Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Magiel wpadł z b7 :

IMG_20161227_160217_resized_20170103_115image hosting 30 mb

IMG_20161227_160146_resized_20170103_115print screen windows

IMG_20161227_160246_resized_20170103_115image upload no limit

Wspomaganie chodzi też bez problemu tak samo jak wcześniej, wycieków też żadnych nie ma, jedynie ta pompka po dwóch dniach od złożenia całości zaczęła sobie bzykać :decayed: wcześniej przy starym maglu takie rzeczy działy się tylko jak płyn się kończył, ale tej fontanny ze zbiorniczka nie było :kwasny:


Ja mam AWX -a właśnie , próbowałem zmienić płyn i nic to nie daje, po rozgrzaniu pompa nawet bez poruszania kierą wydaje z siebie dziwne dźwięki, musiała się przytrzeć jednak......
Znalazłem takie coś :
http://allegro.pl/pompa-wspomagania-audi-a4-b7-2-0-tdi-i6578809611.html
http://allegro.pl/audi-a4-b7-1-9-tdi-pompa-wspomagania-8e0145155n-i6604906056.html

będzie to pasować bez jakiejś rzeźby?

Zmieniałem jakiś czas temu magiel bo wyrzucalo mi na prawo kolo płyn. Nowy magiel włożony a wspomaganie jak w starze. Koleś od którego brałem magiel dał mi pompę od B7 3.0 Tdi. Założyłem bez problemu. Jedyna różnica to ze młodsza i ze 20 barów mocniej dmucha.
Potem były dalsze przygody ale to przez servotronic a pompa została z 3.0 tdi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

No właśnie lookałem na allegro to ta z literką T jest od 2.7 i 3.0 TDI i ma 130 bar , od 2.0 TDI ma 120 bar a nasza ori ma 110 bar to tak wstepnie ustaliłem, wiadomo że dobrze było by gdyby była najmocniejsza wtedy była by poprostu wydajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdź może jeszcze sitko w zbiorniczku zanim kupisz pompę. Przy spienionym/napowietrzonym płynie pompa może hałasowac. Mi po wymianie płynu, nie wiedziec czemu, wywaliło sitko w zbiorniczku i była fontanna. I, o ile pamiętam, pompa też zaczęła hałasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę sprawdzę jeszcze raz, odciągnę ten płyn ze zbiorniczka i zobaczę jak to sito wygląda :facepalm: może faktycznie nie zwróciłem na nie zbytnio uwagi było siedziało solidnie to nie zawracałem sobie nim głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję Ci odpowiedzieć bo zaraz pewno mnie zrugasz :decayed:

Zalałem Febim zielonym 6162 tak jak było wcześniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję Ci odpowiedzieć bo zaraz pewno mnie zrugasz :decayed:

Zalałem Febim zielonym 6162 tak jak było wcześniej :wink:

Was juz do reszty z tym Febim pogieło :decayed: juz nie pomne że powinieneś zalać syntetyk a Febi 6162 to minerał który nijak nie spełnia żadnych norm grupy VAG i jest do aut BMW

wscuNKw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem :grin:

Artur mordeczko 6 lat na tym jeżdżę i nie było problemów to niby czemu teraz miały by być, w maglu wywleczonym z b7 też był ten sam płyn, więc nie kombinowałem ze zmianą i taki sam zalałem...

No ale teraz jak jest jazda to biorę wszystko pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku magla i pompy z B7 ale w B6 jak byk jest napisane, że ma być minerał. Kiedyś jeszcze w poprzednim aucie przy wymianie magla przez przypadek zalałem syntetyk i dobrze na pompę to nie wpłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie minimalne ET felgi musie byc zeby wpasował sie zacisk 320mm i nie obcierało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kto ma etkę i mógłby mi po VIN-ie sprawdzić o jakim numerze mam półośki w audi? Chcę wymienić ale nie mam teraz do kogo podjechać na podnośnik czy kanał żeby zerknąć pod spód i sprawdzić ten nr bezpośrednio na półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się postarasz to zobaczysz od strony silnika naklejkę . odkręć zbiorniczek wyrównawczy i będzie widać

prawdopodobnie będziesz miał takie :

8E0407271AT Lewa

8E0407272AT Prawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się postarasz to zobaczysz od strony silnika naklejkę . odkręć zbiorniczek wyrównawczy i będzie widać

prawdopodobnie będziesz miał takie :

8E0407271AT Lewa

8E0407272AT Prawa

ktoś mi napisał, że podobno półosie są takie same...w sensie nie ma znaczenia strona. A jednak się okazuje, że ma znaczenie. Z exeo o podobnych numerach można wyrwać czy są jakieś zamienne numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się postarasz to zobaczysz od strony silnika naklejkę . odkręć zbiorniczek wyrównawczy i będzie widać

prawdopodobnie będziesz miał takie :

8E0407271AT Lewa

8E0407272AT Prawa

ktoś mi napisał, że podobno półosie są takie same...w sensie nie ma znaczenia strona. A jednak się okazuje, że ma znaczenie. Z exeo o podobnych numerach można wyrwać czy są jakieś zamienne numery?

W Exeo dla manuala wlasnie szly te z końcówkami AT. Także śmiało możesz zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie jest ktoś może z Nysy i mógłby mi autko zobaczyć?


akcyza od nowego roku obowiązuje już nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie jest ktoś może z Nysy i mógłby mi autko zobaczyć?

akcyza od nowego roku obowiązuje już nowa?

jakos w połowie lutego wejdzie w zycie

Edytowane przez dydek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po etce to raczej nie dojdziesz, auto w górę i będziesz widział

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie do dostania jako osobny element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie do dostania jako osobny element.

Jest do kupienia w serwisie ale cena zaporowa, sam szukam kawałka tej gąbki już dłuuugo w ładnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie do dostania jako osobny element.

Jest do kupienia w serwisie ale cena zaporowa, sam szukam kawałka tej gąbki już dłuuugo w ładnym stanie.

Że ty się nie szarpniesz na nowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...