Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] [ALL B6] Pilot webasto gdzie można dostać baterie LR61


FANTOMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach dorwałem pilota do mojego webasto ale z padniętymi bateriami :-( I teraz jest problem bo ori są VARTA LR61 a takie są do dostania tylko w salonie za jedyne 90zł/szt x3 daje nam 270zł :wallbash: pogięło ich w tym ASO za zwykłe małe paluszki. Niestety wszyscy przeszli na inną normę i niby odpowiednik tej LR61 to AAAA (średnio 4-10zł)wszyscy je robią o ponad 2mm dłuższe i te baterie nie mieszczą się w obudowie pilota już przerobiłem wszystko łącznie z obcinaniem tych biegunowych dziubków w AAAA (nie da się bo się wylewają) więc pozostało tylko ASO i 270zł za 3 bateryjki :wallbash: chyba że może ma ktoś jakieś namiary gdzie można jeszcze dostać te LR61 VARTY (ale tylko Varty bo że ktoś pisze że ma zamiennik to nie wchodzi w grę bo już sprawdzałem Duracela Energaizer GP i wszystkie są za długie.)

NSsm9-8766a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiś krótszych baterii żeby dorobić jakieś małe tulejki od strony plusa? Taka kasa za baterie to jest przesadza rozumiem 100 zł za 3 ale nie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzą w pilocie Duracell ultra AAAA. Bezproblemowo wchodzą.

guaRJ.jpg

Tak ale skąd masz te baterie bo widzę że są na nich jakieś krzaki więc co to za produkcja chinole? albo może są starsze i dlatego mają inny wymiar.

Teraz wszytskie te AAAA jakie sprawdzałem mają katalaogowy wymiar (GP już próbowałem po inne dzwoniłem i mi je mierzyli) mają wymiar ok 42mm a te które mam mają 40mm no i tu jest problem ;(

Nie ma jakiś krótszych baterii żeby dorobić jakieś małe tulejki od strony plusa? Taka kasa za baterie to jest przesadza rozumiem 100 zł za 3 ale nie tyle.

niestety nie ma mniejszych baterii 1,5V "paluszków" więc nic się nie da wyrezać jedyna szansa to wyłamanie tych plastikowych bolczyków na których są owinięte te blaszki styków i zgniecenie blaszek tak aby uzyskac te 2mm więcej mam zamiar tak zrobić tylko czekam jeszcze na dostawę z VARTY o kodzie LR61 udalo mi się je namierzyć w tym sklepie http://north.pl tylko coś idą do mnie chyba na piechotę bo już ponad tydzień na nie czekam zobaczymy jak dojdą jak się okaże że też są za długie to się poddaje i wyłamuje te bolczyki zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTOMAS tez mialem ten problem. Normalnie wzialem pilnik i ostroznie spilowalem. Nic sie nie wylalo. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTOMAS tez mialem ten problem. Normalnie wzialem pilnik i ostroznie spilowalem. Nic sie nie wylalo. :wink4:

To musiałeś mieć nie alkaiczne a innych nie uświadczysz typu AAAA i te które miałem też delikatnie podciąłem (mniej niż 1mm) i się zrobiła dziurka i się zaczął sączyć elektrolit :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :notworthy: ale to już dawno znalazłem a nawet kupiłem własnie te GP z tej aukcji i są za długie

Wczoraj dotarły do mnie te baterie Varta niby zamiennik LR61 (to co podane jest na klapce) i QPA tzn. też są za długie.

To chyba potwierdza to co powiedział mi jeden sprzedawca że teraz jest taka norma wymiaru dla AAAA a dawnej to każda z firm robiła sobie po swojemu i stąd te "milimetrowe" różnice. Jedynie że te vart-y mają biegun minusowy też z takim długim dziubkiem jak "+" i da się go spiłować przez co jest trochę krótsza ale nadal nie wchodzi. U mnie skończyło się tym że musiałem wyłamać te bolczyki na których są zawinięte te styki i teraz wchodza bez problemu bez tego nie było szans więc nie wiem skąd macie takie baterie że wam pasują na długość ale przypuszczam że macie jeszcze wydanie z czasów "róbta co chceta" i dlatego są krótsze teraz widać wszyscy robią jednakową długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... VARTY o kodzie LR61 udalo mi się je namierzyć w tym sklepie http://north.pl tylko coś idą do mnie chyba na piechotę bo już ponad tydzień na nie czekam zobaczymy jak dojdą jak się okaże że też są za długie to się poddaje i wyłamuje te bolczyki zobaczymy

Jak przysłali Ci te baterie skoro sa niedostepne?

