odpaleniu silnika nie wykonuje się self-test poziomowania. Test Vagiem wychodzi poprawnie. Xenon idzie w górę i w dół. Czy po włączeniu świateł i odpaleniu silnika powinien zrobić się self test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, VilQ-NH napisał:

Witam wszystkich!

Dzisiaj udało mi się zaadaptować dynamiczne samopoziomowanie Xenonow. W trakcie jazdy działa jak należy ale ...

Przy włączeniu świateł i odpaleniu silnika nie wykonuje się self-test poziomowania. Test Vagiem wychodzi poprawnie. Xenon idzie w górę i w dół. Czy po włączeniu świateł i odpaleniu silnika powinien zrobić się self test?

Tak, powinien po odpaleniu zrobić "góra-dół"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubal2216 napisał:

Tak, powinien po odpaleniu zrobić "góra-dół"

Dzieki za informację. Ponowna adaptacja rozwiązała problem. Self test Xenonow robi się po odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podczas próby adaptacji ksenonów wyskoczył mi błąd 1522 i nie mogę go trwale usunąć.Po każdym skasowaniu zaraz powraca.

Przeprowadzając adaptację zgodnie z opisem z forum w grupie 001 w pierwszym okienku najpierw pojawił się wpis WAIT i mimo kilkuminutowego procesu adaptacji nie zmienił się.W opisie adaptacji jest,że trwa ona około 20 sekund.Czekałem kilka minut i nic się nie zmieniło.Później wyskoczył mi błąd którego nie mogę usunąć,bo nie jest zrobiona adaptacja.Co robę źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie. Czy w przypadku posiadania zestawu halogen + spryski (skandynawia) jest szansa na mniejszą ilość części do wymiany, aby xenon w pełni działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, --black-- napisał:

Cześć, mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie. Czy w przypadku posiadania zestawu halogen + spryski (skandynawia) jest szansa na mniejszą ilość części do wymiany, aby xenon w pełni działał?

Tak naprawdę masz z głowy tylko montaż nowego zbiorniczka płynu do spryskiwaczy i podłączenie samych sprysków.

Resztę niestety i tak musisz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, mianowicie czy w b6 występuje dynamiczne poziomowanie świateł czy tylko przy uruchomieniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,działa dynamicznie

Masz układ oryginalny czy dokładany.
Włącznik świateł w pozycji Auto czy na światłach mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dołożeniem 

A wiesz może jaki numer sterownika do dynamicznej regulacji a jaki dla statyczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojętnie czy B6 czy B7. wszystko masz w tym wątku
wróć do pierwszej strony i spokojnie poczytaj
statyczna regulacja była w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...