Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów A4 B6


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, lasic89 napisał:

powinny robić test po odpaleniu silnika... nawet przy zgaszonych światłach

Lub po zapłonie - kwestia kodowania w adaptacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć.

Kupiłem auto z ksenonami. Ogólnie działają tylko brak poziomowania. Za schowkiem nie ma modułu więc przypuszczam, że były dokładane. W gnieździe bezpiecznika nr. 10 włożony bezpiecznik 5A. Spryskiwacze są zamontowane. W lampach takie cudo https://hidkitpros.com/shop/hylux-amp-hid-xenon-can-bus-ballast-35w/     Wystarczy, że kupie moduł i wiązkę, czujniki połączę jak trzeba i będzie działać? dużo z tym zabawy? Lampy mam te http://mmtuning.pl/products/lampy-przednie-audi-a4-00-04-chrom-tfl-light-bar

zastanawiam się czy ich nie wywalić i kupić zwykłe lampy.

Edytowane przez Lomax211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to najmniejszy problem. Musisz przepinać kabelki w lampach do silniczków., odpiąć je od sterowania pokrętłem koło włącznika świateł i dołożyć po jednym przewodzie do lampy. 

Do tego jeśli masz/chcesz bixenon... przepiąć światła drogowe. 

zabawy trochę jest, szczególnie z przeciąganiem przewodów od czujników na wahaczach pod schowek. Ale efekt jest wart pracy. Jak czujesz się na siłach, to zaczynaj zabawę. 

Warto przy okazji przygotować instalację pod lusterko i włącznik auto. 

No i DRL jeśli jeszcze nie masz. 

Nie wiele więcej roboty a zaoszczędzi ci ponownego grzebania pod kierownicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montował ktoś takie silniczki  ?? zakładam poziomowanie i z powodu braku kostek szuka info jak je podpiąć

81960975_745941135915821_7620428957099229184_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będę zakładał xenony u siebie mam już wszystko skompletowane ale w trochę  zdjęć z poradnika wygasło ma ktoś może całość zapisaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pod co podpiąć  sygnał abs .Brak pinu 13 w kostce czarnej 17T w słupku A od abs ????  audi a4 b7 posiadam pin 14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie może czy ktoś zajmuję się montażem wszystkiego co niezbędne do xenonów i ile by mnie to kosztowało? Planuję zregenerować swoje halogeny ale gdyby tak mieć xenon to by było coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po ponad roku od skompletowaniu gratów do samopoziomu i bixów udało mi się wszystko ogarnąć przez weekend :banan:

W żadnym ze sterowników (MCE, 55-xenon range, liczniku) nie mam błędów, światła działają (długie też), ale podczas włączania świateł nie wykonywany jest test poziomowania (jak zwał tak zwał), czy ma ktoś jakiś pomysł?? Kończyłem zabawę w dniu wczorajszym przy latarce z telefonu i nie sprawdziłem, być może można gdzieś VCDS'em wykonać jakieś testy silniczków?? Od razu dodam, że skorzystałem z wiązek wykonanych przez @kaju, więc raczej wszystko podłączone jest jak należy.

Byłbym jeszcze wdzięczny za informacje, w których sterownikach należy kodować ksenony, poradnik zakłada tylko przekodowanie sterownika samopoziomu, ale np. w MCE też jest opcja zmiany ze świateł ze zwykłymi żarówkami na xenon.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy robisz w output test w 55, da się podnieść i obniżyć lampy... 

Nie masz błędu, że trzeba ustawić światła? 

Do testu potrzeba raczej odpalić auto i włączyć światła, nie na darmo chyba jest przewód do styku alternatora wyprowadzony... 

Włącznik zmieniałeś? 

W mce musisz zmienić kodowanie na xenon, żeby uaktywnić zasilanie spryskiwaczy reflektorów. 

Gdzie się podłączyłeś z pinem 17 modułu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, co to jest pin 17 modułu?? Miałem gotową wiązkę od @kaju - w zasadzie wszystkie połączenia wykonywałem w MCE + dwa piny w liczniku(niebieska kostka)+3piny (pin nr 2,4,6) w lampach oraz 1 dodatkowy pin w lampach + dodatkowy bezpiecznik + podłączenie dodatkowe do już istniejącego bezpiecznika + masy

Włącznik mam auto, też go dokładałem ale jeszcze przy okazji montażu fotochromu oraz CLH i czujnika zmierzchu - wszystko na wiązkach od @kaju

Dodatkowo spryski też dokładałem, ale też już jakiś czas temu i też działają jak fabryczne (tylko przy załączonych światłach)

W module na początku był błąd o braku adaptacji ale wykasowałem go, zrobiłem adaptacje i niby wszystko przebiegło ok - teraz nie ma żadnych błędów.

