Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, staniek napisał:

Każda B7 z zawiasem 1BE/1BV ma ten stabilizator.

 

Mam zwykły xenon i palnik d1s, ale były chyba i takie i takie w zależności od rocznika.

czyli co najlepiej zerknąć pod machę, ma u siebie 1.8t zobaczy palnik przynajmniej z 1 strony?czy trzeba lampę targać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

miałem xenon było d1s-przetwornica 12pin ,teraz mam bixenon i też jest d1s przetwornica 4pin ,do 2002  były chyba inne d2s i przetwornica 6pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej naklejce z numerem lampy powinno byc oznaczenie rodzaju palnika. Albo trzeba zdjąc dekielek i spojrzec na palnik, d1s jest zintegrowany z zapłonnikiem, a d2s nie ma "na sobie" zapłonnika (czy jak tam się to zwie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już temat ogarnięty lepiej było wyjąc lampę od razu i wniknąć jest d1s na naklejce i jak zdjąłem dekiel to od razu widać, że zaplonnik jest czyli bankowo D1S, ale niech ktos powie jak od czasu do czasu zaczyna migac palnik to może też być wina przetwornicy? najlepiej byłoby zamienić miejscami żeby się upewnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przetwornicę 4pin to sprawdź piny w tej kostce , mi kiedyś mrugał i wreszcie zgasł , okazało się że piny miały słaby styk, poprzyginałem i kostkę zalałem klejem na gorąco i święci do dziś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon ma długie na zwykłej żarówce a bixenon na soczewce która swieci tak samo tylko jest tam taka przesłona która się otwiera przez co wylatuje więcej światła 

 

B6 nie ma Bixenonu tak po prostu wszyscy mówią wg oznaczeń Audi to jest Xenon Plus - podczas włączenia świateł drogowych (które są na zwykłej żarówce halogenowej i dla tego nie jest to właśnie Bixenon) przełącza się taka"zapadka" przez co lampy mijania (xenonowe) świecą trochę wyżej... (po prostu mówią krótko xenon bardziej wspomaga światła drogowe...)

https://a4-klub.pl/topic/8757-zmiana-xenon-na-bixenon/

 

Edytowane przez WydRos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bi xenon jest w b6 działa on na tej samej zasadzie co bixenon w b7 tylko ze w b6 dodatkowo jest h 7 połączona z soczewka z bixenonu. Przecież wkładają soczewki z bixenonu z b8 czy innych modeli tak wiec jest w b6 bo xenon działa on tak samo jak w innym aucie tylko ze jest wspomagany H7 mamy mocniejsze światło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lampy z takim tylem?
 
160306384-M.jpg

Pokaż przod lampy jak jest duża soczewka to jest bi xenon jak mała to zwykły xenon


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bi xenon jest w b6 działa on na tej samej zasadzie co bixenon w b7 tylko ze w b6 dodatkowo jest h 7 połączona z soczewka z bixenonu. Przecież wkładają soczewki z bixenonu z b8 czy innych modeli tak wiec jest w b6 bo xenon działa on tak samo jak w innym aucie tylko ze jest wspomagany H7 mamy mocniejsze światło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam tak w a6 c6 2010r. Włączę długie na stałe to sam bixenon świeci, wajcha do siebie + h7 długie

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karol89 napisał:


Pokaż przod lampy jak jest duża soczewka to jest bi xenon jak mała to zwykły xenon


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jest bixenon , xenon przetwornicę ma od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam bixa :) dzisiaj testowalem i przy wlaczeniu swiatel drogowych widac jak powieksza sie pole swiecenia od xenonu (ale nie zauwazylem by sie dzwigalo swiatlo tylko przyroslo na gorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka bixy od zwykłych xenonów różnią się tym że bixenon ma czarne środki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...