Po drugie baterie a ASO kosztują ~90 PLN za 3 sztuki, przynajmniej mi tak podali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytasz ze zrozumieniem to przeczytaj sobie post wyżej. Napisałem tam gdzieś że przysłali mi LR61 czy "niby zamiennik LR61".

Z ceną to tak ci podawali czy tak kupowałeś (bo jak nie kupowałes to skąd wiesz że tak jest na 100%) bo mnie podawali inaczej zresztą odwiedz sobie tą stronkę http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ wpisz nr części 8E0298105 i zobacz sobie co jest podane jako nazwa a na marginesie to choćby i nawet ta cena była za 3szt. to i tak jest z kosmosu bo te obecne zamienniki kosztują po ok 4 zł za sztukę więc marża jest z dupci wyssana.

U mnie po dopasowaniu tych zamienników LR61 Varty wygląda to tak jak na foto. Nakleiłem na nich kawałek izolacji żeby się nie ruszały bo po założeniu klapki było czuć że nie są dociśnięte

p1030885h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam przeczytaj ze zrozumieniem, baterie do tego pilota to są takie

http://north.pl/karta/lr61-4961-1,5v-550mah-high-energy-batterie--20x-1er-blister-aaaa,9319254.html

http://north.pl/karta/lr61-4961-1,5v-550mah-high-energy-batterie-aaaa-neue-ausfuhrung-1,5v-550mah-high-energy-bateria-aaaa-nowa-wersja,9319129.html

A jak zamówiłeś inne nie pasujące to dlaczego się dziwisz?

Oznaczenie baterii do tego pilota to 4961, jak zamawiasz inne to oczywiste, że nie będa pasować, więc skąd to zdziwienie?

Cenę możesz sobie sprawdzać, gdzie chcesz, u Gajosa, lub http://79.188.128.180/autoart/, nazwa jest jako akumulator, bo niby jak ma sie nazywać. ELSA podaje to jako jeden komplet, tak też mi podano w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eehhhh...... czemu jest tak że zawsze się znajdzie jakiś mądrzejszy od radia co to wszystko wie najlepiej i tylko on ma prawdę objawioną na każdy temat.

Kolego poczytaj sobie dokładnie cała stornkę którą przytoczyłeś a nie tylko nagłówek a potem wyskakuj z poradami.

To są te same baterie które ja kupiłem tylko o podwyższonym prądzie czyli do urządzeń które potrzebują większego pika pradowego typu komórka aparat itp. poza tym są już nie dostępne jak jest podane na tej stronce a na dole jest odnośnik że ich zamiennikiem jest http://north.pl/karta/lr61-4761-1,5v-alkaline-mini-aaaa-varta--10-x-2er-blister-max-tech,9320428.html czyli dokładnie to co kupiłem więc proszę daruj sobie takie porady.

Oznaczenie baterii do tego pilota to 4961, jak zamawiasz inne to oczywiste, że nie będa pasować, więc skąd to zdziwienie?

:mysli: a możesz mi powiedzeć skąd masz takie informacje że akurat 4961 jest to odpowiednia bateria i tylko ona bo ja w swoim pilocie jak na zdjęciu powyżej mam podane na klapce że ma być 4061/LR61 więc skąd to twoje 4961. Te piloty do webasto robią od początku wypustu B6 czyli jakiś 2001rok. Jeden sprzedawca mi tłumaczył że na początku poszczególne firmy robiły w różnym wykonaniu te baterie (np. 25A LR61 LR8 D425 MN2500) i stąd mogą być między nimi różnice w długości. Potem weszła specjalna norma typująca je jako AAAA i teraz wszystkie są tych samych wymiarów.

Cenę możesz sobie sprawdzać, gdzie chcesz, u Gajosa, lub http://79.188.128.180/autoart/, nazwa jest jako akumulator, bo niby jak ma sie nazywać. ELSA podaje to jako jeden komplet, tak też mi podano w ASO.

dla mnie jak się coś nazywa akumulator lub bateria to znaczy że jest to jedna sztuka gdyby było akumulatory lub dopisek komplet. Na klapce obok symbolu części też jest narysowana tylko jedna bateria a nie trzy. Ty wiesz swoje ja wiem swoje ty się pytałeś i ja też więc kwestia jest tylko tego który ze sprzedawców wie co mówi a który nie tego tematu już nie chcę zgłębiać bo nie ma to dla mnie już sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czytam cały temat zanim cos napiszę i nie będę z tobą dyskutował bo to chyba nie ma sensu.

