Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów A4 B6


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

czy w tej chwili mam jakieś zwarcie? tzn mam org lampy regulowane manual , a instalacja od czerwonej kostki wewnątrz auta mam od samopoziomowania z zapiętym modułem


skompletowałem samopoziom z przednimi org wiązkami i silniczkami lamp, jeszcze ogarnąć instalacje w lampach i ma działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mi to jak krew z nosa - totalny brak czasu. Udało mi się dzisiaj przeciągnąć wiązkę do środa auta (ja użyłem spirali do udrażniania rur ;-) ), ale wewnątrz progu zaklinowała się ta mała kostka do podłączenia tylnego czujnika do sterownika. Ma ktoś jakiś pomysł co tam może być co to trzyma? Chyba będę musiał się wybrać do warsztatu z endoskopem :(

Edytowane przez SweetSquid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mi to jak krew z nosa - totalny brak czasu. Udało mi się dzisiaj przeciągnąć wiązkę do środa auta (ja użyłem spirali do udrażniania rur ;-) ), ale wewnątrz progu zaklinowała się ta mała kostka do podłączenia tylnego czujnika do sterownika. Ma ktoś jakiś pomysł co tam może być co to trzyma? Chyba będę musiał się wybrać do warsztatu z endoskopem :(

aleś odstawił teraz... tosz to progiem nie idzie do kabiny, tylko tą samą drogą, co abs - wchodzi pod osłoną plastikową, a wychodzi z gąbeczki pod boczkiem kanapy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to nazwałem, ale w każdym razie jest to profil zamknięty. Przewód od ABS tamtędy wchodzi w każdym razie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gdzieś sobie przytrzasła małpa :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(AUTO - CENZURA.

USUWAM treść WPISU- ponieważ otrzymałem odpowiedź na priv i problem został rozwiązany - dziękuję za cierpliwość

Edytowane przez Wylye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DORWAŁEŚ LAMPĘ BIXENON, powinieneś się cieszyć że masz drogowe na Xenonie a nie odłączać przesłonę. I dokupic drugą

Poza tym..... skoro chcEsz kupić a nie szukasz porady, to NIE TEN DZIAŁ

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DORWAŁEŚ LAMPĘ BIXENON, powinieneś się cieszyć że masz drogowe na Xenonie a nie odłączać przesłonę. I dokupic drugą

Poza tym..... skoro chcEsz kupić a nie szukasz porady, to NIE TEN DZIAŁ

(AUTO - CENZURA.

USUWAM treść WPISU- ponieważ otrzymałem odpowiedź na priv i problem został rozwiązany - dziękuję za cierpliwość

Edytowane przez Wylye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej chcę pomóc.....

Ale to jest wątek o MONTAŻU (DOKŁADANIU) układu samopoziomu! Nie o problemach w lampie uszkodzonej w stłuczce.

I piszesz o chcęci KUPNA ....NIE NAPRAWY

Po co o tym piszę?

Bo w mojej starej lampie jest uszkodzony mechanizm regulacji (ten na hex - jeden z dwóch widoczny na górze)

Gdyby więc, ktoś z szanownego forum miał do sprzedania całą xenon PRAWĄ a4 b6 wersja, ze sterownikiem xen od dołu lub połamaną taką samą LEWĄ lampę - byle ze sprawnym mechanizm regulacji - chętnie ją odkupię.

Jeśli będziemy się tak rozdrabniać, to za chwilę żeby zdobyć informacje na temat problemów z montażem tego, będziemy się muieli przekopać przez kilkanaście, niczego nie wnoszących postów.

Załóż osobny wątek na temat swojego problemu i na pewno ja czy ktokolwiek inny, będzie służył pomocą.

I nie unoś się bo póki co moje rady przydały się nie jednemu userowi...

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(AUTO - CENZURA.

