Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Ja z chęcią wrócę, tylko oby w wątkach przeznaczonych na off-top, a bardziej luźny-top, taki luźny-top i szybkie pytania nie były tępione. Tylko bez złości, nic nie chce wywołać pisząc to. Po prostu taka geneza tych wątków, wystarczy wejść na 1-ą stronę, czy to B6D czy np B7C i zobaczyć jak są prowadzone od poczatku.

Dobrego dnia :hi:

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

szacunek do siebie nawzajem przede wszystkim,VIPowie wymagacie od innych sami musicie dawac przykład,wyzwiska są niedpuszczalne,nie może być tak że są równi i równiejsi,walczycie z patologią na forum ok,kultura wypowiedzi musi być.


pytanko:kto na chwile obecną decyduje które auto może należeć do B6D?


Panowie jestem po zmianie drążka stabilizatora tył oraz dwóch stabilizatorów, który były maksymalnie wybite.

Przy dokręcaniu drążka ukręciła mi się jedna z dwóch srub, czy można póki co tak śmigać?

a drugie pytanie, to czy zakładając dystanse powiedzmy 10mm, nie wpływa to na ustawienie zachowania auta? wkońcu fabrycznie zostało chyba obliczone to ustawienie kół

jeździć to możesz ale przy hamowaniu i w zakrętach auto będzie się inaczej zachowywać niż normalnie,propo dystansów im szerzej na zew. tym lepiej,zwiększasz rozstaw kół,ja ma z przodu 10mm z tyłu 15mm

Edytowane przez daniels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po zmianie drążka stabilizatora tył oraz dwóch stabilizatorów, który były maksymalnie wybite.

Przy dokręcaniu drążka ukręciła mi się jedna z dwóch srub, czy można póki co tak śmigać?

a drugie pytanie, to czy zakładając dystanse powiedzmy 10mm, nie wpływa to na ustawienie zachowania auta? wkońcu fabrycznie zostało chyba obliczone to ustawienie kół

jeździć to możesz ale przy hamowaniu i w zakrętach auto będzie się inaczej zachowywać niż normalnie,propo dystansów im szerzej na zew. tym lepiej,zwiększasz rozstaw kół,ja ma z przodu 10mm z tyłu 15mm

Tylko łożyska mają ciężej ,większy nacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po zmianie drążka stabilizatora tył oraz dwóch stabilizatorów, który były maksymalnie wybite.

Przy dokręcaniu drążka ukręciła mi się jedna z dwóch srub, czy można póki co tak śmigać?

a drugie pytanie, to czy zakładając dystanse powiedzmy 10mm, nie wpływa to na ustawienie zachowania auta? wkońcu fabrycznie zostało chyba obliczone to ustawienie kół

jeździć to możesz ale przy hamowaniu i w zakrętach auto będzie się inaczej zachowywać niż normalnie,propo dystansów im szerzej na zew. tym lepiej,zwiększasz rozstaw kół,ja ma z przodu 10mm z tyłu 15mm

Tylko łożyska mają ciężej ,większy nacisk

śmigam 5lat,w sumie z 80tys. łożysk nie ruszałem,czyli specjalnie wpływu aż tak dużego nie mają dystnse na wytrzymałość łożysk :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dystanse raczej nie będą powodowac jakichś drastycznych nacisków, większe, w sensie grubsze to i owszem. Tym bardziej jak wszystko jest zmontowane właściwie.

A ktoś mi powie przy okazji powstałego tematu, czy dystanse na przedniej osi i tylnej przy quattro musża być identyczne? Felgi, opony muszą i to rozumiem bezsprzecznie, ale jak tył postawie o 5 mm szerzej na stronę?

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse przód 7mm tył 10mm, wiadomo że wzrośnie rozstaw tyłu względem przodu, a to spowoduje inne zachowanie auta w zakrętach, zastanawia mnie fakt, dlaczego fabryka tak to zostawiła i czy sztuczne poprawianie ma sens techniczny a nie tylko wizualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booster - Też mi się tak wydaje właśnie a spotkałem się na forum z opiniami że broń Boże ...

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany czytam 3str do tyłu i ręce opadają.