Dodam tylko jeszcze tylko to co wiem i tyle z mojej strony.

Po pierwsze to nie sa te same baterie, które kupiłeś, ponieważ jak zauważyłeś nie pasują.

Na klapce to i ja mam 4061, ale w pilocie były VARTY High Energy 4961, jednak w oryginalnych napis ten był zamazany, pewnie dlatego, żeby ludzie śmigali do ASO.

I są to identyczne baterie jak te z linków które podałem. Co ciekawe nie występuja nawet na stronie VARTY.

Swoją droga szwagier pracuje w branży bateryjek i mówił, że już parę razy mieli partie baterii, których nie sprzedawali nikomu tylko w całości szły do różnych ASO, m.in. AUDI.

Co do sprzedawców. Nie wiem który ma rację, bo nie kupuję czegoś co mogę mieć za free lub po kosztach. Ale ELSA traktuje te baterie jako 3 sztuki i podaje że idzie jeden taki komplet (o numerze 8E0298105) do samochodu.

Z mojej strony EOT

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=AAAA

Pilnik lub szlifierka kątowa i MUSI pasować :naughty::kox:

a może jak się popieści to się zmieści :tongue4:

a tak serio to już pisałem powyżej że robiłem takie coś i nic z tego. Blaszka z której jest wykonany styk "+" baterii ma grubości ok 0,5mm i po spiłowaniu wylatuje dziura a po chwili zaczyna się sączyć bezbarwny oleisty płyn (elektrolit). Ja mam wyłamane te słupki jak na zdjęciu i od roku jest OK. W między czasie się dowiedziałem że VARTA faktycznie robi te baterie tylko dla ASO. ASO musi zapewnić użytkownikowi poprawność działania produktu tj. zapewnić przez ileś tam lat części zamienne. W momencie konstruowania pilota było kilka modeli tych baterii to co już opisałem wcześniej i ich wymiary były minimalnie różne. ASO wybrało VART-e ale chyba się nie spodziewali że za parę lat wymiary zostaną znormalizowane i że nowy wymiar nie będzie odpowiadał konstrukcji obudowy. ASO wolało extra zamawiać w VARCIE te niewymiarowe baterie niż wymieniać ludziom piloty na takie w które wejdą AAAA.

Kiedyś z ciekawości szukałem na niemieckich stronach i znalazłem w jednej hurtowni elektrycznej baterie VARTY takie same jakie miałem oryginalnie w moim pilocie LR61 (takie są ori)

981_0.jpg

http://www.akku-batterien-center.de/product_info.php/info/p981_Varta-Universal-Alkaline-AAAA--kuerzere-Version-.html cena ~4 Eur sztuka czyli jakieś 18zł na dzień dzisiejszy. Są opisane jako " krótsza wersja dla pilota audi" czyli temat jest raczej szeroko znany :wink4:. Ja nadal jestem zdania że nie ma co się bawić z poszukiwaniami i piłowaniem tylko łatwiej jest wyłamać te bolczyki i wkłada się zwykłe markowe AAAA za ok.15zł komplet. i wszystko gra. Jedynie trzeba coś podłożyć pod klapkę bo zauważyłem też że te AAAA są dłuższe i dodatkowo ciut cieńsze i czuć jak się rusza pilotem że lekko stukają w środku ale po wklejeniu kawalka izolacji jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

a tak serio to już pisałem powyżej że robiłem takie coś i nic z tego.

(...)

Przy mnie kolega Mario_ przy pomocy szlifierki kątowej zaadaptował AAAA tak by pasowały do pilota 'webasto'. W samym pilocie nic nie wyłamywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: czyli wyglada na to że te AAAA są różnej konstrukcji. Ja wtedy miałem GP Super Alkaline AAAA i stało się tak jak opisałem a ten kolega jaki model jakiej firmy miał ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w pilocie z jednej strony wyłamałem plastykowe bolce które i tak są niepotrzebne, bo nawet bez nich baterie siędzą bardzo pewnie, włożyłem AAAA GP po 3 zł za sztukę :decayed: pilot działa aż miło, jak nie widać różnicy to po co przepłacać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: czyli wyglada na to że te AAAA są różnej konstrukcji. Ja wtedy miałem GP Super Alkaline AAAA i stało się tak jak opisałem a ten kolega jaki model jakiej firmy miał ?

Energizer E96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...