USUWAM treść WPISU- ponieważ otrzymałem odpowiedź na priv i problem został rozwiązany - dziękuję za cierpliwość

Edytowane przez Wylye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To i ja podzielę się spostrzeżeniami z montażu bo nie widzę tutaj tego opisanego.
Ktoś ostatnio pytał jak zamontować do przedniego wahacza nakrętki.
Otóż trzeba je włożyć razem ze śrubą i energicznie dokręcić tak, aby spęczniały, nie pozwalając wypaść.
Będą się trochę ruszać Ale to niczemu nie przeszkadza. Przykładając uchwyt czujnika dociągniemy je na sztywno.
Gdy spróbujemy przykręcić je razem z uchwytem czujnika, to wyciągniemy z gniazda nakrętkę, i ja zniszczymy.

tak jak tutaj widać, to efekt tego własnie sposobu.
1e7be0c87449eb417bc1473c2b4566ca.jpg

Musiałem kupić jeszcze jedną, aby zakończyć pracę.
Druga siadła dobrze, choć z małym luzem.
Martwiłem się czy aby dam rady ją potem dokręcić.
Poszło bez problemu.
Czujnik siedzi pewnie i mocno.
Nie trzeba niczym owijać, bo taka jest jej rola. Ma się zniszczyć jak NIT.

ZNALAZŁEM W innym wątku filmik jak należy taką nakrętkę dokręcać.

TERAZ nie będzie problemu z prawidłowym osadzeniem NITONAKTRĘTKI.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teraz tył.....

Ponieważ nie mogłem odkręcić śruby pokazanej przez @wrclaguna i straciłem ponad godzinę na próbach. bo pewnie nie ruszana od nowości.
podjąłem decyzję aby inaczej dostać się do śruby trzymającej tylny czujnik.

b39324859f22347695e950e40176228a.jpg

Otóż postanowiłem wykręcić tylko część śruby, tak abym mógł włożyć blachę czujnika tylnego, bez wykręcania całej śruby.
Której i tak bym nie wyjął bo wcześniej trzeba by było popuścić tę co widać na zdjęciu. i obniżyć całość tak, by wykręcić ją z zawieszenia.
Wziąłem kątówkę, wyciąłem część blachy tak by weszła przez śrubę...

c37d853235cef5ec4dda02104acbef4c.jpg
I wsunąłem ją na swoje miejsce. Blacha jest na tyle szeroka, że spokojnie trzyma całość w miejscu do tego przeznaczonym
Później niestety trzeba było jeszcze obciąć wygięty klucz oczkowy(18), aby mieć więcej miejsca do manewrowania nim w przestrzeni pomiędzy podwoziem a sprężyną tylnego zawieszenia.
I tak...... Pół godziny roboty i czujnik na swoim miejscu.
Zaoszczędziłem czasu na odkręcaniu... i skręcaniu ponownego całego tego bajzlu.

a.... i dobrze że miałem jeszcze gwintownik M6!

bo dolna śruba nie chciała mi się wkręcić, myślałem że był brak gwintu a okazało się że tyle tam było syfu. Więc tylko oczyściłem gwintownikiem otwór i weszła na swoje miejsce

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to brachu pełen podziw jak ci się udało ten tylny czujniczek przyśrubować ,ja niestety chcąc go przykręcić straciłem parę godzin gdyż trzeba było opuszczać tylne zawieszenie..ale suma sumarum i tak poległem gdzieś na elektryce gdyż mi wywala błąd xenonu na fisie .Nawet zainwestowałem w nowy czujnik przedni gdyż tam mi na vagu pokazywało zwarcie do masy ,ale to jednak nie to .i tak jeżdżę już z rok bo nie mam już pomysłu gdzie czegoś nie podłączyłem .Wiązkę kupiłem od kolegi z forum i wydaje się że po podłączałem jak rozpisał.... .,generalnie to już kończą mi się pomysły ,słyszałem że jest w Raszynie super spec od tych spraw więc może on mi to naprostuje. Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było ale dałem rady. Jednak klucz oczkowy 12kątny zamiast 6 daje rady.

Po milimetrze Ale idzie.

Chciałem nawet grzać palnikiem klucz by wygiąć go według potrzeby..... Na szczęście obyło się bez tego.

