Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż anteny dachowej AVANT B6


MARCIN607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanie jak zdemontować antenę-muszę ją uszczelnić i za cholere nie wiem jak się do niej dostać-czy trzeba całą posufitkę ściągać od czego zacząć itp.

Tematu szukałem ale znalazłem tylko do B5

jak ktoś ma jakieś foty zrzuty będę wdzięczny.

do modów jeżeli wątek ma złe miejsce sorry wrzućcie proszę go w odpowiedni dział :notworthy::good:

pozdr M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobój zdjąc tą część podsufitki która ukaże się od tyłu pierwsza przy klapie bagażnika, jak ściągniesz ten pasek może dostaniesz się już ręką do anteny od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię to jeszcze pytanie czy jest jakaś uszczelka ori do anteny???

jeżeli tam to proszę o nr z etki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij lampkę oświetlenia bagażnika nad nią masz nakrętkę od anteny a lampkę delikatnie ciągnij w dół ma po bokach blaszki i na nich się trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka nie występuje sama, tylko w komplecie z anteną, zrób tak jak koledzy radzą - może wystarczy dokręcić a jak nie to załóż o-ring gumowy... co do demontażuto nie musisz ściągać całej podsufitki a tylko tylne elementy od bagażnika i ją odchylić... przerabiałem to w B6 jak montowałem ori antenę do navi... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pierw wyjąć lampkę póżniej ten element przy klapie ściągnąć w dół tak? :gwizdanie: będę musiał dzisiaj podejście zrboić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka nie występuje sama, tylko w komplecie z anteną

Nie prawda To jest numer uszczelki pond Antenę GPS do Avanta B6 1K0035349

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka nie występuje sama, tylko w komplecie z anteną

Nie prawda To jest numer uszczelki pond Antenę GPS do Avanta B6 1K0035349

w moim przypadku prawda- pod mój vin nie było uszczelki. zamówiłem aso i kupiłem ale jeszcze nie przymierzyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można. Ja zmieniałem antenę parę dni temu z GSM na GSM/GPS. Wyjmujesz tylną lampkę - jest na sprężyste blaszki. Pod nią masz śrubę od anteny. Co do kabli to jak zdejmiesz prostokątny kawałek podsufitki na samym końcu przy klapie bagażnika (cztery metalowe klipsy) to dostaniesz się do złączek FAKRA. Tak da się wymienić antenę. Gorzej z pociągnięciem kabla do radia. Ja poszedłem prawym słupkiem do subwoofera, a dalej dołem, korytami jak fabryka to robi pod dywanikiem i fotelem pasażera. Tylko to już wymaga demontaży większości elementów tapicerki i fotela.

201308082711.jpg

201308082716.jpg

201308082719.jpg

201308102721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry silikon czyni cuda. Większość ludzi dowiaduje się ze rekinkiem leci jak lampka na amen zgasnie.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a możecie powiedzieć gdzie kupić rekinka/antenę ?? ale nie te szpetne z allegro zaś i nie OE bo jest za***iście drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...