Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów A4 B6


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dwa dni temu w ASO i zawołani mi za regulacje xenonów 140 zł. Pojechałem do PZM-tu i gościu ustawił mi ręcznie światła za 10zł. Czy teraz mogę zrobić nastawy podstawowe bez regulacji śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa dni temu w ASO i zawołani mi za regulacje xenonów 140 zł. Pojechałem do PZM-tu i gościu ustawił mi ręcznie światła za 10zł. Czy teraz mogę zrobić nastawy podstawowe bez regulacji śrubami.

Ja płaciłem 25 PLN :decayed:

Tak mozesz teraz zrobić Nastawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam zmiany lamp zwykłych na bixenon wadku gdzie trzeba podlaczyc kabel do komputera pod kierownica nie pamietam jak to sie fachowo nazywało kiedys widizlem strone jak takie czarne audi pokazywali jak to zrobic i niemoge znalesc zgory dziekuje za pomoc [br]Dopisany: 16 Grudzień 2011, 01:44_________________________________________________a zapomialem dodad ze to b7 i ten kabelek gdzies mial byc przylutowany do modulu komfortu ale gdzie to niewiem prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam zmiany lamp zwykłych na bixenon wadku gdzie trzeba podlaczyc kabel do komputera pod kierownica nie pamietam jak to sie fachowo nazywało kiedys widizlem strone jak takie czarne audi pokazywali jak to zrobic i niemoge znalesc zgory dziekuje za pomoc [br]Dopisany: 16 Grudzień 2011, 01:44_________________________________________________a zapomialem dodad ze to b7 i ten kabelek gdzies mial byc przylutowany do modulu komfortu ale gdzie to niewiem prosze o pomoc

Mówisz o zwykłych lampach czy skrętnych, chodzi Ci może o podłączenie długich ?

tutaj masz wszystko co i jak podłączyć w B7 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=225010.0;highlight=poziomowanie (opis: "Przekładka z lampy zwykłej na xenonową")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to czarna magia :wallbash:

...to magia rezania :naughty: czego niewiesz , pytaj po to tu jesteśmy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pilna sprawa:) jestem w trakcie rezania podłaczyłem wszystko podpinam vaga a tu lipa. moim zdaniem żle podpiołem lampy. jest bład zwarcie z masą i prądem. Zamieniam kombinuje i nic. NIe znam sie za bardzo na schematach i moja prożba czy mogł by mi ktoś napisać który pin w sterowniku odpowiada kabelkom od lamp( najlepiej kolorami) mam po 4 kabelki szaro fioletowy, brązowy, szaro zółty, i jeden dodatkowy. a i jeszcze jedno jak zaadoptować( czy jak sie to tam nazywa) ksenony Polskim Vagiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z końcówką C. [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 18:08_________________________________________________nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz połączenie ze sterownikiem 55 ?

Kodowanie

00001 = Audi A8 (4D - Facelift)

00005 = Skoda Superb (3U) FWD

00006 = Skoda Superb (3U) AWD

00007 = VW Passat (3B) FWD

00008 = VW Passat (3B) AWD

00020 = Audi A6 V8 (4B)

00030 = Audi A6 Allroad (4B)

00040 = Audi A6 FWD (4B - Facelift)

00050 = Audi quattro A6 (4B - Facelift)

00060 = Audi A4 (8E)

00070 = Audi A4 Cabrio / Coupe (8E)

Tu masz info o MCE :arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam a te wartości sie gdzie wpisuje? sory ale jestem trochę ciemny w tych sprawach. dopiero sie ucze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok możę sobie dam rede z tym kodowaniem teraz tylko kwestia tych lamp:( czy mogl by mi ktoś napisać do których pinów które kabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz Kodowanie sterownika :)

55 Xenon Range --> 07 Coding --> 00060 Do It !

xenonk.png

xenon1.png

xenon2.png

Piny w lampach :)

1 - + światła długiego i przesłonki bix

3 - silniczek (biały kabelek)

5 - + światła mijania

7 - + postojówki

9 - + kierunku

2 - silniczek (czrny przewód)

4 - silniczek (niebieski)

6 - silniczek (brązowy)

8 - masa kierunku , długich i postojówek

10 - masa świateł mijania i przesłonki bix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem zrobiłem dokładnie ten sam błąd co domin79 czyli nie tą mase co trzeba podłaczyłem. Dla pewności pociągnąłem masę od lamp. Kodowanie też zrobiłem. Teraz mam problem z adaptacją bo mam windowsa 7 i nie działa mi żaden vag-com. używam Polskiego vaga i nie moge nigdzie znaleść jak nim adaptować. jak by mogł i ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić to byłbym bardzo wdzięczny:) wrclaguna mam dla Ciebie zdjecia z rezanka :) tylko musze znaleść kabel do telefonu zeby zgrać do kompa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny forumowicz co zrobił tego MODA gratki :good: Troszkę kabelkologi jest niestety w tym samopoziomem a zwłaszcza od sterownika idzie troche kabelkow :D

Jezeli chodzi o Windowsa 7 gdzięs na Forum widziałem jak temu zaradzić :mysli:

Czekam na fotki :notworthy: na PW lub [email protected] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem zrobiłem dokładnie ten sam błąd co domin79 czyli nie tą mase co trzeba podłaczyłem. Dla pewności pociągnąłem masę od lamp. Kodowanie też zrobiłem. Teraz mam problem z adaptacją bo mam windowsa 7 i nie działa mi żaden vag-com. używam Polskiego vaga i nie moge nigdzie znaleść jak nim adaptować. jak by mogł i ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić to byłbym bardzo wdzięczny:) wrclaguna mam dla Ciebie zdjecia z rezanka :) tylko musze znaleść kabel do telefonu zeby zgrać do kompa:)

To zalezy jakiego masz win7, dla wersji Professional, Enterprise lub Ultimate to wystarczy zainstalowac XP mode, tu masz opis:

windows7forum.pl/xp-mode-w-windows-7-tutorial-t-1413.html

natomiast dla wersji Home premium, ja mam zainstalowanego VirtualBox'a, gdzie instalujesz win xp 32bit no i wtedy instalujes programy jakie chodza na systemie 32bit np. vag, etka itp. ja tak ma i narazie wszystko jest OK. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z tymi masami ?? też podłączam poziomowanie i nie działa oczywiscie nie można podłączyc masy sterownika poziomowania gdziekolwiek ?? Jak nie to gdzie to zrobic ??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę sterownika łapiesz z przodu po prawej stronie w słupku A mostujesz w głownej wiazce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...