Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.6 ADP] WARTO ZAŁOŻYC GAZ II GEN.??


marcin1852

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad założeniem takiej instalacji, bo na sekwencje jeszcze mnie nie stać. Czy po założeniu zwykłej instalacji będę miał z nią jakieś problemy? Czy spalanie gazu wzrośnie znacząco w porównaniu do benzyny? Proszę o poradę z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad ma A4 z 96 roku 1.8 / bez T / i widze ze jeżdzi i nie narzeka

już trzeci rok na lpg - za instalacje dał chyba 2100zł ale

najwazniejszy jest fachowy montaż - ja mimo wszystko nie zakładał bym

Albo sekwen albo nic - silniczek słaby a lpg go osłabi bardziej i spalanie

wzrośnie 20% - gaz nie jest tak opłacalny jak kiedyś - przemysc to

skalkuluj , oblicz ile jeżdzisz i wyciagnij sam wnioski czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody rysiek, a jak ci sie sprawuje twoje autko masz jakieś problemy czy narazie jezdzi bez zarzutu bo ja dopiero kupiłem a4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość młody rysiek

spoko, naprawde jest wszystko w porządku. poszły mi wachacze , ale to było dawno i naprawde chodzi jak w zegarku. no ale jest to mała pojemnośc jak na taki samochód. napędzć napędza, dynamicznie jeździć można, ale 1.8 to powinna być podstawa.

a zadowolony jesteś narazie ze swojego auta? :P

[ Dodano: 2006-03-12, 09:20 ]

tak wogóle to dobry wybór

[ Dodano: 2006-03-12, 09:20 ]

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam sie zastanawiam nad lpg do mojej fury zadałem tu i tam pytanko oraz coś nieco czytałem i tego sie dowiedziałem:

1. Audi ma delikatną głowice i nie precyzyjna mieszanka spowodować może przedwczesne wypalenie sie gniazd zaworowych - to przemawia na nikorzyść zwykłego lpg

2. Jedynie dobra sekwencja ( ok 5 000 zł) dobrze założona zapewni optymalną mieszanke. Ale czy sie opłaci to trzeba przeliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam sie zastanawiam nad lpg do mojej fury zadałem tu i tam pytanko oraz coś nieco czytałem i tego sie dowiedziałem:

1. Audi ma delikatną głowice i nie precyzyjna mieszanka spowodować może przedwczesne wypalenie sie gniazd zaworowych - to przemawia na nikorzyść zwykłego lpg

2. Jedynie dobra sekwencja ( ok 5 000 zł) dobrze założona zapewni optymalną mieszanke. Ale czy sie opłaci to trzeba przeliczyc.

czyli vsi Prins / ok 5300zł / lub tańsza BRC Squent oraz v generacja wtrysku

gazu w fazie ciekłej ICOM - cena ok 5500 - przerabiałem to wszystko kiedyś

ale do silników powyzej 150KM - te instalacje sa dedykowane do Turbo

wydaje mi się ze jak załozy jakąkolwiek instalacje IV generacji to starczy

ale ja bym raczej nie okaleczał auta tania instalacją - woleł bym bez lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,6 z 97' i założyłem II generację. Jestem super zadowolony. Można nie wieżyć, bo spotkałem się z takimi gadkami, ale mam to gdzieś. Prędkości rozwijam do 190 km/h (nie było możliwości więcej - narazie). Pali ok 10L/100. Moja niunia jak prowadziła to zeszła ze sppalaniem do ok 9,5. przy szypkiej jeździe z wrocławia do zgorzelca pali do 11. Jestem super zadowolony. Straciła troszk na przyspieszeniu (laik to odczuje). Zrobiłem na gazie dopiero z 12000 km i tak to wygląda. Przy obecnych wachaniah cen i cenie instalacji 2000 zwrot będzie gdzieś po ok 25000 km (moze mniej) ale przy tankowaniu satysfakja nieziemska dla tych co dużo jeżdżą i nie mają na szastanie sianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

U mnie sprawa z gazem wygląda tak: Poprzedni właściciel zainstalował właśnie taką zwykłą instalację, przejechał na niej 20 tys km, zarzekał się, że będzie palił w trasie jakieś 8-9l. No i tutaj gówno prawda mówiąc bezpośrednio... . (Od razu podkreślę, że jestem przeciwnikiem gazu. Na gaz powinny jeździć tylko samochody fabrycznie robione pod gaz) Pierwsze co zrobiłem to zalałem cały bak vervą i przetarłem silnik. Chodził super. Zatankowałem gaz i zaczął się dramat! Silnik od razu miał z 20 koni w plecy, żeby rozpędzić się jakoś sensownie trzeba było katować go do 5 tys obrotów. Chodził nierówno, raz mulił strasznie a po tym zrywał jak głupi. Przez tą instalację wpakowałbym się pod tira bo auto prawie w miejscu stanęło :/ To był pierwszy i ostatni raz kiedy zatankowałem gaz. Jeździłem potem na benzynie i tylko wkurzały mnie te wszystkie klapy antywbuchowe, zwężki w dolocie, które zabierają tylko moc. Poza tym więcej gazu wylatuje rurą wydechową niż jest spalanego w silniku. Taka instalacja nie ma sensu. To auto może jeździć tylko na sekwencji. Sam montuję jutro dobrą instalację sekwencyjną, zmusiła mnie do tego niestety ciągle drożejąca benzyna i fakt, że posiadam już zamontowaną instalację.

Pozdrawiam, w razie jeszcze jakiś pytań chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 samochody na lpg, wiec i jakieś doświadczenie. teraz kupiłem diesla. Głównym powodem było to że mam uraz do lpg. A miałem Trzu rodzaje instalacji właczenie z sekwencją

Guzik to a nie oszczędność. W szczgólności przy tych cenach lpg.

Dodatkowo i tak raz na jakiś czas musisz zalać benzyny.

A jak co nie chodzi jak należy ( w silniku) to mechanik odsyła do gaziarzy za Ci sporotem do machanika. Jeden na drugiego zwala winę.

marcin1852 jesłi dużo jeździsz sprzedaj benzyniaka i kup nawet strszego diesla. Jeśli mało to sobie d... nie zawracaj lpg. Bo nie zaoszczędzisz zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jestem posiadaczem audi 1.6 ADP z 1996r. Autko sprawuje sie mi bez zarzutu i jestem z niego bardzo zadowolony. Trochę jednak denerwuje mnie w nim to ze sporo pali paliwa (trasa: 8l, miasto 9l). Kupując go myślałem że to spalanie będzie mniejsze. Od kilki tygodni zacząłem zastanawiać się nad montażem LPG. Czytając te wasze opinie dochodzę do wniosku że to też również może być nie rentowna inwestycja. Nadmieniam iż tygodniowo robie ok 350 km. Jeśli ktoś może to niech napisze co sądzi o montażu gazu do mojej Audi a4 1.6 ADP. Czy poprostu warto :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gaz to sekwencja lub wtrysk ciekłego

Co do spalania Twojego

8l w trasie: raczej norma (no może troche mniej się da)

9l w mieście (za***iście niskie! - gratuluję)

Podsumowując: mało Ci pali a Ty biadolisz że dużo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano ADP w trasie może zejść poniżej 9 litrów a w mieście pali ok 10-11. Wszystko zależy jak długo chcesz jeździć autem, jeżeli dłużej to inwestycja na pewno się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...