Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów A4 B6


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi ostatnio jedna lampa przestała ruszać się góra-dół po odpaleniu, druga działa... błędów w kompie brak, gdzie szukać winowajcy? :-D

Może kulka silnika wypadła z panewki, nasłuchaj czy silnik chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowie zabrałem się za montaż układu samopoziomowania i mam pytanie...czy przewody z wtyczki czerwonej w słupku A po prawej j lewej stronie od silniczków regulacji mam zupełnie przeciąć czy zrobić mostek? I to samo pytanie z bezpiecznikiem 10, domyślam się, że u mnie on jest zajęty dlatego bo mam regulację manualną. Czyli też przecinam przewód i bezpośrednio przeprowadzam od bezpiecznika do sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odetnij przy wtyczkach stare i zaizoluj. do S10 mostkuj się bezpośrednio bez żadnego odcinania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odetnij przy wtyczkach stare i zaizoluj. do S10 mostkuj się bezpośrednio bez żadnego odcinania czegokolwiek.

Dzięki za info kolego, na Ciebie zawsze można liczyć :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś wrzucić rozpiskę pinów we wtyczkach lamp w B7 Bixenon? Jakoś nie mogę znaleśc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z samopoziomowaniem świateł gdyż w ogóle nie reaguje po ich włączeniu co powinienem sprawdzić żeby znów zaczęły działać moje auto b7 2005 Rok pomożecie?

Zrobiłeś coś z tym.

U mnie też latały góra/dół po zapaleniu xenonu, a teraz nie latają. Brak błędów, przy testach światła idą w dół i w górę, ale samodiagnozy nima :/

Ktoś mi wytłumaczy o co kaman w tym ?

Gdzie u diabła ten soft coding ?

1. Zeby widzieć efekt ustaw autko 5-10 m przed ścianą, oczywiście na poziomym podłożu

2. Wybierz moduł kontrolny "55" -Zasięg świateł - "Light Range"

3. Wartość jest ustawiana w "Soft Coding" - ustawienia dilera

4. Wciśnij "07 Recode", żeby zmienić ustawienia

5. Wprowadź graniczne wartości ustawień reflektora

6. Naciśnij "Do it" - zobaczysz zmianę (na ścianie)

7. Wartości 00060 - 00020 są dla mnie ok ! (mam audi TT quattro)

Edytowane przez MAT1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..fotek nimam :confused4:ale bedzie jeszcze okazja na zabieg czekają auta Marcina i Zbyszka :cool1:

co do kabelkologi to jest troszke mieszania , chcialem to zrobić co by było jak w ori i ciągnołem kabelki od lamp w ori miejscach , czyli pod nadkolem (dobre dojście z obu stron , wciągamy po jednym kabelku)

reszta potrzebnych nam przewodów jest już w aucie (chodzi oczywiście o kabelki od lamp) z lewj strony - 1 w czerwonej kostce w słupku A(szaro-żółty),2 przy bezpiecznikach , bezpiecznik nr.10 (kabelek służył do regulacji ręcznej szaro-fioletowy) i 3 to wiązka mas która jest złączona w wiązce lampa-kabina(i tu miałem problem , po prostu nie ten kabelek zabrałem :confused4:) prześwietlcie go najlepiej miernikiem :wink4:

z prawej mamy 2 kabelki przy czerwonej kostce (kolory szaro-żółty i szaro-fioletowy) no i brązowy ta sama sytuacja co po lewej stronie (kabelek brązowy skręcony z masami i też nie ten wziołem :confused4:)

jak cuś to pytajcie jestem świeżo po zabiegu więc jeszcze pamiętam co i jak :naughty:

A teraz pytanko :wink4:

odpalam auto , lampy sie poziomują :naughty: potem siadamy we 2 z tyłu i nic sie nie dzieje :no:gasze odpalam jeszcze raz z 2 osobami z tyłu i wtedy lampy obniżają sie

to by znaczyło że za każdym razem jak dopakuje 2 osoby na tył , to musze zgasić i odnowa odpalić auto :mysli:

koledzy,mam wiaze samopoziomu orginalną i mam troche problem, czujniki zalozylem, kable fioletowe, mam juz przy sterowniku, mam kłopot ze znalezieniem kabla od sterowania przy bezpiecznikach, tego fioletowo szarego przy bezpiecznikach, nie mam bezpiecznika nr 10, nie mam tam tego kabla, te połączone, zmasowane brązowe mam, auto seria bez xenon, z 2001 roku. proszę Was o pomoc w odnalezieniu. kble do sterowania silniczkami mam w ori wiązce w kolorach zielono-żółty, zielono- brazowy, zielono-szary i zielono- czarny.