Tak jeszcze wczoraj przeglądnąłem cały wątek i @kaju w którymś miejscu pisał, że silniczki lamp w zależności od adaptacji działają zaraz po zapłonie (mimo wyłączonych świateł) lub dopiero po załączeniu świateł. Być może właśnie u mnie działają zaraz po zapłonie i dlatego nie zauważyłem tego bo światła włączam po chwili, a nie od razu.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od mce, czy high czy low pin 17 albo przyłączasz do MCE albo do włącznika świateł, ale skoro piszesz ze wszystko robiłeś przy mce to raczej dobrze masz. 

Zrób output test i zobaczysz czy się sterują góra-dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że montaż rozłożyłem na dwa dni. W pierwszej kolejności założyłem czujniki na wahaczach i podpiąłem wiązki w środku auta (bez podłączenia lamp) i po tym etapie po włączeniu zapłonu (bez żadnego kodowania) zapaliła mi się na fisie kontrolka mówiąca o błędzie poziomowania. W kolejnym etapie na drugi dzień podłączyłem lampy i po tej operacji komunikat z fis'a znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamil-vag napisał:

W zależności od mce, czy high czy low pin 17 albo przyłączasz do MCE albo do włącznika świateł, ale skoro piszesz ze wszystko robiłeś przy mce to raczej dobrze masz. 

Zrób output test i zobaczysz czy się sterują góra-dół ?

ok ogarnę to wieczorem

postaram się też porobić zdjęcia wszystkich połączeń które wykonałem

Dla jasności instalacja w moim aucie to wersja high (tak auto wyszło z fabryki) + MCE F

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test robi się przy odpaleniu auta, a nie świateł jak już auto chodzi. Odpal na włączonych światłach - przywitają Cię na pewno, skoro nie ma błędów w sterownikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaju napisał:

Test robi się przy odpaleniu auta, a nie świateł jak już auto chodzi. Odpal na włączonych światłach - przywitają Cię na pewno, skoro nie ma błędów w sterownikach :)

Wszystko działa:banan:

Faktycznie na odpalonym silniku światła ładnie chodzą góra-dół

Jeszcze w sobotę zakładam moduł DRL i składam deskę do kupy

H7 vs biksy+soczewki z B8 to mega przepaść?

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie będzie Ci drgała przesłona przy DRL, pasuje ją przekaznikiem odseparować od długich kiedy działają z modułu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie dotyczącym zakładania DRL różnie ludzie piszą - jednym drga innym nie. Nie znam się zbytnio na "prądzie" ale jak będzie trzeba to założę diodę prostowniczą i będzie ok. Jeszcze tylko nie wiem jaką tą diodę mam kupić, ale do soboty ktoś może podpowie coś w tym temacie, ale to napiszę w odpowiednim wątku, żeby nie zaśmiecać tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

W temacie dotyczącym zakładania DRL różnie ludzie piszą - jednym drga innym nie. Nie znam się zbytnio na "prądzie" ale jak będzie trzeba to założę diodę prostowniczą i będzie ok. Jeszcze tylko nie wiem jaką tą diodę mam kupić, ale do soboty ktoś może podpowie coś w tym temacie, ale to napiszę w odpowiednim wątku, żeby nie zaśmiecać tematu

Tego drgania to tak nie widać jak czuć po lampach że nienaturalnie drżą,oczywiście na odpalonym 1.9 tdi to może być ciężkie do wyłapania. A elektromagnesy dostają po tyłkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz_mk2 napisał:

W temacie dotyczącym zakładania DRL różnie ludzie piszą - jednym drga innym nie. Nie znam się zbytnio na "prądzie" ale jak będzie trzeba to założę diodę prostowniczą i będzie ok. Jeszcze tylko nie wiem jaką tą diodę mam kupić, ale do soboty ktoś może podpowie coś w tym temacie, ale to napiszę w odpowiednim wątku, żeby nie zaśmiecać tematu

Miałem to samo.

Po montażu w tym roku. Myślę kurde nie działa test .

Ale jak się włączy najpierw światła to widać jak ładnie chodzi:)

Tylko że u mnie błędów brak Ale jak wsiadły mi osoby dwie do tyłu i włączyłem i włączyłem auto to zdawało się że światła świecą wyżej a powinny na tym samym poziomie co przy adaptacji. Sprawdzałaś może u siebie pod obciążeniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Misieqq7 napisał:

Tylko że u mnie błędów brak Ale jak wsiadły mi osoby dwie do tyłu i włączyłem i włączyłem auto to zdawało się że światła świecą wyżej a powinny na tym samym poziomie co przy adaptacji. Sprawdzałaś może u siebie pod obciążeniem ??

Jak masz dołożony przełącznik auto to prawdopodobnie  nie działa samopoziomowanie w trybie dynamicznym tylko statycznym. Pin 17 sterownika do przepięcia i sprawa się rozwiąże.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...