Ja bym zrobił tak....

zrzucił przedni schowek, wypiął wtyczkę i po kolei sprawdzał poprawność przewodów.

rozpiskę masz na początku, kolory piszesz według tego co masz w wiązce,

jeśli uważnie to zrobisz to powinieneś znaleźć błąd montażu.

mnie jeszcze zostało podłączenie w lampach i do ECU(niebieski) jak wyjdzie?....mam nadzieję że już jutro będę mógł napisać że OK.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, nie leć do ECU, tylko do zielonej wtyczki licznika pin 14 - tam się mostkuj, opisywałem to z kimś tutaj ładnych kilka stron wcześniej - sprawdzałem nawet miernikiem - jest przejście, więc bez sensu ryć podszybie, albo nurkować pod kierownicą, jak masz wszystko na dłoni... jak Ci robiłem wiązke, to mogłem tego jeszcze mieć nie ogarniętego :wink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam

No to brachu pełen podziw jak ci się udało ten tylny czujniczek przyśrubować ,ja niestety chcąc go przykręcić straciłem parę godzin gdyż trzeba było opuszczać tylne zawieszenie..ale suma sumarum i tak poległem gdzieś na elektryce gdyż mi wywala błąd xenonu na fisie .Nawet zainwestowałem w nowy czujnik przedni gdyż tam mi na vagu pokazywało zwarcie do masy ,ale to jednak nie to .i tak jeżdżę już z rok bo nie mam już pomysłu gdzie czegoś nie podłączyłem .Wiązkę kupiłem od kolegi z forum i wydaje się że po podłączałem jak rozpisał.... .,generalnie to już kończą mi się pomysły ,słyszałem że jest w Raszynie super spec od tych spraw więc może on mi to naprostuje. Serdecznie pozdrawiam

u kogo brałeś? u mnie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz.

Dobrze czasem wspomnieć.

Zawsze coś nowego możemy się dowiedzieć. Dzięki za pomysł, sprawdzę jeszce schematy.

Zobaczę zresztą jak opisałeś kabelek, bo flaga powinna jeszcze na nim być.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flaga :grin: może być opisany właśnie jako ecu :wink: także od razu wal go tam, gdzie napisałem, montowałem już w ten sposób i za każdym razem ruszało, więc jest pewne :wink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to brachu pełen podziw jak ci się udało ten tylny czujniczek przyśrubować ,ja niestety chcąc go przykręcić straciłem parę godzin gdyż trzeba było opuszczać tylne zawieszenie..ale suma sumarum i tak poległem gdzieś na elektryce gdyż mi wywala błąd xenonu na fisie .Nawet zainwestowałem w nowy czujnik przedni gdyż tam mi na vagu pokazywało zwarcie do masy ,ale to jednak nie to .i tak jeżdżę już z rok bo nie mam już pomysłu gdzie czegoś nie podłączyłem .Wiązkę kupiłem od kolegi z forum i wydaje się że po podłączałem jak rozpisał.... .,generalnie to już kończą mi się pomysły ,słyszałem że jest w Raszynie super spec od tych spraw więc może on mi to naprostuje. Serdecznie pozdrawiam

Pisząc o Raszynie pewnie masz na myśli Karola. Niestety nie znam jego nicka ale wiem gdzie "przyjmuje". Sam u niego montowałem swoje bixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol Chrzczonowski Electrocar Raszyn ul. Wysoka 7 telefon 669950109 :wink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Flaga rzeczywiście jest ECU
448c5cd33e2b59da422dee92f3f80b61.jpg
ALE I TAK musiałem otwierać puszkę, z innego powodu.
Kabelek zdążyłem już wcześniej przecisnąć, tak że nie ma problemu.
Teraz tylko lampy. Zobaczę czy starczy mi czasu na dzisiaj.

a co do schematu to potwierdzam, można się wpiąć do zielonej kostki licznika pin 14.

DZIĘKI.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie, czy jak po założeniu samopoziomu z instalacja , modół itd, zostawiłem na starych lampach i silniczkach poziomowania manual. , czy mogłem przez to uszkodzić modół samopoziomowania, bo jak teraz dołożyłem lampy z silniczkami samopoziomu to wywala błąd silniczków (komunikacji) 01534 i 01535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...