Div ma mieć charakter fanów b6 i koniec. Zdarzyło się jak zdarzyło. Z forum wylecialo akurat te kilka osób które znałem osobiście i jest mi mega przykro. Ale skoro Zarząd wziął się porządek na forum to jako użytkownicy też musimy się za to wziąść. Każde treści wulgarne obraźliwe trzeba zgłaszać. Tak teraz ma być i musimy wszyscy tego przestrzegać. Nie ma co hejtować. Ja tam liczę po cichu że wszyscy wrócą na forum bo ich brak.

Dla dobra naszej wspólnej pasji. Nie kłócić się bo od słowa do słowa znowu jakaś Brema wyjdzie.

a to Skody też się łapią do divisionu? :decayed:

to nie byle jaka tam Skoda. To Octaviusz B6 limitem Ediszjon :dancing:

Ps chcem Twoje koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - wczoraj zgłoszenie poszło do moderatora i jak widać VIP dostał "odznaczenie" za swój uczynek, więc tak jak mówisz trzeba to zgłaszać. Ogólnie z VIP-a strony to jest tym bardziej niesmaczne aby tak urągać ludziom. Ale już mniejsza o to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: ma ktoś uchwyt na słonecznik kierowcy kolor deski swing ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: ma ktoś uchwyt na słonecznik kierowcy kolor deski swing ?

zapytaj R7JARKA kiedyś miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Div ma mieć charakter fanów b6 i koniec. Zdarzyło się jak zdarzyło. Z forum wylecialo akurat te kilka osób które znałem osobiście i jest mi mega przykro. Ale skoro Zarząd wziął się porządek na forum to jako użytkownicy też musimy się za to wziąść. Każde treści wulgarne obraźliwe trzeba zgłaszać. Tak teraz ma być i musimy wszyscy tego przestrzegać. Nie ma co hejtować.

Dobrze gada ... polać mu !!! (nie to żebym tu namawiał do alkoholizmu) ;)


Marcin - wczoraj zgłoszenie poszło do moderatora i jak widać VIP dostał "odznaczenie" za swój uczynek, więc tak jak mówisz trzeba to zgłaszać. Ogólnie z VIP-a strony to jest tym bardziej niesmaczne aby tak urągać ludziom. Ale już mniejsza o to

VIP, MOD, Admin czy inny - nieważne. Mamy być konsekwentni to będziemy. Jedyny problem to Prezio ... jego niestety nie można ukarać, bo się cwaniaczek zabezpieczył i nie da się mu dać kropka także lepiej go nie wkurzać, bo jak się wścieknie i zacznie rzucać mięsem to żaden regulamin ani automat do "wygwiazdkowywania" brzydkich słów nie pomoże :naughty::naughty::naughty: Wiem co mówię ... kiedyś mu podpadłem i nigdy więcej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Łukasz, tak btw zaraz PW Ci puszcze z zapytaniem odnośnie mojego posta z watku do ZK, bo to było właściwie do Ciebie

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dystanse na przedniej osi i tylnej przy quattro musża być identyczne? Felgi, opony muszą i to rozumiem bezsprzecznie, ale jak tył postawie o 5 mm szerzej na stronę?

Ani dystanse, ani felgi, ani opony nie muszą być identyczne. Drugi sezon latam na 9" + 225/35-19 i 10" + 255/30-19. Zrobiłem tak 12000 może 15000km i nic się nie dzieje. :)

Edytowane przez MaxsteRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ani felgi, ani opony nie muszą być identyczne.
dokładnie, obwód koła ma się zgadzać z tolerancją bodajże 3% i koniec dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony mogą być różnych rozmiarów, ważne żeby tolerancja była jak kolega wyżej pisze

tu można przeliczyć rozmiary:

http://magazynauto.interia.pl/kalkulatory/kalkulator-opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dystanse na przedniej osi i tylnej przy quattro musża być identyczne? Felgi, opony muszą i to rozumiem bezsprzecznie, ale jak tył postawie o 5 mm szerzej na stronę?

Ani dystanse, ani felgi, ani opony nie muszą być identyczne. Drugi sezon latam na 9" + 225/35-19 i 10" + 255/30-19. Zrobiłem tak 12000 może 15000km i nic się nie dzieje. :)

no ale jakby policzyć obwody...to są inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...