Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów A4 B6


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Slyszalem ze zabieg samopoziomu sie udal :good: i co bylo z tymi silniczkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze zabieg samopoziomu sie udal :good: i co bylo z tymi silniczkami ?

..wszystko opisze , tylko znajde chwilke :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..fotek nimam :confused4:ale bedzie jeszcze okazja na zabieg czekają auta Marcina i Zbyszka :cool1:

co do kabelkologi to jest troszke mieszania , chcialem to zrobić co by było jak w ori i ciągnołem kabelki od lamp w ori miejscach , czyli pod nadkolem (dobre dojście z obu stron , wciągamy po jednym kabelku)

reszta potrzebnych nam przewodów jest już w aucie (chodzi oczywiście o kabelki od lamp) z lewj strony - 1 w czerwonej kostce w słupku A(szaro-żółty),2 przy bezpiecznikach , bezpiecznik nr.10 (kabelek służył do regulacji ręcznej szaro-fioletowy) i 3 to wiązka mas która jest złączona w wiązce lampa-kabina(i tu miałem problem , po prostu nie ten kabelek zabrałem :confused4:) prześwietlcie go najlepiej miernikiem :wink4:

z prawej mamy 2 kabelki przy czerwonej kostce (kolory szaro-żółty i szaro-fioletowy) no i brązowy ta sama sytuacja co po lewej stronie (kabelek brązowy skręcony z masami i też nie ten wziołem :confused4:)

jak cuś to pytajcie jestem świeżo po zabiegu więc jeszcze pamiętam co i jak :naughty:

A teraz pytanko :wink4:

odpalam auto , lampy sie poziomują :naughty: potem siadamy we 2 z tyłu i nic sie nie dzieje :no:gasze odpalam jeszcze raz z 2 osobami z tyłu i wtedy lampy obniżają sie

to by znaczyło że za każdym razem jak dopakuje 2 osoby na tył , to musze zgasić i odnowa odpalić auto :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak właśnie działa ten system, że on poziomuje tylko w trakcie zapalenia auta a nie w czasie jazdy? Niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik przejedzcie sie w nocy i sprawdzcie jak dziala. Odpalcie VAGA wejdzcie w Xenon i sprawdzcie bloki pomiarowe kanal chyba 2 .

Powinny sie zmieniac wartosci napiecia czujnikow przod i tyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siada do autka na tył 1 osoba i w blokach pomiarowych napięcie na czujnikach sie zmienia, czyli czujnik reaguje poprawnie :gwizdanie:

chyba że jest to w ten sposób że stojąc (nie podczas jazdy) nic sie nie zmieni :mysli:

musze to jeszcze wieczorkiem oblukać, zapakuje 2 osoby na tył i sie przejade :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo,ostatnio siadły 2 osoby na tył przy włączonym silniku i światłach a lampy nie zjechały w dół,prawdopodobnie wyłączenie świateł na chwile załatwi sprawe,a tak przy okazji mam pytanie ,czy vagiem mozna regulowac wysokosc swiatel,jak tak to w którym bloku?,a moze mozna prawa i lewa osobno ,czy tylko np. razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem nie regulujesz lamp tylko srubami regulacyjnymi ( takie biale :) ) Jak sie robi procedure ustawiania to sterownik zapamietuje polozenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w końcu z tą instalacją w B7 ??? Różni się bardzo od tej w B6?? Mam już wszystkie graty czyli sterownik, mechanizmy od samo poziomowania oraz wszystkie wtyczki i kable - teraz potrzebna wiedza co i gdzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) instalacja sie rozni w porownaniu do B6 :confused4: Sa te same czujniki samopoziomu ale sa tez inne sterowniki w zaleznosci jakie lampy mamy .

Pare stron wczesnie wklejalem fotki i numery sterownikow do xenonow i xenonow skretnych :wink4: Ktos z forum chyba robil instalacje w B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) instalacja sie rozni w porownaniu do B6 :confused4: Sa te same czujniki samopoziomu ale sa tez inne sterowniki w zaleznosci jakie lampy mamy .

Pare stron wczesnie wklejalem fotki i numery sterownikow do xenonow i xenonow skretnych :wink4: Ktos z forum chyba robil instalacje w B7

No wszystkie graty mam z B7 na 100% bo sam je wyciągałem z auta. Co do instalacji jest dość zagmatwana i nie bardzo mogłem dojść co do czego. Wiem ze z kostek od lamp idą trzy kable z prawej i lewej strony. z prawej idą do słupka A przy nogach pasażera do niebieskiej wtyczki. Potem gdzieś dołem i z tego co mi się wydaje łączą sie w module pod schowkiem. Z lewej strony idzie więcej kabli bo od lamp i od czujnika na wahaczu. Idą górą pod błotnikiem do środka auta znowu chyba do niebieskiej wtyczki do słupka A :mysli: ale tam już jest tak dużo kabli ze trzeba by było chyba wyciągnąć całą wiązkę i dopiero zobaczyć co i jak. W każdym bądź razie to za mało informacji żeby to podłączyć u mnie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miales normalne lampy ( bez xenonu ) to niestety bedzie duzo zachodu z instalacja :confused4: Bedzies potrzebowal schematy instalacji do zwyklch lamp i do xenonow .

No i sprawa jeszcze MCE czy ci obsluzy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miales normalne lampy ( bez xenonu ) to niestety bedzie duzo zachodu z instalacja :confused4: Bedzies potrzebowal schematy instalacji do zwyklch lamp i do xenonow .

No i sprawa jeszcze MCE czy ci obsluzy :wink4:

Podobno na forum nie ma rzeczy nie możliwych :decayed: Schematów nie mam :confused4: a co do MCE to puki co wszystko obsługuje ( spryski, CLH, sensor deszczu i światła, DRL) więc może i z tym da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz moze do Mk4 czy ma schematy do B7

już odpisałem w tym temacie.. dodam wątek też o B7.... a schematy dam też tylko miałem pad dysku ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos potrzebowal zestawu do B6 to odstapie(2x czujki, sterownik i kostki powinienem znalezc) - zrezygnowalem z montazu :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i pewnie parę osób dalej czekamy na opis Mk4 :confused4: [br]Dopisany: 18 Wrzesień 2011, 23:04_________________________________________________

Napisz moze do Mk4 czy ma schematy do B7

już odpisałem w tym temacie.. dodam wątek też o B7.... a schematy dam też tylko miałem pad dysku ;/

To jakaś miazga chyba z tym dyskiem :decayed: bo dalej cisza :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i pewnie parę osób dalej czekamy na opis Mk4 :confused4: [br]Dopisany: 18 Wrzesień 2011, 23:04_________________________________________________

Napisz moze do Mk4 czy ma schematy do B7

już odpisałem w tym temacie.. dodam wątek też o B7.... a schematy dam też tylko miałem pad dysku ;/

To jakaś miazga chyba z tym dyskiem :decayed: bo dalej cisza :confused4:

najmocniej przepraszam ożyłem .. w poniedziałek zaczyna wątek dla B7

znaczna część wątku można znaleźć tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=225010.msg2669918#msg2669918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos potrzebowal zestawu do B6 to odstapie(2x czujki, sterownik i kostki powinienem znalezc) - zrezygnowalem z montazu :embarrassed:

Kolego masz jeszcze ten zestaw aktualny?? Jestem zainteresowany. Wysłałem Ci PW ale nie wiem czy dotarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...