jak nie znajdę tego kabla to poprowadzę dodatkowo nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osadzaj na nowo i zasil go po zapłonie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koedzy, ja wczoraj założyłem samopoziom i bi-xenon, nie wykonywałem żadnego kodowania, po podłączeniu udało mi się połączyć Vagiem z Xenon - dziś już nie chce się połączyć... na fis pokazuje mi że jest problem z samopoziomem.

wczoraj jak się połączyłem to miałem dwa błędy- jeden to coś z adaptacją a drugi to jakieś zwarcie po prawej stronie - chciałem dziś sprawdzić ale niestety nie chce mi się połączyć - będę sprawdzał okablowanie.

mam problem z wtyczką lampy po stronie kierowcy ponieważ nie łączą w niej piny - w jaki sposób można rozebrać tą wtyczkę ?


no i niestety, raz tylko się połączyłem ze sterownikiem 55, bryknę do znajomego po kablel, bo może mój tego nie ogarnia...

jak na razie to sprawdziłem wszystkie połączenia kabli - wszystko jest poprawnie- na fis wyświetla się komunikat o problemie z samopoziomem i zero reakcji na komputer.

jak odepnę kostkę od sterownika to nie pojawia się komunikat na fis - co jest chyba normalne.

nie wiem gdzie szukać przyczyny...

może ktoś mi podpowie, pomoże?

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie mam takie pytanie: jak zamontować przedni czujnik samopoziomowania tymi dwoma nitami N 902 631 04? W otwory pasują ale nic je nie trzyma i wypadają razem z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w B6 owinąłem je parcianką i wbiłem na siłę - trzyma do dziś, ale

ostatnio jak montuje to tą blachę po prostu przyłapuję na spawy - przy awarii czujnika i tak nie trzeba całości ściągać :wink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie właśnie przekładam mojego Angola i dostałem od dawcy instalację z samopoziomem ( u mnie manual bez ksenonów) jak mam top ogarnąć żeby to chodziło? instalację mam tylko z wnętrza auta z modółem od samopoziomu , jutro wypruje instalację z przedniego koła dawcy - tylnią mam (chyba) , z tyłu czujnik siedzi przy prawym kolę?

I co mam jeszcze podłączyć do lamp żeby to pracowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lewym kole. w zależności jak długà masz instalację to ewentualnie ją lekko przedłużyć. w lampach silniczki musisz zmienić (a najlepiej całe lampy). reszta info jest już w wątku

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe lampy raczej odpadają bo koszta, a mam Europy zwykłe nie ksenony po taniości, może wydębie silniczki w dobrej cenie

a może przejść z powrotem na manual? dużo roboty? i w ogóle da się?

Edytowane przez leszek1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy przestawiasz angole, a na zwykłych nie odpali poprawnie, w ogóle

nie ruszy lamp, musisz

silniczki przełożyć. z samopoziomu na ręczną przejść to chyba byś pierwszy był :decayed:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie dokładnie wychodzi przewód od ABSw kabinie z tyłu? Zdjąłem kanapę, ale nic nie widzę.

Szukam także instrukcji zdjęcia tylnej osłony nadkola. Wie ktoś jak się do niej dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wszędzie śrubki na T25 bodajże. a przewód widać jak wyjmiesz siedzisko kanapy i praktycznie przy samym

boczku kanapy jest taka gąbeczka i z tej gąbeczki idzie przewód ABSu. generalnie musisz wyjąć pod spodem gumeczke z przewodem z budy i dopiero wtedy zobaczysz prześwit, ale bez "Krzysia" (czyt. druta spawalniczego) się nie obędzie do przeciągnięcia kabli od poziomowania.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju - dzięki za odpowiedź. Jutro popatrze.

Apropos nadkola to pomieszałem - chodziło mi o osłone progu od wewnątrz z tyłu (ten plastik pod którym idą kable) a nie nadkola... chyba mi słońce zaszkodziło jak pisałem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam żeby się dostać to lekko odchylam nadkole i zdejmuje tylko ten listek i dostęp jest :wink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...