Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów A4 B6


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych - dokładne miejsce zamontowania tylnego czujnika. Ja walczyłem z tym aż 3 lata, bo nie było nigdzie zdjęć aż sam to rozebrałem ????

 

Q1VsWI7.jpg

https://i.imgur.com/0uSwSZG.jpg

22fr0Nb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć może ktoś podpowie: 

Nie mogę przeprowadzić poprawnie adaptacji jak daję na 001 to mogę czekać i nic się nie zmienia i nie mogę zmienić na 002 bo up jest nie aktywne jak już mam 001 włączone 

Jak zapalę światła i ustawię ręcznie światła, zgaszę i odpalę auto to światła świecą w niebo i nie da się ich ustawić ręcznie aby świeciły poprawnie. 

Mam błąd numer 01539 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, disem napisał:

Cześć może ktoś podpowie: 

Nie mogę przeprowadzić poprawnie adaptacji jak daję na 001 to mogę czekać i nic się nie zmienia i nie mogę zmienić na 002 bo up jest nie aktywne jak już mam 001 włączone 

Jak zapalę światła i ustawię ręcznie światła, zgaszę i odpalę auto to światła świecą w niebo i nie da się ich ustawić ręcznie aby świeciły poprawnie. 

Mam błąd numer 01539 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja 

 

mała aktualizacja. 

Wczoraj próbowałem ponownie zrobić adaptację i nie udało sie poprawnie jej wykonać (błąd niepopranej adaptacji na fis cały czas)

Sytuacja poprawiła sie o tyle że wyregulowałem światła manualnie i mruga przy każdym odpaleniu auta  ale lewa lampa zatrzymuje się w różnych pozycjach :

pierwsze zaświecenie niżej niż prawa (błąd na fis)

drugie i każde kolejne na równi z prawą (błąd na fis) trochę nie widzi mi się odpalać auto zawsze 2 razy :( 

Spotkał się ktoś z tym ? 

Co może być problemem adaptacji ? czy nie może być błędu w całym kompie bo mam ciągły od modułu drzwi ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szykuje się do montażu układu, mam parę pytań do Was.

Czy instalacja jest poprowadzona do 32 pionowej wtyczki w MCE niezależnie od instalacji w aucie? 

Pytam, bo kupiłem oryginalną wiązkę i z wlacznika świateł poza żółtym przewodem mam parę kabli właśnie z tą kostką. Sam żółty siedzi w pin 11 więc High, a u siebie pewnie będę miał w pin 4 więc Low. Na pierwszej stronie nie ma wzmianki o połączeniu w 32 pionowej kostce dlatego pytam. ?

Poprawcie mnie, gdy się mylę... 

+12v po stacyjce przez bezpiecznik 10A do sterownika pin 9? Tak? 

W przypadku gdy posiadam MCE bez końcówki i przesiąde się na końcówkę "A" (zależy mi tylko na spryskach lamp, bo teraz mam osobny przekaźnik od tego) i zakoduje go tak jak mam dotychczas wszystko będzie banglać? 

Dzięki za odpowiedź 

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może komuś się przyda bo rozwiązałem mój problem z adaptacją. 

w moim przypadku nie dało się zmienić na 002 aby zapamiętało ustawienia, wystarczyło naciskać na ten przycisk u góry ON/OFF i tam zmienia się ustawienie na zapamiętywanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogé ustawić świateł, wali błędem - headlights not adjusted. Nie idzie skasować. Jaka powinna być wartość na przód i tył? Obecnie mam chyba 1.5v przód i 3.6v tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być jak najbardziej zbliżone "czyli auto powinno stać równo" inaczej wali błędem. Tolerancja nie pamiętam chyba mniej niż 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po montażu, wszystko ok, tak więc wielkie podziękowania dla twórcy :)

Wiecie może czy da się ustawić szybszy czas reakcji? Jest chyba 0.3 nie można tego przestawić w którymś kanale? Jeszcze jedno... Przed każdym ustawianie manualny należy wykonać adaptacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie przekroczysz regulacją za dużo, to nie trzeba. 
szybszy czas reakcji? czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa od razu, przejedz po sierżantach to zauwaźysz.
jeśli moduł dokładany to przełącznik w tryb świateł mijania nie AUTO...

EWENTUALNIE MAŁA ZMIANA W OKABLOWANIU, ŻEBY było i na Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa tylko mam takie wrażenie że zbyt wolno zwłaszcza na przejeździe kolejowym nie wyrabia. Pierdziele nic nie kombinuje :)

Przełącznik mam zwykły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba, czy może ktoś z etki wyciągnąć schemat podłączeń elek. do tego moda dla dla Seata Exeo.

Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Etka, tylko Elsa.
tutaj już musi ktoś, kto pobrał schematy na Seata, bo samo Audi....to 10Gb danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 15:06, GreGoriO napisał:

To nie Etka, tylko Elsa.
tutaj już musi ktoś, kto pobrał schematy na Seata, bo samo Audi....to 10Gb danych.

Zgadza się, myślałem o Elsie, a wpisałem Etke. Dzięki za poprawkę.

Jestem w trakcie pozyskiwania diagramów.

Pytanie, czy mogę zastosować czujnik samopoziom ze starszym oznaczeniem niż ten co w Etce? Tzn ETKa pokazuje 8E0941285J a ja chce zamontować 8E0907503.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę , że tutaj głównie chodzi o długość ramienia. bo elektronika z tego okresu powinna być zamienna
podmiana elektroniki, to tylko dwie śruby.
gdyby było zdjęcie poglądowe pewnie by się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 światła po uruchomieniu auta powinny zrobić test? U mnie nie robią.

Po skasowaniu błędów, mimo, że ich nie ma w sterowniku, lampy robią test bez problemu. W basic settings także idzie wyregulować lampy bez problemu.

A po uruchomieniu auta światła nie robią testu - to kwestia adaptacji, czy w B6 nie ma tego testu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 21:39, Fr0styyy. napisał:

W B6 światła po uruchomieniu auta powinny zrobić test? U mnie nie robią.

Po skasowaniu błędów, mimo, że ich nie ma w sterowniku, lampy robią test bez problemu. W basic settings także idzie wyregulować lampy bez problemu.

A po uruchomieniu auta światła nie robią testu - to kwestia adaptacji, czy w B6 nie ma tego testu?

powinny robić test po odpaleniu silnika... nawet przy zgaszonych światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...